Skocz do zawartości

Vieworld Black&Red Design


Recommended Posts

@Patryk - napisz w tej sprawie do Sławka o wymiary bo ja w rękach 808tkę miałem z 5 minut (totalny brak czasu) i nic nie mierzyłem samemu
 

Coś ruszyło u Ciebie. Zaebiście, Mr. Sławek wykonał świetną robotę. Czekamy na więcej

 
Ano ruszyło, całość odbieram w przyszły weekend więc pewnie do tego czasu będzie cisza w temacie. Po odebraniu tego wszystkiego zapewne długo się nie nacieszę a może nawet nie włączę komputera bo zapakuję i wyślę do bit-techa po kabelki na wymiar - chyba, ze samemu wymierzę w domu.
 
Problemem jest brak czasu bo 24/07 wyjeżdzam na 10dni na Woodstock i przez ten czas chciałbym zrealizować kable. Teoretycznie będę miał 14dni na wymierzenie, w praktyce po drodze zdjęcia: 18stka, urodziny, 120 zdjęć dań w restauracji, fot. produktowa soków a na dodatek wyjazd do Zakopanego by zrobić zdjęcia w kilku pensjonatach + zdjęcia dronem.... nie mam kiedy wymierzyć tego wszystkiego mimo, że bym chciał się pobawić...
 

Świetna robota! Wszystko wyglada profesjonalnie a przede wszystkim - ładnie! Powiedz mi, jak chcesz uzyskać z blachy szczotkowaną czerń? Będziesz oklejał czy jak?

 

Folia 3M Di-Noc... miała być użyta szczotkowana czerwień, miesiąc szukałem takiej folii a jak znalazłem to kazali mi całe 20 metrów kupić bo im się skończyła na stanie rolka z której sprzedawali na metry... jak wróciłem z Tatr w sobotę to znów się pojawiła na metry (niech to szlak!) - ale niech będzie już czarna, moze nawet lepiej bo za duzo by bylo tego czerwonego..

 

http://www.auto-styling.pl/pl/wp-content/uploads/2014/03/SOTT-ASP-CWC-619BR-Brushed-Red-Aluminium.jpghttp://abload.de/img/p142035164ppi.jpg

 

jesli kupie kiedys 980Ti Classy lub Kingpina to wtedy się kupi tę folię a tak 100zł do przodu. Co do grafiki to temat rzeka u mnie, miałem kupić pod montaż i animację sobie tę kartę na pare lat, ale od stycznia ani jednego klienta komu potrzebna by była taka usługa więc szykuje się, że ten komputer długo jeszcze nie zobaczy karty graficznej. Obecnie by mi służyła tylko by pograć w Wieśka 3 i w listopadzie Fallouta nowego ale nie oszalałem by wydać prawie 4000zł aby zagrać w 2 gry :D

 

Vieworld genialnie to wygląda! Bacplate na AIMie będzie jakoś mocowany?


Cytując Sławka będzie tak:
 

Backplate od AIM808 obustronnie oklejam folią i na czarną piankową taśmę do pcb przyklejam. Od strony lutów będzie folia i pół milimetra ponad luty podniesiony plate,wystarczy aby nic nie zwierało obwodów elektrycznych.

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

oploty_audeos.jpg

 

Zamówiłem ostatnio po metrze oplotów na kable w sklepie audeos z rabatem -5% (zawsze coś). Wziąłem wszystko co mieli z czerwienią, dodatkowo czarny jednolity i biały (na przyszłość)... sam oplot jest mięciutki jak sznurówka bawełniania i wygląda na bardzo gęsty (nie mam porównania do innych oplotów). Mogę jedynie powiedzieć, że te dodawane do lamptrona czy od wentylatorów alpenfohna są bardziej 'plastikowe' więc się bardziej świecą i są sztywniejsze.. 

 

....i nadal nie wiem jaki oplot wybrać, od początku podobał mi się ten z najdelikatniejszym akcentem czerwieni (spoiler: nr4) jednakże tego nikt nie zobaczy gdy w obudowie będzie czarno, ja sam nie wiem czy to zobaczę bo w rzeczywistości ten akcent jest bardziej delikatny niż myślałem, stąd pewnie skończy się na czymś innym...

 

vieworld_sleeving_choose-12.jpgvieworld_sleeving_choose-1.jpgvieworld_sleeving_choose-10.jpgvieworld_sleeving_choose-11.jpg

 

pojedyncze sztuki dostępne w spoilerze, gdyby ktoś miał pomysł co wybrać to zapraszam do komentowania. Napiszę już teraz, że nie było 'diamonda' ale nic nie szkodzi, bardzo ładny jest jednakże nie pasuje mi on pod moją wizję..

 

 

vieworld_sleeving_choose-9.jpg

 

1.vieworld_sleeving_choose-2.jpg

2.vieworld_sleeving_choose-3.jpg

3.vieworld_sleeving_choose-4.jpg

4.vieworld_sleeving_choose-5.jpg

5.vieworld_sleeving_choose-6.jpg

6.vieworld_sleeving_choose-7.jpg

7.vieworld_sleeving_choose-8.jpg

 

- kombinacja 5+6 jest ciekawa bo ten odcień czerwieni chyba będzie najbardziej zbliżony do czerwonego w projekcie (nie mam dostępu do komputera dziś), jednakże nie wiem czy chcę iść w czarno-czerwone jednolite kable...

- kombinacja 5+4 staje się dużo ciekawsza jednakże przewaga czerwieni może zaboleć

- kombinacja 6+4 mnie zastanawia... trzeba się będzie mocno zastanowić...

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A może tylko 4, bez łączenia z innymi oplotami. Przeważa kolor czarny i to w znacznej mierze, wiec nie mieszałbym go z nr 6., bardzo odpowiada mi oplot z subtelnym dodatkiem czerwonego

Edytowane przez policeman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Działają, działają ;)

Adrian, pokaż te połączenia na jednym zdjęciu, będzie można to sobie dużo łatwiej wyobrazić. Ja póki co bym obstawał przy 6+4- masz naprawdę śliczną płytę i świetnie zapowiadające się mody w budzie, więc kable potraktowałbym jako dodatek, który nie może przyćmić reszty. Niech oploty nawiązują do całości, ale będą stosunkowo neutralne.

Link to post
Share on other sites

bardzo długo szukalem oplotu do projektu i totalnie przypadkiem wpadlem na ten z akcentem czerwieni (nigdzie nie moge go znalezc by porownac cene... audeos ma wyłączność? hehe) - od poczatku ten oplot byl punktem do ktorego dopasowywalem kolejne jakies rzeczy (naklejki chociazby) jednak dzis sam nie wiem...

 

...dla mnie idealnie tutaj pasuje zestawienie 4+6 albo 4 samej, im dluzej na nie patrze tym bardziej mi sie ona podoba, o ile wczoraj pisalem ze moze miec za malo czerwieni, to dzis jak sie z tym przespalem nie wiem czy nie bedzie jej za duzo miala (trzeba do przymierzyc w budzie, a ze nie ma tam podswietlenia i pewnie dluuugo nie bedzie (poza jakims podswietleniem pod mobo) to tej czerwieni nikt wlacznie ze mna nie zobaczy)

 

w weekend mialem sie wziac za wybieranie, przykladanie w komputerze itd ale bedzie z tym problem, nie mam czasu w weekend (2x zdjęcia + skladanie magazynu), nie zdziwie sie jak przeloze oploty na sierpien bo robic to 'na szybko' tak by komputer wrocil przed moim powrotem z wyjazdu tygodniowego to ma swoje plusy ale i ewentualne minusy ktore w tym przypadku są najgorsze bo wizualne...

 

A te cętkowane mi sie wcale nie podobaja... bialy wzialem by zobaczyc z ciekawosci czy to bialy, czy ciepło-biały itd... no jak na moje oko to biały-biały :)

 

@Agivex - co do przyszlosci jak pisalismy na PW, to mody w budzie planowane są, sporo (w sumie chyba wszystko z tego co zostalo do zrobienia) się wiąże z wodowaniem jednakże jak wszyscy wiedzą mi się z tym nie spieszy bo nie mam ku temu przymusu (grafika moze za pol roku, a moze nawet za rok) a samego procesora wodowac to tak troche dziwnie... tym bardziej ze 'custom' bloki/rezy/zlaczki troche kosztują poki co poluje na druga pare tridentow uzywanych a na jesieni jakies dyski 4x256 lub 4x512... docelowo samsungi pro, ale mx100 (512) tez moze byc.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Połączenie 6 + 4 jest jak dla mnie zbyt mroczne, za dużo czerni, sama czwórka jest optymalnym rozwiązaniem, niewiele czerwonego koloru, który będzie dopełnieniem całości, ale powtarzam, że to wyłącznie moje zdanie, Adrian zrobisz jak uważasz

Link to post
Share on other sites

Ty tu widzisz biały oplot? ja chciałem zrobić cover na mobaska aby pozbyć się białego (ale Elder mi odradził bo płyta zbyt ładna)... biały oplot wziąłem sobie na przyszłość tylko :) zapewne skończę z oplotami 6+4 albo samym 4.. chyba najlepiej tutaj podpasuje, przemyślę sprawę i zobaczymy co tam wymyślę

Link to post
Share on other sites

za ciemno bedzie

a biale oploty ozywily by to wnetrze (zakladam ze nie jarasz tak jak ja) to szybko ten bialy nie zrobi sie zolty

jest tam troche bialego w srodku wiec bedzie pasowac

ja zebym nie jaral w domu tez bym u siebie zrobil oploty bialo czarno pomaranczowe (w tym co mam)

a marzy mi sie bialo czarno fioletowy :P albo bialo czarno zielony

przy tym ile ja 'pale'  to biale zaraz jest zolte wiec moge zapomniec :(

 

tobie sie ma to podobac wiec zrob jak uwazasz

masz te oploty to poprzykladaj je w srodku i zobacz co by tobie najlepiej odpowiadalo :)

Link to post
Share on other sites

@Adrian, na początku miałem zamiar zaakcentować w 24pin białym 1-2 kabelki ale idea została odrzucona bo postawiłem na projekt 2 kolorowy. Z czasem wszystkie plastiki na mobo zostaną przemalowane na czarno więc większość białego zniknie. Plany z wodowaniem są też dosyć spore (może nawet lecę z motyką na Słońce a może nawet na Pluton) ale o tym kiedy indziej bo rezerwuar w midplate, custom złączki + bloki i takie tam inne zabawki to temat rzeka a na szczęścię nie przymierzam się do wodowania w tym roku. Czy to będą rurki czy nie, to i tak wszystkie bądź połowa ich będzie czarna... A to że będzie już teraz za ciemno to nawet dobrze bo taki klimat półmroku chciałbym zachować... co do podświetlenia nie jest nadal przekonany i nie mam co do tego pomysłu, jedynie jakąś diodę jedną (lub kilka) zamontuję pewnie z czasem pod płytą główną...

-----------

 

UPDATE #11/07/2015

 

...czekam jeszcze na paczuszkę z naklejkami na PSU i śrubkami do dysków aby je zamontować na ściance. Całość pewnie dojdzie po weekendzie a, że oploty będą robione na wymiar i wyjeżdzam w piątek następny to w przypadku jeśli zdecyduję się wysłać obudowę na czas wyjazdu nie opłaca mi się składać sprzętu na 1-2 dni by go zaraz rozmontowywać. Poniżej na zachętę kilka zdjęć od Sławka:

 

http://abload.de/img/p1420564s7rp0.jpghttp://abload.de/img/p1420575j8pk6.jpghttp://abload.de/img/p1420532ucpar.jpghttp://abload.de/img/p1420543i5pkj.jpghttp://abload.de/img/p1420632nzr8x.jpghttp://abload.de/img/p1420691ntr8x.jpghttp://abload.de/img/p142066138rr3.jpg

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Wyprzedzajac pytanie lub mysli kogos to naklejki sa robione na wzor naglowka w moim magazynie www.vieworld.pl . Poki co beda tylko dwa pierwsze numerki ale juz na przyszlosc zrobione pod 4 dyski. Jesli nawet ostatecznie beda tylko dwa ssd to i tak chcialem scianke po calej wysokosci aby sie pozbyc tych dziur w tym miejscu po polevzkach na dyski od lianki w oryginale - teraz jest pieknie! 2 dyski starcza mi w przypadku gdy PCIe Mushkin Scorpion Deluxe stanieje bo w tej chwili cena jest dla mnie nie do przyjecia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

12 miesięcy - tyle wytrzymał scroll w G400s. W miesiącach to pewnie sporo, w praktyce myszka chodziła jakieś 1500-2000 godzin więc nie jest to wielkim wyczynem. We wtorek wysyłam RMA zobaczymy co z tym fantem zrobią.

 

Jednocześnie w październiku wysyłam Liankę po nowe kable do oplatania na wymiar a następnie zajmę sie naklejkami - wreszcie to zrobię i poskręcam wszystko bo dyski obecnie poukładane w kanapkę na dnie od 2 miesięcy a czasu totalnie brakuje bo widać to chociażby po wentylatorach, żaden wprowadzający powietrze (z frontu) nie jest podłączony a nie chce się (lub nie ma czasu) rozkładać topu budy aby dostać się do kontrolera :x

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

kłamałem! tak wiele pracy mam na głowie, że nie mogłem sobie pozwolić na kilka dni bez komputera. Dziś wreszcie zamówiłem oplot, pod koniec listopada powinna obudowa do mnie wrócić z nowymi kablami, jakie wybrałem kolory ostatecznie to już pokażę na zdjęciach końcowych.

 

http://i.share.pho.to/8c1c5fec_o.png

 

Rozwiązałem chyba wreszcie problem tych nieprzyjemnych dźwięków... to jednak HDD powoduje ten najgorszy dźwięk, więc w styczniu na urodziny chyba sobie zafunduję 512GB SSD a tego blacka wywalę do obudowy zewnętrznej do kolekcji (trzeba będzie wreszcie Qnapa zmienić na jakiegoś 2-4 dyskowego, ale to po liście wydatków więc nie wcześniej jak za rok).

 

No i problem teoretycznie by przepadł, jednak dziś nasłuchiwałem z godzinę z głową w obudowie co jeszcze mi przeszkadza, tym dźwiękiem są... wentylatory na chłodnicy i problemem nie jest tutaj brak gumek i obudowa aluminiowa tylko powietrze przechodząc przez chłodnicę od H110 powoduje taki przedziwny dźwięk... No i jeszcze jedno znalazłem, gdy otworzę obudowę i wyłączę wentylatory to słychać pompkę z metra... gdy zamknę obudowę dalej delikatnie słychać... z wentylatorami na 5V już nie słychać jej (poza ich dźwiękiem w połączeniu z chłodnicą)... ale teraz pomimo, że nie słyszę pompki bo tryb pasywny odpalam tylko na 20% pracy przy komputerze to świadomość tego, że ją słychać popsuła mi dzień i mam nadzieję, że D5 w przyszłości będzie bardziej cicha  :D

 

Zaprojektowałem sobie meble z połączenia płaskownika (nogi, boki, konstrukcja) i drewna, więc na jakiś czas w komputerze nic nie będę grzebał (trzeba uzbierać na te wymyślone meble)... w sumie i tak czekam na Pascala, w międzyczasie jedynie do tego czasu zakupię nowy dysk(i) ssd 512gb + może drugą parę ramów ponieważ ostatnio program mi zajął 90% z 16gb i zacząłem trząść portkami czy nie wywali się.. A i bym zapomniał, czeka mnie jeszcze przesiadka na monitor 4K ale póki cena nowego Eizo CG318-4K jest tak kosmiczna, że poczekam sobie pewnie jeszcze trochę na jakiś zamiennik dla niego w postaci 27" + 4096x2160 do montażu filmów, ale to dopiero po zakupie mebli i Pascala... a może coś nowego wyjdzie bardziej ekonomicznego od nec/eizo (pomijam nec'a z serii EA na którego nie chcę nawet patrzeć) i wezmę sobie to na raty wtedy... zobaczymy, póki co meble najważniejsze!

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam w grudniu - małe nowości :)

 

Jeśli chodzi o telefon to no cóż... Mi4C + szkło 9H były już w koszyku, już nawet telefon się ładował abym dostał sms do przelewu, ale tak jakoś przypadkiem natrafiłem na informację, że Xiaomi Mi5 nie będzie w Q2 2016 ale w lutym.. to spowodowało, że całe to szukanie pokrowców i dodatków do Mi4c na które poświęciłem kilkanaście godzin w godzinach nocnych po pracy poszło na marne! Dla tych którzy jednak mają Mi4C polecam taką ramkę aluminiową (dostępna w różnych kolorach) a do innych modeli producent oferuje też wersję z pleckami ze szkła hartowanego:

aliexpress - http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Ultra-thin-Slim-Aluminum-Metal-Bumper-case-for-Xiaomi-Mi4c-Mi4i/32515513394.html?ws_ab_test=searchweb201556_6_79_78_77_80%2Csearchweb201644_5%2Csearchweb201560_9&spm=2114.01020208.3.193.4mP0Rl

ebay - http://www.ebay.com/itm/Luphie-Aluminum-Metal-Ultra-thin-Bumper-Frame-Case-Cover-For-XIAOMI-Mi4C-MI-4C-/262117272506

 

 

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1RpcoKXXXXXXqXpXXq6xXFXXX6/High-Quality-Ultra-thin-Slim-Aluminum-Metal-Bumper-case-for-Xiaomi-Mi4c.jpghttp://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1NvcmKXXXXXaiXpXXq6xXFXXX7/221321527/HTB1NvcmKXXXXXaiXpXXq6xXFXXX7.jpg

http://g03.a.alicdn.com/kf/HTB1JDz6KXXXXXcoXVXXq6xXFXXXe/221321527/HTB1JDz6KXXXXXcoXVXXq6xXFXXXe.jpg

 

A teraz konkrety, które nas bardziej interesują czyli Komputer!

 

Obudowa została wysłana do Marka w zeszłym tygodniu. Wczoraj dostałem informację, że jest praktycznie gotowa do wysyłki i w poniedziałek kurier ją odbierze. Poniżej lista rzeczy, które zleciłem do zrobienia - niektórych przez nawał pracy nie mam czasu samemu zrobić pomimo, że to nic wielkiego, ale czasu brak... Oczywiście każdy kabelek przy użyciu oplotu, który zakupiłem - jeśli bedzie zbyt cienki do diod to wtedy czarny lub czerwony - co tam na stanie będzie.
 
FRONT
+ opleść kabelek od diod
+ opleść kabelek od przycisku Power
 
TOP
+ wymienić wkręty od zaślepki portów na śrubki z nakrętkami (wywaliłem cały panel, wkurzały mnie od początku te grube kable od usb 3.0 i wolę dokupić HUB, który załączę z tyłu obudowy poprowadzając porty do biurka niż żeby bok się ledwo co domykał, dodatkowo wejść microfon/słuchawki i tak nie używam bo po co skoro mam od tego SC808?)
Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-3.
 
LAMPTRON
+ wymiana rozgałęziaczy wentylatorów i jeśli możliwość to je opleść (nakupowałem z komputerem chyba z 5 różnych typu "Y" i chyba jeden "trójząb" ale jak zobaczyłem to z tyłu to szczerze nie wiem jak ja to podłączyłem bo wygląda to jak podłączony Y+Y na froncie - z braku czasu miałem nawet jak na to spojrzeć i ogarnąć)
+ wykonać kabel zasilający na wymiar (w obecnym brakowało 10cm i musiałem skorzystać z przedłużki od lamptrona, z której co chwila piny wylatywały)
+ ogarnąć wyjście kabli (obecnie aby nie prowadzić ich wnętrzem obudowy byłem zmuszony odgiąć blaszkę co widać na zdjęciu)
Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-2.
 
ŚCIANKA SSD
+ wymiana kabli ssd na Akasa Proslim Black
+ wykonanie kabli zasilających 1szt x4 lub 2szt po x2
 
POZOSTAŁE
+ okablowanie na wymiar do karty dźwiękowej
+ okablowanie na wymiar do MOBO
+ okablowanie na wymiar do GPU 2x8 + 1x6 (nie wiem co będzie potrzebował Pascal a nie chciałem majtających się 2 kabelków I TUTAJ MAREK wymyślił aby zrobić 2x(6+2) z klamrą przy wtyczkach dzięki czemu nawet jeśli karta będzie wymagała 8+6 to te 2 kabelki będą praktycznie niewidoczne, że odstają)
+ poprowadzenie kabli za tacką przy użyciu zamykanych klamr aluminiowych (czerwone)
+ klamry aluminiowe czarne we wnętrzu (nieotwierane)
 
A tak wyglądała obudowa i paczka przed wysłaniem jej do Marka - samo opakowanie to karton w kartonie z całą ilością napowietrzonych różnych folii jakie tylko miałem w biurze.. paczka wymiarowo 50x60x85cm wyszła.. ostrożności nigdy za wiele:
 
Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-1.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-4.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-5.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-9.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-6.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-7.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-8.Lian%20Li%20A61%20-%20przed%20oplotem-10

PS: przepraszam za jakość zdjęć, wykonałem je w pośpiechu przy użyciu SGS3 - za dużo nie udało się odratować. Jak już obudowa będzie gotowa i O ILE będę miał czas to postawię ją w studio i zobaczę czy da się porobić jakieś zdjęcia z lampami błyskowymi. Co raz bliżej jest też u mnie zakup 2 kostek TridentX bo staniały do poziomu 480zł a także ciągle się zastanawiam nad S850pro 512GB - ostatnio widziałem po 850zł i tak myślę czy nie kupić 1szt a tego twardziela wywalić do obudowy zewnętrznej.

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowe kable na wymiar wsadzone w oplot, który dostarczyłem w paczce

 

----------

 

#08/12/2015


Przyjechala paczka od Marka... więcej zdjęć wkrótce!
Nie otwierałem obudowy, widziałem tyle co Wy, tyle pracy mam (jak zawsze), że do piątku/soboty zapewne nic nie zobaczę...

no chyba, że jutro nie wytrzymam i wieczorem zaspokoję ciekawość.. :)

 

http://i.share.pho.to/6af720d4_l.jpeg

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...