Skocz do zawartości

Problem Gigabyte GeForce GTX 280 1GB/512Bit


Recommended Posts

Jak już pisano wyżej, i bez kombinowania gry powinny chodzić płynnie.

Lekkie O/C do 3.2-3.4Ghz trochę poprawi wynik.

 

Ale i bez tego wszystko powinno hulać.

 

tak ale tez juz wczesniej pisałem ze niemam o tym pojecia jak proca podkrecic moze mnie jakos pokierujecie bardzo prosze

Link to post
Share on other sites

ALE JA NAPRAWDE POTRZEBUJE ZEBY KTOS MNIE POPROWADZIŁ ZA RACZKE BO JESTEM kompletnie zilony jesli chodzi o podkrecanie proca a top co oni pisza to dla mnie czarna magia niewiem jakie napiecia jakie taktowania nie amm wg pojecia

 

Po Podkreceniu z 2800 na 3250 wynik nie uległ zmianie ;( co jest ?

Link to post
Share on other sites

U mnie problemu nie dało się rozwiązać.Athlon i gtx to chyba jakieś felerne połączenie do też miałem bardzo niskie wyniki w 3dmarku06 miałem 13000 a po podkreceniu miałem 8tyś więc coś nie tak.Ostatecznie i wyszedł wynik 14400 choć to i tak za mało.We wtorek lub środę przyjdzie do mnie radek 4890 i zobaczymy.Zaznaczam że karta była też mocno podkręcona ^^

Link to post
Share on other sites

mam pytanie : czy jak robisz test w 3dmarku i jest ten pierwszy test który sprawdza grafike to jak ci kolesie z pistoletami wychodzą z tej windy i też spadają Ci fps'y do 14-20fps ?

miałem dokładnie takie same wyniki na gtx 260 mocno podkręconym i athlonie x4 630 3,4GHz

podaj jeszcze wyniki cząstkowe

Link to post
Share on other sites

to na pewno procesor , ja mam gigabyte gtx 275 OC i c2d e8200@3.8 i mam 17070pkt a po podkręceniu procesora do 4.0 od razu przybyło 600pkt ,widać wyraźnie że 3.8 jeszcze hamuje tą grafikę.

Mylisz się. To nie efekt hamowania grafiki a wzrost pkt w zakładce CPU score która jest elementem ogólnej punktacji. Ten benchmark ma taką przypadłość że gdybyś w nieskończoność zwiększał wydajność procesora pkt dalej by szło w górę.

 

Wynik powinieneś sprawdzać nie ogólny tylko sm3.0 score.

 

Tak na przyszłość to najlepiej testować w 3D Mark Vantage

sprawdzając tylko i wyłącznie GPU score. Problemem jest tylko posiadanie Windowsa 7 albo Visty

 

Rada do autora. Wejdź w sterowniki karty i wyłącz/zmniejsz na minimum AA i AF. Być może Ci się włączyło i zaniża wyniki. Spróbuj też na czas testów ustawić rozdzielczość ekranu 1280x1024. Wiem że się rozciągnie ale u mnie kiedyś to wpływało na wynik.

Link to post
Share on other sites

mam pytanie : czy jak robisz test w 3dmarku i jest ten pierwszy test który sprawdza grafike to jak ci kolesie z pistoletami wychodzą z tej windy i też spadają Ci fps'y do 14-20fps ?

miałem dokładnie takie same wyniki na gtx 260 mocno podkręconym i athlonie x4 630 3,4GHz

podaj jeszcze wyniki cząstkowe

nie między 30 - 45 sie wacha

 

Rada do autora. Wejdź w sterowniki karty i wyłącz/zmniejsz na minimum AA i AF. Być może Ci się włączyło i zaniża wyniki. Spróbuj też na czas testów ustawić rozdzielczość ekranu 1280x1024. Wiem że się rozciągnie ale u mnie kiedyś to wpływało na wynik.

chodz by nawet to według mnie i tak za słaby wynik tak jak pisałem wczsniej takie wyniki to ja osiągałem na moim 9800GT OC !! no ale wydajnosc w grach sie poprawiła od kad założyłem 280 chodzi sobie duzo swobdniej niz 9800 i chłodzeni chodzi ciszej bo nie obciąza jej tak jak 9800 GT OC/UD
Link to post
Share on other sites

GTX 280 powinien wyciągac 16 tys jak nic czy z włonczonym czy nie to nie jest karta 8800GT kultowa ale juz stara! a seria gtx znowu nie wyszła tak niedawno a czemu mam taki słaby wynik to juz sam niewiem ;// kazaliscie mi proca podciągnąc to podciogłem nic dało nic zmienic benchmark na 1.2.0 zmieniłem nic nie dało nanjowsze stery tez nic nie dały to juz niewim co mam robić ;/

 

 

 

 

Planowałem zmiane na GTX 470 ale po co skoro nie rozwinie skrzydeł na moim kompie bo cos nawala i niewiem co ^^ i nikt nie moze pomóc bo nic nie pomaga :P

Link to post
Share on other sites

chodz by nawet to według mnie i tak za słaby wynik tak jak pisałem wczsniej takie wyniki to ja osiągałem na moim 9800GT OC !! no ale wydajnosc w grach sie poprawiła od kad założyłem 280 chodzi sobie duzo swobdniej niz 9800 i chłodzeni chodzi ciszej bo nie obciąza jej tak jak 9800 GT OC/UD

Skoro tak jest to daj już spokój z smarkami.

Rekordów i tak nie pobijesz.

 

Zamiast martwić się wynikiem w syntetyku ucz się poprawnie pisać, bo aż przykro patrzeć na Twoje wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak jest to daj już spokój z smarkami.

Rekordów i tak nie pobijesz.

 

Zamiast martwić się wynikiem w syntetyku ucz się poprawnie pisać, bo aż przykro patrzeć na Twoje wypowiedzi.

 

 

Skoro ci nie pasi pisownia to nie czytaj nie zmuszam !! po 2 to nie forum ortograficzne a po 3 nie jestes z komisji maturalnej zeby tu oceniać 8-)

Link to post
Share on other sites

Sicknature wskazał właściwą przyczynę, błąd pomiaru smarka, ze zrzutu, który tu zamieściłeś zlicz punkty, żadną mańką się to nie zgadza.

Czy uruchamiasz program z uprawnieniami administratora?

Jeżeli tak, to nie przejmuj się już smarkiem, bo to on Tobie nie działa...

 

Przecież nie omawiam z pasją zagadnień językowych, byki które sadzisz wytknąłby Tobie dzieciaczek z 3 klasy podstawówki.

 

Przecie to wstyd.

Link to post
Share on other sites

:help: :help: :help: :help:

W sumie smark jakoś dziwnie przelicza ten wynik, bo nie sumuje tych składowych.

Ja naprawdę dałbym sobie spokój z smarkiem i cieszył się grami.

 

 

no ale jak i w grach tak sie to tez przekłada ze nie wyciągne z niego maks ? skoro w smarku nie moge niego wyciągnąć max ;/

 

 

ale coś musi być nie tak "tak jak wspominałem wczesniej planuje wymiane na gtx470" i co wtedy kiedy on tez bd wycigał ponad 13 tys ;/ to nie ma zadnego sensu wymieniac skoro on nie rozwinie skrzydeł a z jakiego powodu to nie wiadomo bo juz chyba wszystkiego prubowałem zeby gtx 280 obudzic a nic ;/ jak było 13 k to dalej jest i nikt nie umie mi pomóc :help: :help:

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Chłopie, naprawdę, użyj głowy.

 

Smarki to absolutnie, ale to ABSOLUTNIE sztuczne testy. Przy ich pomocy można nawet udowodnić, że podkręcony GF 7300GT jest "ciut" mniej wydajny od HD 5970. Nie mają one żadnego przełożenia na gry, absolutnie żadnego. W grze po OC możesz mieć przyrost wydajności rzędu 20% a w smarku dostaniesz... 12 punktów więcej (własne doświadczenie).

 

Po drugie: twój "dżitiex" ma na core 601 mhz (o ile dobrze widzę), a referencyjnie powinien mieć 620.

 

Po trzecie: otrografia synek.

 

Po czwarte: Nie masz z komputerem żadnego problemu, po prostu bench ci nie chodzi i tyle. Podkręcaj procka i grafę szczęśliwie, a skoro już uwielbiasz sztuczne testy, to odpalaj te wsadzone do gier, np te zamieszczone z Crysis. Są one DUŻO bardziej miarodajne.

 

Po piąte: nie zabijaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...