Skocz do zawartości

Vieworld Black&Red Design


Recommended Posts

Thanks guys! Mam nadzieję, że w przypadku wodowania całość nie straci tego pedantycznego stylu a jeszcze więcej zyska. Nie lubię standardów, od zawsze lubiłem mieć albo wszystko albo nic, nie istnieją u mnie półśrodki (co czasem bywa irytujące). 
 

Z rzeczy czysto kosmetycznych można by przerobić panel oryginalny panel 5.25" na cover dla Lamptrona.

 
tak, przeszło mi przez myśl, musiałbym jednak cover taki dokupić ponieważ "czwarta sztuka" to nie zwykły cover pełny a ten 'zapadkowy' do tacki od płyt, druga sprawa, że lamptron jak pisałem pójdzie do wymiany na v3 i do niego mógłbym dokupić zaślepkę i z niej zrobić zaślepkę do lamptrona ale to znów nie ma sensu bo w 2017 pewnie wyląduje tutaj aquaero - chociaz lamptron tez fc5v3 powinien wystarczyć spokojnie. Zobaczymy. Mam w głowie pomysły też trochę zmodyfikować front więc narazie nie bawię się lamptronem i porzuciłem myśl jego zabudowania :)
 

Te klamry z tyłu są przyklejone taśmą dwustronną? 
Nie myślałeś o naklejkach na wentylatory?
W sumie do pełni szczęścia brakuje tylko oplecionych kabli SATA sygnałowych do dysków

 
1a. klamry z tyłu na taśmie piankowe,

1b. pod tacką ssd wtyczki molex także są przyklejone na taśmie piankowej dwustronnej, dwie mają podłączone przedłużki do zamontowanych dysków, pozostałe dwie przedłużki (po około 10cm każda) czekają na następne dyski.
2. myślałem, od początku jednak odbywałem "walkę z wiatrakami" i ostatecznie wiem, że wina nie jest z chłodnicą czy aluminium obudowy tylko wentylatory do wymiany - a te, zapewne pójdą do malowania i tam coś nakleję (lub nadrukuję? któż wie).
3. nie chciałem oplotu na kable sygnałowe, zastanawiałem się nad czarno-czerwonym oplotem ale miał zbyt dużą przewagę czerwieni, chciałem dać czarny oplot ale osobiście ten oryginalny kabelek gumowy akasy mi się bardziej podoba i bardziej mi tutaj pasuje do mojej koncepcji pod wodowanie w przyszłości.
 

Świetnie to wygląda Adrian, jeszcze tylko jakieś topowe GPU i masz PC kompletny

 
Tak jak pisałem powyżej, czekam na Pascala do 2016/2017 na następcę 980ti, ten oczywiście wyjdzie na końcu więc skończyć się może na następcy Titana aby nie czekać następnych 12 miesięcy znowu, jedyne co się obiawiam, to że następca titana będzie miał 32GB vRamu i jego cena wyląduje na poziomie 6000zł (evga classy/kingpin)... to nie do przyjęcia dla mnie.

 

Póki co kabelki 2x6+2 pin zamknięte klamrą 16pin przy wtyczkach czekają ładnie zwisając w środku obudowy na grafikę. Z moich wyliczeń i informacji wynika, że pascal x80ti będzie posiadał zasilanie maxymalnie 2x8 w wersji kingpin/classy więc nawet gdyby wyszło 2x6 to klamra przy wtyczkach spowoduje, że "2piny" nie będą zwisać bezwładnie.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, mały update.

 

Od lutego leży u mnie zakupiona jedna sztuka Noiseblocker Pro, niestety także od lutego komputera nawet nie włączyłem z braku czasu a może i nie z braku, ale siedząc ciągle w pracy przy komputerze w domu człowiekowi się nie chce odpalić komputera (wolę poserfować na telefonie). Wynikowo więc nawet nie wiem jak ten wentylator pracuje i czy będzie ciszej - poczeka pewnie do lata, będą dłuższe dni, będzie się nudzić w domu to się wezmę za komputer.

 

W międzyczasie stworzyłem projekt łóżka i biurka. Materiały to stal + lity dąb. Ten pierwszy zamówiony w czwartek, ten drugi czeka na tego pierwszego aby przed zamówieniem sprawdzić wymiary dokładnie czy trzymają. Póki co materac już przyjechał (Janpol Zeus 90x220cm) i czeka grzecznie na łóżko. Z tego powodu komoda znika z pokoju (brak miejsca, biurko to 250x70cm) i muszę porobić półki w pokoju aby gdzieś pomieścić kartony i książki - jak wszystko będzie dam znać.

 

Spokojnie: kabli nie będzie widać, głowię się z czego zrobić przepusty w blacie (plastiki okrągłe odpadają), a pod blatem po całej długości na wymiar jest robiony ceownik na kable i zasilanie. Całość to taki trochę obecnie lubiany styl surowy/industrialny tylko podmalowany na biało (zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie).

 

No i najważniejsze, po wielu przemyśleniach wybrałem auto, zakup poczeka sobie jeszcze do sprzedaży rocznika 2016 więc czasu sporo, ale model, silnik i wyposażenie już wybrane. Nie byłbym sobą gdybym już teraz nie myślał nad moddingiem samochodu którego jeszcze nie ma.

 

Alfa Romeo Giulietta 1,4/170 w wersji Super z pakietem Veloce i ciemnymi felgami 17" widocznymi na zdjęciu dolnym... Całość będzie prawdopodobnie wykończona w jednej z dwóch opcji:

 

1. całość to folia matowa Black Matte (CWC-600)
    + elementy błyszczące: True Blood (CWC-856) / lub Pearl Red (CWC-306)

2. całość to folia satynowa Black Satin (CWC-500)
    + elementy matowe: Red Aluminum (CWC-619)

 

giulietta-v1.jpg

 

...Giulietta bo tak ta kobieta się nazywa niestety praktycznie nie posiada żadnych modyfikacji w internecie, to samo tyczy się obklejenia jej folią... tutaj prawdopodobnie wybór padnie na sprawdzoną markę ARLON (Sott) albo AVERY (Dennison). Nie jestem jeszcze pewien co do dachu czy tez nie bedzie czerwony ale to jeszcze przede mną na spokojnie... Chociaż mam czas to wszystko musi byc u mnie idealnie stad tez szparowałem i wykańczałem elementy na powyzszej wizualizacji przez pare godzin dzis..

 

jeszcze tu wrócę...              

.

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

będę chciał stoliczek zrobić samemu z metalu i pomaluję na czarno o wysokości jakieś 30-40cm - ale to najwcześniej na wiosnę.. tuż przed zamówieniem paru rzeczy do poprawy estetyki wewnątrz kompa.

 

Trochę mi się zeszło, ale powoli idzie. Postanowiłem zrobić trochę więcej a więc:

 

- zamówiłem materac 220x90 i pod niego rama, w założeniu oparcie miało być dębowe, ale tak jak jest teraz mi pasuje (bardziej funkcjonalne)

- wreszcie duże biurko 250x70cm!

- pod biurkiem belka wspomagająca przed ewentualnym zarwaniem

- 2 nogi po bokach + w 2/3 długości 2 mniejsze nogi a między nimi 2 półki (prawdopodobnie na wzmacniacz, CD odtwarzacz i drukarkę - ale z tym ostatnim jeszcze zobaczymy)

- 2 półki za drzwiami na płyty i książki (100cm i 50cm)

 

Miesiąc temu przyszedł metal. Całość robiona wg mojego projektu + malowana proszkowo dwukrotnie na biały mat. Do zamówienia z metalu pozostało:

 

- szer. 160cm szuflada metalowa pod łóżko z dębowym frontem (ten już jest)

- szer. 40cm stoliczek w literze "C" (2 blaty 40x40cm już są) coś na wzór tego co w spoilerze

3a6b22a6a0c62e5681636ac98169a7c1.jpg

główna różnica jest taka, że ja chcę pod blatem na dole dorobić 4 małe kółka które po bokach przysłoni metal, tak żeby wyglądało jakby stolik pływał po ziemi (prześwit ramy od ziemi zostawie 5-10mm) - stolik ma służyć do wsuwania pod łóżko obok szuflady tak aby nie zajmował miejsca w pokoju gdy niepotrzebny:)

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione telefonem (SG3), nie chciało mi się wyciągać lustra do surowych rzeczy :)

 

lozko1.jpg

 

lozko2.jpg

 

Wczoraj po 3 tygodniach oczekiwania dotarło do mnie drewno! Tutaj pragnę bardzo podziękować firmie fatwood za trzymanie wymiarów, bo gdy się prosi o max 59,5cm to chce się mieć tyle, ale często nie wychodzi, tutaj z linijką w ręce jest idealnie! Niestety ale wszystkiego nie złożę. Wolne bym miał w weekend, ale w sobotę z rana wyjeżdżam w Tatry więc nic z tego....

 

drewno.jpg

 

Co do projektu czerwono-czarnego.... Póki co moja głowa jest zajęta pracą i myśleniem o Julce... ta dostanie małe akcenty czerwini gdy już do mnie trafi na jesieni (mam nadzieję). Worklog jednak dalej trwa, właśnie się zastanawiam jak mój czarny rower zaakcentować delikatnie czerwienią! :D

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Blat biurka żeś zawalił konkretny,mam 200 x 90 cm biurko i większego w pokoju bym nie pomieścił.

Cóż większe biurko to więcej gratów na biurku się pomieści :D

Czemu nie.

 

Co do wyrka...jak ma się 2m wzrostu tylko custom pozostaje jako jedyna słuszna opcja.

Link to post
Share on other sites

dzięki Sławek... gdzieś mam projekt na którym to wszystko lepiej widać, dodatkowo jeszcze pomiędzy tymi półkami a prawą nogą z czasem dorobię komodę na kółkach. Myślę by zrobić ją także w tych samych miejscach, a więc konstrukcję zamawiam w Grójcu + drewno w Łodzi i samemu resztę montuję...

 

Łóżko... nawet nie wiesz jak dobrze po prawie dekadzie czasu zamienić sofę z rozwalającymi się już sprężynami na bardzo twardy materac Janpol Zeus... jak się położyłem na nim na podłodze to miałem pomysł by łóżka nie robić bo po co? :D najważniejsze, że robią 220cm, dzięki temu PIERWSZY RAZ W ŻYCIU mam za długie łóżko! Stelaż tylko jedna firma i jeden model ma na taką długość... no ale ma! Nigdy nie sądziłem, że łóżko i biurko będzie dla mnie ważniejsze niż nowy monitor.. a jednak... 

 

no biurko niestety większe już być nie mogło, miało mieć 280x80 ale te 10cm gdybym tutaj dodał to bym musiał wziąć materac 80 a nie 90cm aby się zmieścić w pokoju. Wszystko było mierzone setki razy przez kilka miesięcy, no i tak samo po długości by było 'na styk' z drzwiami, w taki sposób, że musiałbym dać ogranicznik by się otwierały do 60* i żeby swobodnie dało radę wejść to jeszcze regał bym musiał usunąć z pokoju..  :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Po długim czasie oczekiwania przyszła nowa zabawka prosto z USA.... biała duża podkładka na klawiaturę i myszkę + poduszka pod nadgarstek. Oczywiście przy okazji odpaliłem studio i pobawiłem się:

 

glorious-usa-vieworld-1.jpg

glorious-usa-vieworld-2.jpg

glorious-usa-vieworld-4.jpg

glorious-usa-vieworld-3.jpg

glorious-usa-vieworld-6.jpg

glorious-usa-vieworld-7.jpg

glorious-usa-vieworld-8.jpg

glorious-usa-vieworld-9.jpg

glorious-usa-vieworld-10.jpg

glorious-usa-vieworld-11.jpg

glorious-usa-vieworld-12.jpg

glorious-usa-vieworld-13.jpg

glorious-usa-vieworld-14.jpg

glorious-usa-vieworld-16.jpg

glorious-usa-vieworld-17.jpg

glorious-usa-vieworld-18.jpg

glorious-usa-vieworld-19.jpg

glorious-usa-vieworld-20.jpg

glorious-usa-vieworld-21.jpg

glorious-usa-vieworld-22.jpg

glorious-usa-vieworld-23.jpg

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dropbox zmienił politykę kilka miesięcy temu i razem z nim publiczne zdjęcia. Mam wszytkie na dysku, ale nie chce mi się ich tutaj wrzucać ponownie... jednakże do końca roku będzie wszystko dostępne w jednym miejscu jak tylko dokończę swoją nową prywatną stronę...

 

Tak na szybko cokolwiek... 

 

 

12525489_1102826049750412_6280952665243112633676_1102826073083743_3944864390618212621966_1102826063083744_5907472660136512493610_1102826099750407_45282886674450

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...