Skocz do zawartości

Vieworld Black&Red Design


Recommended Posts

te temperatury maxymalne to na 4,500@1,23... czyli tryb 'auto 4,5' na asrocku... jak tak przysiadłem wczoraj to kopiowania danych z lapka na dysk zewn. + dyski w nowym komputerze to stwierdziłe, że potrzeba mi chyba minimum tygodnia by to wszystko skatalogować tak bym mógł swobodnie zacząć pracę na nowym komputerze... Wiem też czego zapomniałem... kupić kartę wifi %-) w każdym przypadku nie mam czasu teraz na o/c i robienie testów 30minutowych bo masa danych do przewalenia a do tego jedna rzecz się krzaczy więc myślę jak to ogarnąć.. zdjęcia budy może dziś wstawię ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

stabilne 4.6 na 1.9?  :D

 

/// oprogramowanie całe już działa, powód okazał się bardzo podstawowy, zapomniałem zainstalować oprogramowanie od z płyty od mobaska i nie miałem, żadnych sterów od grafiki zainstalowanych. Teraz wszystko działa jak należy. W takim wypadku już niedługo zarzucę Was zdjęciami ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

#FOTKI/1 - 11/09

 

Tak to się prezentuje. Jedynie kable od sata zostały inaczej podpięte i w tej chwili wszystkie trzy są na jednej wysokości a kable od usb3 poprowadziłem nad nimi tak aby to lepiej wyglądało. Dodatkowo widoczne kabelki czerwone po prawej nad dyskami zostały schowane. Kabel 8pin po lewej nawet zbytnio nie przeszkadza więc zapewne zajmę się nim dopiero kiedy zakupię grafikę lub gdy zacznę modować budę... a tutaj sporo pomysłów tylko najpierw trzeba ogarnąć ten cały bajzel: "laptop > dyski > qnap > komputer". Czerwony kolor starałem się zreprodukować najbliżej do tego rzeczywistego... ale oczywiście profil kolorystyczny sRGB trochę zwalił sprawę lecz i tak w 90% jest to samo co ja widzę (no dobra na laptopie widzę inną czerwień niż na Eizo..  %-))

 

_DSC9677.jpg_DSC9680.jpg_DSC9706.jpg_DSC9708.jpg

 

////aluminium się wyczyści jak ze wszystkim się ogarnę bo co chwila trzeba coś podłączać, odłączać... komputer przesuwać itd.. pół pokoju w pudełkach jest  :o

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

#PARĘ SŁÓW - Lian Li A61

 

@up - z tym 'fajnym' to bym nie przesadzał aż tak.. posiada dwa spore minusy z czego jeden będzie dla Ciebie wyzwaniem w przyszłości :) po pierwsze na topie miał wejść bez problemu 280mm AiO niestety albo stety wszedł ale jeśli chcemy wentylatory od dołu to nie ma opcji dostać się później do przepustów (co jest normalne w wielu obudowach) ale drugi i ważniejszy problem to pokrywa się nie domyka.. musiałem chłodnicę przykręcić na 5 a nie 8 śrubek pomijając trzy wysuniętę w stronę zatok 5,25 tak aby tam opadł corsair o ~2mm, dzięki temu można zamknąć wszystko, niestety każda modyfikacja w przypadku 280mm kończy się tym, że trzeba po 1 odkręcić chłodnicę od góry, po 2 wyjąć lamptrona a potem dopiero wyjąć H110 by dostać się do przepustów itd.. wszystko tam na styk. Inna wada to ten lamptron, ponieważ ten zatrzaska do przytrzymania go w zatoce bez użycia śrubokręta... nie działa, znaczy bolec wchodzi w miejsce śrubki ale go nie trzyma. Pytałem wcześniej LL czy wejdzie Lamptron bez problemu, potwierdzali, że wszystko będzie działać... bez kompinowania się nie udało, ale siedzi lecz mimo 4 śrubek nadal można go trochę wcisnąć w stronę obudowy lub wysunąć. 

 

Najgorszy problem to ten trzeci wentylator z przodu w miejscu 3 zatok, o ile fajna sprawa, super, że można tam 360mm zmieścić o tyle mam spore obawy co do tego skąd i ile powietrza pobiera ten wentylator... powód prosty, przy tych trzech zaślepkach wentylator może pobierać powietrze tylko z dołu a dodatkowo śrubki które są przystosowane do jego montażu trzymają filtr na stałe pomimo tego, że niby można filtr zdejmować bez problemu przez obrót (chyba w snach). Dlatego w przyszłości będę chciał wykonać cover na wszystkie 3 zatoki lecz montowanu do pokrywy frontu. Może uda mi się zdobyć te 3 oryginalne zaślepki wtedy by można było olać obawę o to czy uda się zachować jednolity wzór frontu, jeśli nie to żeby nie zakłucać dopasowanej do siebie jakości zrobi się w tym coverze jakiś mesh i problem braku dopasowania zniknie zanim powstanie.

 

 

sp-a61-013.jpg

a61wx-20.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

LL to budy do AC,jak z LC zaczynasz kombinować wychodzi ośli upór a wręcz głupota konstruktorów Lian Li

w braku dostosowania budy do pracy z chłodzeniem wodnym bez jej poważnych modyfikacji.

W przypadku montażu chłodnicy na top budy właśnie się o tym przekonałeś.

 

Modyfikowanie tych budek jest kosztowne...chyba że nie na CNC a na odpieprz ktoś robi modyfikacje i kaleczy tylko budę.

Po kilku modach LC w LL dałem sobie spokój z nimi i ich konstrukcyjnymi babolami,nie mam do tego cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

jak będę miał GPU to będę się martwił czy obecne chłodzenie wystarcza, jeśli jednak będę myslał nad wodowaniem karty czyli całym LC wtedy to wtedy będę myslał gdzie co jak upchać.. jak wyjdzie z tego, że 1000zł będzie trzeba wydać na modyfikacje to chyba prędzej kupię tj07 niż będę chciał się bawić z A61... chociaż to też nie takie pewne tym bardziej, że szukałem obudowy 3 miesiące ;) 360 powinna tutaj wejść spokojnie akurat na front ponieważ pod najwyższą zatoką jest przerwa jakieś 2,5cm na oko więc powinno się udać bez problemu (na styk zapewne), a na top wtedy da się nie 280 a 240 dzięki czemu też zrobi się trochę więcej miejsca. Zobaczy się w praniu a póki co wracam do obrabiania zdjęć jabłek dla Tarczyna... 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

i tak i nie, okno zasłania naklejkę na zasilaczu więc jej nie widzę, jedynie ta górna trochę irytuje gdy patrzę do wnętrza budy. W przyszłości mam kilka(-naście) pomysłów i jeszcze nie wiem na co się zdecyduję, ponieważ te pomysły można podsumować w kilku grupach.. głównie chodzi mi po głowie wykonanie piwnicy z lustrem (lub bez) na topie ale to dopiero jak będzie grafika, druga opcja to powiększenie okna i w tym wypadku już naklejka na zasilacz będzie konieczna.. Można powiedzieć, ze na tę chwilę wszystko pozostaje tak jak teraz do zakupu GPU a więc do grudnia/stycznia kiedy będę polował na 980/8 lub 780Ti ale czas pokaże bo zawsze może się trafić jakaś super okazja na 770 lub 780 więc do zimy tutaj mało co powinno się zmieniać chyba, że nie wytrzymam czekania :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

UPDATE #30/09/2014

 
Wybaczcie, że się trochę nie odzywałem, ale ostatnie 2 tygodnie spędziłem na pełnych obrotach ogarniając zaległe jak i nowe zlecenia... nowa zabawka nie ma dnia bez obciążenia... ponizej zapodaję zaległą prośbę odnośnie ułożenia kabli i przy okazji przełozyłem kabel 6pinowy od CPU po tyle obudowy wreszcie. Dzisiaj też rozłożyłem budę na nowo ponieważ wentylatory na H110 wpadają w jakieś dziwne wibracje. Droga do ich pozbycia się jest dosyć wyboista bo najpierw muszę zakupić podkładki gumowe pod śruby (chłodzenie jest przymocowane na 5 zamiast 8 śrubkach ponieważw miejscu zapięciu meshu na topie budy musi radiator opadać o 1-2mm... w innym wypadku "klip" się nie zamyka stąd podkładki potrzebne). Jesli zamontowanie na 8 śrubach nie pomoże będą potrzebne gumki kwadratowe do zamontowania pomiędzy wentyle a radiator, to powinno pomóc przy słyszalnym delikatnych drganiach nawet przy pracy na ~5V. Dodatkowo mam duży problem z wentylatorem na tyle ponieważ... brzęczy jak syrena straży pożarnej zakopana pod ziemą (mam takie skojrzenie) dopiero od ~9V jest niesłyszalne ale wszystko poniżej wkurza mnie do granic mozliwości.
 

PRZYSZŁE ZAKUPY

 
W październiku robię remont pokoju i od niego będą zależały zakupy w grudniu, w pesymistycznej wersji bedzie tylko karta graficzna, w optymistycznej co poniżej. Pokój jest mały (niecałe 13m2), do tego oświetlenie wykonam nad stanowiskiem w celu widzenia kolorów takie jak mój monitor ma pokazywać a nie jakie widzę przez obecnie żółte światło + morelowe ściany... więć jak szaleć do fotografii to szaleć... 
- Farba Tikkurila Super Matt (9L) = 300zł
- Panele podłogowe Tarkett + listwy = 850zł

http://www.wohntec.de/media/images/popup/patchwork-cappuccino-tarkett-lamin-art-832.jpg

- 2x świetłowka Philips Graphica 36W = 80zł + 80zł (2szt na zapas) 
- oprawa do świetlówek = ??? zł 
 
W grudniu szykuje się zakup Xonar STX (prędzej I jak II) + 2 monitorki Dali Zensor 3 White + STRIX 970 chyba, że ceny 980 spadną bo patrząc na rynek EU to cena strixa 980 będzie w okolicach 2700zł w PL co oznacza (dla mnie) bezsensowne dokładanie 1200zł do wyższego modelu. Jest jeszcze możliwość, że do grudnia pojawią się wersje 8GB to wtedy zakupię takową o ile STRIX w niej się pojawi - priorytet dla mnei to cisza i z tego powodu nowe zabawki poniżej... 
 
Luty/Marzec czeka mnie wywalenie WD Black jako backup do szuflady, sprzedaż obu obecnych SSD i zakupu 2x 512GB MX100... powód prosty, jak dziś odpiąłem twardziela to nagle zrobiła się cisza jak makiem zasiał! Do tego miałem wyłączone wentylatory, a że wszystki kontrolki (włącznie z frontem) mam pogaszone to nie wiedziałem nawet czy komputer się włączył, dopiero jak monitor się załączył to z moich ust wyszło jedno wielkie "o żesz ku... jak cicho".
 
...odnośnie moddingu wszystko jak już pisałem ruszy dopiero jak zakupię grafikę.. @elder będzie miał co robić bo co parę dni mu coś wypisuję co bym chciał jeszcez a czego może jednak nie, ma ze mną... przeeerąąąbaaaneee by tego wszystkiego słuchać, ale może chociaż jedną rzeczą mu portfolio wzbogacę jak już złożę zamówienie :D
 

TESTY#2 - czwarty rdzeń odstaje jakby był w lodówce  :?: :o

INFO: front 3x120 (full 1500rpm), tył 1x120 (full 1500rpm), h110 2x140 (full 1040rpm)


4700@1,28
wentylatory na full (strasznie gorrrąco) 

4700%201%2C28%20full.png


 
4500@1,20
wentylatory 600 obrotów (wszystkie - bo tak pracuję na co dzień w ciszy) - w idle 26-28*C

4500%201%2C2%20600obr.png


 
4500@1,20
wentylatory na full - tylko średnio 3 stopnie mniej... co jest? za mało pasty nałożyłem? %-) 

4500%201%2C2%20full.png


 


#FOTKI


_DSC0088.jpg_DSC0081.jpg

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Nareszcie LL w której jest masa miejsca na okablowanie za mobotray nie jak w starszych modelach gdzie była z tym tragedia.

 

Radykalne podejście do dostosowania oświetlenia stanowiska pracy i koloru ścian pod pracę z monitorem...ale niezbędne jak widzę.

 

Temp CPU po OC masz prawidłowe jak na AIO LC,chłodniej można...tylko z pełnowymiarowym LC,ale za jakie pieniądze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego też skoro ciemne meble + białe ściany + szare 'mazane' panele + białe oświetlenie... to monitorki Dali białe będą tu pasowały raczej idealnie... czerwień w obudowie z czernią to głównie dlatego, że lubuję się w czerwieni jako główne akcenty, tak samo logo na okładce magazynu mojego, tak samo moje własne logo... nasze oko najbardziej działa na barwę czerwoną i po prostu ją lubię.

 

Ściany muszą być białe i światło także, bo to jest masakra patrząc na to co się dzieje ze wzrokiem podczas pracy wieczorami... człowiek obrabia zdjęcia np. ślubne po czym patrzy rano na wyexportowane zdjęcia a tu skóra do du*y... mam już dosyć tego więc będzie mini studio w pokoju..

 

Co do grafiki to cieszę się, że Strix ma akcenty czerwieni bo będzie tutaj pasował, jak zabaczyłe, że Classified 9xx także ją ma to już chciałem ją brać ale po testach chłodzenia ACX 2.0 w modelu 970 to się załamałem patrząc na decybele więc STRIX będzie tutaj strzałem w dziesiątkę... w grudniu.

 

...byłoby jeszcze bardziej pusto gdybym już dziś miał midplate i twardziela schowanego pod nim a dyski przyczepione pionowo lub poziom na midplejcie... 

 

Temperatury niby prawidłowe, ale widziałem ludzi co robili testy w OCCT i podkręcali 4790k na 4800@1,28 mając do dyspozycji tylko H110 jako chłodzenie a temperatury wynosiły 80-85*C... niby IBT chyba bardziej obciąża kompa ale czy aby aż tak dużo, żeby różnica była o 20-25 stopni? (porównując do tamtego chłopaka).

 

najbardziej mnie dziwi ten czwarty rdzeń który jest chłodniejszy od pozostałych o parę stopni. Jedynie w idle wszystko jest ok. Teraz gdy włączyłem komputer to po 30 minutach na pulpicie 4500@1,2 przy 600rpm osiąga 25-27*C więc jest nawet chłodniej niż poprezdnio miałem ustawiony procesor tak jak producent zalecił 4000+Turbo, gdzie było 30-32*C w Idle... :roll:

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

@elder - pastę mam NT-H1.. w sumie drugi raz (po 5 latach) smarowałem procka, wycisnąłem ja wiem... po środku procka wycisnąłem może z centymetr pasty więc takie ziarenko grochu chyba było właśnie

 

@gość - zasilacz jest ogarnięty... po zamknięciu budy jego nie widać jak już wcześniej pisałem

 

_DSC9680.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...