Skocz do zawartości

Nowy komp nie bootuje


Recommended Posts

Witam,

 

na poczatek konfig:

 

MSI P7N Platinum

2x1GB Corsair DDR2

Core 2 Duo E8400

EVGA GF GTX 260

zasilacz 580W noname

 

Zlozylem calosc do kupy, wiatraki sie kreca, nastepuje jedno standardowe pikniecie glosniczka, monitor wyswietla graficzke z biosu z logiem i napisem ze zeby wejsc do BIOSu to wcisnac DEL i... na tym koniec. NIC sie nie dzieje, klawiatura w ogole nie reaguje na nic, podpialem druga klawiature na PS2 - to samo. Do biosu nie moge wejsc.

 

W tej chwili jedyne co mi przychodzi do glowy to, czy moze tego przyczyna jest ze oprocz 24-pinowego gniazda podpialem jeszcze w oddzielne gniazdo 8-pinowe kostke 4-pinowa. Niestety moj zasilacz nie posiada kostki 8-pinowej. Czy to moze byc przyczyna?

 

Bede wdzieczny za kazda sugesite!

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nie powinno mieć to aż takiego znaczenia. Przez dwie wtyczki 4-pin łączone (lub pojedynczą 8-pinową) dostarczane jest zasilanie dla procesora (+12V). W przypadku płyt które miałem do tej pory w swoich łapkach (iP35,iX38, iX48, AMD770/790FX) wystarczała pojedyncza 4-pinowa wpinana w odpowiednim miejscu w tym 8-pinowym gniazdku (drugiej wymaga się właściwie po to aby poprawić stabilność przy O/C).

Link to post
Share on other sites

Normalnie zalamka Panowie! 8-pinowa zlaczka nie pomogla. Dalej to samo bez zmian. Co to moze byc? :|

 

- plyta walnieta?

- "gryzacy" sie RAM z plyta? (Corsair TWIN2X 6400C4DHX DDR2)?

- procek?? :shock:

 

Brakuje mi pomyslow. Chce uniknac odsylania plyty ze wzgledu na to ze proces reklamacji trwa... Tym bardziej ze wlasciwie nie jestem pewien do konca co jest przyczyna... :|

Link to post
Share on other sites

Moze to zasilacz moze źle podłaczyłeś płyte główną z obudową (tez tak miałem) takie małe pinki(pin) albo zle ją przymocowałeś masz podkładki przed płytą główną takie coś że izoluje to od obudowy jak nic nie pomoze to wyciąg wszystko zostaw samą płte główną jak nie bedzie działać to płyta dednieta

Link to post
Share on other sites

Moze to zasilacz moze źle podłaczyłeś płyte główną z obudową (tez tak miałem) takie małe pinki(pin) albo zle ją przymocowałeś masz podkładki przed płytą główną takie coś że izoluje to od obudowy jak nic nie pomoze to wyciąg wszystko zostaw samą płte główną jak nie bedzie działać to płyta dednieta

Nic tych rzeczy Panowie! Zagadka zostala w koncu rozwiazana. Plyta miala stary bios 1.0 i nie rozpoznawala E8400! Dopiero sflashowanie do wersji 1.2 pomoglo!

8-)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...