Skocz do zawartości

Wybór ISP, Warszawa, Mokotów.


Recommended Posts

Witam.

 

Od października rozpoczynam studia w Warszawie i w tym momencie staję przed jakże poważnym problemem - jakiego dostawcę usług internetowych wybrać do mieszkania na Mokotowie? Z tego co wiem,  okablowanie w bloku należy do UPC ale zawsze można trochę dopłacić jeżeli jeden z dostawców będzie miał naprawdę dobrą ofertę.

 

W tym miejscu pojawiają się takie pytania:

1. Czy istnieją w tej dzielnicy jakieś lepsze opcje od UPC (Vectra odpada, gdyż oferują umowy na 2 lata a potrzebujemy na rok)?
2. Czy pomiędzy 10Mb/s a 60Mb/s (tak jak w ofercie UPC jest do wyboru) istnieje jakaś odczuwalna dla człowieka różnica w korzystaniu z neta (nie mówię tu oczywiście o pobieraniu plików, bo wiadomo, że większy transfer = szybciej się ściąga), ale chodzi o to, czy będzie jakaś zauważalna różnica w prędkości otwierania się stron czy buforowania filmów w necie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podłączam sie do pytania. Vectra odpada, ich klienci od 8 dni nie maja internetu. Wiadomo,ze im szybciej, tym lepiej ale skoro każdy z pakietów różni sie tylko maksymalną prędkością, a nie minimalną to ja pytam- który dostawca daje najwyższe średnie transfery, najmniejsze spadki w godzinach szczytu?

Głupota jest dopłacać do 100zł 200Mb/s skoro transfery bedą takie, jak na necie za 70zł, bo dostawca nie gwarantuje tak wysokich prędkości.

Link to post
Share on other sites

Czytałem dużo pochlebnych opinii o UPC, że w wypadku jakichkolwiek awarii, bardzo szybko załatwiają sprawę, jednak boli mnie trochę mały wybór w ich ofercie. Szukałem czegoś z netem ok 20Mb/s + mały pakiet TV (Vectra oferuje coś ok 20 kanałów za grosze tak naprawdę, ale umowa na 2 lata i strasznie się grzebią z naprawami) tylko że UPC nic takiego nie oferuje. 

Netia chyba odpada w moim przypadku, bo musiałbym płacić jeszcze za łącze telefoniczne, którego w mieszkaniu nie ma.

 

Orientuje się ktoś może, czy istnieją na Mokotowie lokalni providerzy oferujący konkurencyjne ceny w porównaniu do gigantów takich jak UPC czy Vectra przy dobrym serwisie, stosunkowo niskich cenach, etc?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...