Skocz do zawartości

Kupno GPU RAM SYSTEM HDD


Recommended Posts

Witam.

Planuję dokupić do zestawu który u Was na forum składało mi go kilka osób a najbardziej pomógł mi GRABII .

 

Zestaw który posiadam to : 

 

NVIDIA GT 220 1GB

B85M Pro4 Asrock

GoodRam 4 GB Play blue

Deus G1 600W

Intel Core I5 4440

Seagate Barracuda 7200.12 500GB ATA

Windows 7 Home Premium 32

Zamierzam kupić kartę graficzną dokupić ram dysk i system budżet to 1500 zł na wszystko.

Wyślijcie jaka karta graficzna dysk ram system do 1500 zł.

Dzięki i pozdrawiam


Pomoże mi ktoś ?

Link to post
Share on other sites

System jaki Windows 7/8? To ok 400zł

Ram kupuj taki sam co masz a przynajmniej żeby miał te same parametry tj timingi taktowanie i napięcie. 150zł

 

Kupując dysk teraz skracasz budżet o 220 zł z wysłką WD Blue 1TB za 630 kupisz jedynie msi r9 270 gaming (słaby chip jak na nowe gry już teraz) , więc proponuje go nie kupować teraz (w tych 1500zł ) na rzecz dużo wydajniejszej w grach r9 280.

 

 

tp://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_760_vs_radeon_r9_280_test_sapphire_r9_280_dualx?page=0,9

 

Na Gpu zostaje ok 850 zł

z nowych to masz r9 280 lub gtx 760

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-280-3gb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-r9280-dc2t-3gd5-635764/

 

A jeśli używane z długą gwarancją wchodzą w grę to szukaj gtx 770 i r9 280x Najlepiej od msi i asusa bo dają 3 lata gwarancji

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość 1440x900

Ale zamierzam kupić coś typu nie wiem jak to się pisze ale poprawcie mnie 1900x1024 HD

Dysk już naprawiony po formacie bo coś nie działał ostatnio prawidłowo  więc 200 zł  w kieszeni..

Podajcie karte graficzną która pasuje do Asrock B85M Pro4 

Zasilacz do Deus G1 600W powinnien starczyć.

Edytowane przez Trust123
Link to post
Share on other sites

 

 

Podajcie karte graficzną która pasuje do Asrock B85M Pro4 

Praktycznie każda na złączu PCI-E będzie pasować.

 

Do tej rozdzielczości R9 280 będzie lekkim overkillem (karta za mocna na rozdzielczość), więc będzie się trochę nudzić. Nie jest to zła rzecz, po prostu będziesz miał kartę na dłużej.

 

Deus G1 to bardzo kiepski zasilacz, ale jeśli działa, to niech zostanie. 

Link to post
Share on other sites

Praktycznie każda na złączu PCI-E będzie pasować.

 

Do tej rozdzielczości R9 280 będzie lekkim overkillem (karta za mocna na rozdzielczość), więc będzie się trochę nudzić. Nie jest to zła rzecz, po prostu będziesz miał kartę na dłużej.

 

Deus G1 to bardzo kiepski zasilacz, ale jeśli działa, to niech zostanie. 

Dzięki za odpowiedź a R9 280 jest szybsza od GTX 760 ? bo karta ma mi służyć głównie do gier typu battleifled 4 call of duty assaisn's itp.

Zasilacz jest praktycznie nowy 2-3 miesięcy ma działa bez zarzutu.

Moniotr w przyszłości bd zmieniał tak jak pisałem coś na 1900x1024 full HD więc chciałbym w np battlefield pograć na max detalach bez AA.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za odpowiedź a R9 280 jest szybsza od GTX 760 ? bo karta ma mi służyć głównie do gier typu battleifled 4 call of duty assaisn's itp.

Te karty są porównywalne, ale R9 280 ma więcej pamięci Vram, przez co jest bardziej przyszłościowy.

 

Jeśli grasz w BF, to R9 280 będzie lepszym wyborem, gdyż BF jest pisany pod karty AMD. 


 

 

Zasilacz jest praktycznie nowy 2-3 miesięcy ma działa bez zarzutu.

Mogłeś się zapytać przed zakupem, ale teraz to już musztarda po obiedzie.  

Link to post
Share on other sites

Za 1500 zł masz zestaw z R9 280X

 

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000)

 

Podaj jaką masz obudowę. Można też taniej o 100 zł jednakże nie wiem czy przywiązujesz uwagę co do kultury pracy. Model R9 280X z dwoma latami gwarancji oraz z mniej kulturalnym chłodzeniem Club3D Radeon R9 280X Royal Queen 3GB DDR5 384bit (1000/6000)

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-third-party-round-up,3655-6.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do głośności mi nie przeszkadza oj obudowa to nie wiem jaka jest nie wiem jak sie nazywa.

Co do obudowy to mogę Cie nakierowac że jest czarna i przycisk który się włącza jest to koło duże podświetlane niebieskim kolorem.

Ale planuję zmienić obudowe gdy będę miał większy budżet który mogę przeznaczyć na modernizację komputera ale teraz nie da rady.

Systemu nie będe brał.

więc jakieś 100-150 zł mogę dodać do karty graficznej lub do obudowy

Tą karte którą podałeś mi nie zmieści mi się do obudowy.

Karta jest szeroka na 28,5cm 

Edytowane przez Trust123
Link to post
Share on other sites

To jak to w końcu jest próbujemy pomóc to ty pomóż nam - podając więcej info.

 

Podaj maksmalny budżet i na co dokładnie (grafa, ram, obudowa)?

 

Ram jaki masz 1333/1600MHz i ile cl? Jak dasz dwa rożne moduły to powinny działać z [v] wolniejszego, aby nie przepłacić spr. parametry  (np. Cpu-Z zakładka memory), albo lepiej kup taką samą kość co masz -możliwe że to ta sama ---> http://www.morele.net/pamiec-goodram-gyb1600d364l9-4g-554043/

 

Jeśli obecna obudowa cię zadowala to chociaż zmierz ile cm jest na kartę. Z mojej strony: nie ma co "ciąć" GPU (na wymiar do starej budy), zmniejszając (przeważnie) najważniejszy parametr jakim jest wydajność. Zwłaszcza wtedy gdy wystarczy na nią teraz.

 

Nie dawaj lepszej karty (+1000zł) do piekarnika kup sobie "piecyk" dobrze przewiewny.

 

 

Ja polecam świetnego jak na tą cenę Zalman Z3plus za 160zł. Jak nie chcesz bądź co bądź budżetowej obudowy to są jeszcze dwie propozycje od Zalmana z9 u3 za 230zł lub z11 220zł

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z11-plus-hf1-midi-tower-z-oknem-usb-3-0-bez-psu-z11-plus-hf1-633623/
http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/  
 http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201

 

Na GPU zostaje wtedy no właśnie ile?

 

PODAJ MAX (czasem 50zł zupełnie zmienia postać rzeczy) PIENIĘDZY NA WSZYSTKO!

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites

GPU , RAM , obudowa budżet do 1500 zł

przez CPU-Z 

pokazuje mi na Memory

NB freuqency

799,5Mhz

DRAM freuqency 

666,3 MHz

Taką Ja kupowałem z tego sklepu i cały sprzęt 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=52622

 

tu jest zdjęcie z zakladki memory
Edytowane przez Trust123
Link to post
Share on other sites

W jakim sklepie chcesz kupić, rozumiem że jest ci obojętne? Ja preferuje morele, esc też godny polecenia.

 

Ram trafiłem taki sam (nr. producenta) po tym co podałeś wcześniej.

 

Do tych przedtem masz jescze tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=39391
Na morele nie dostępna fractal d c 3000 wyciszana za 270pln

 

Na esc też są Zalman-y z3+/z11u3/z11!

 

Napisz jaką obudowę i skąd wybierasz

Link to post
Share on other sites

Obudowa do 150 zł przewiewna żeby miała wydajne wentylatory.

W sklepie w którym będzie taniej niż przeciwnym sklepie ;)


Przepraszam ale chyba nie zastosowałem się do wzoru i wgl stworze nowy temat prosze go zamknąć


No to tak przepraszam za zamieszanie.

a więc budżet 1500 zł .

RAM nie wiem czy 1600Mhz czy 1333 Mhz


Obudowa do 150 zł przewiewna żeby miała wydajne wentylatory.

W sklepie w którym będzie taniej niż przeciwnym sklepie ;)


Przepraszam ale chyba nie zastosowałem się do wzoru i wgl stworze nowy temat prosze go zamknąć


No to tak przepraszam za zamieszanie.

a więc budżet 1500 zł .

RAM nie wiem czy 1600Mhz czy 1333 Mhz

Wydaje mi się że 1600 Mhz patrzyłem na opkaowanie z kości RAM ale niestety jest zdrapana informacja

Edytowane przez Trust123
Link to post
Share on other sites

No to tak

obudowa zalman z3 plus 160zł

2. taka sama kość ramu 160 zł

 

Do obu linki podałem we wcześniejszych postach. Do esc masz piszę z fona i ciężko jest znowu to wkleić.

 

Idąc w max wydajność r9 290 za 1300zł będzie głośno i ciepło (podobno Ci to nie przeszkadza) dodatkowo zasilacz proponuję zmienić w najbliższym czasie na:

 

 Cooler Master g550m 250zł z wysyłką minimum, a bardzo wskazane jest CM g650m 280zł zasilacz im ma mniej do nakarmienia (energią) tym dłużej żyje. Oba mają 5 lat gwarancji, wielki +.

 

Kupując r9 290 odrazu po zamontowaniu obniż zegary rdzenia, pamięci itp. ( do prawie minimum). I tak nie zobaczysz różnicy w płynności na swojej rozdziałce nawet na fhd będzie ciężko, w ten sposób pomożesz swojemu deusowiu (nie wiadomo co masz od tego chińczyka).Jeżeli boisz się że sobie nie poradziszz zegarami to r9 290 NIE KUPUJ , bo stockowej nie ma co podłączać do tego syf.

 

 

 

Youtube i Google nie gryzą z nich dowiedz sie jak sie podbija/obniża zegary.

obniżając na pewno nic nie zepsujesz, a zmniejszysz apetyt tego potwora, o G1 pisali ci co to jest więc nie ryzykuj grafiki i może coś innego. (twu tfu)

Link to post
Share on other sites

Ale ten zasilacz to 550 W a Deus to 600W nie będzie za mało ?

ta karta jest droga od 1400 zł nie zmieszczę się z nim 

Są takie w esc.pl

Sapphire

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=57614

XFX

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=5948

Jednak nie nie będe się pchał w karte powyżej 1250 zł + gdy mam zasilacz 3 miesięczny i obudowe zwaną piekarnik wezmę R9 280x windforce 3x OC za 1039 zł 

Razem z obudową i Ramem to 1363 zł będzię się opłacało ?

Edytowane przez Trust123
Link to post
Share on other sites

W zasilaczu nie chodzi o nalepkę/ plakietkę wow 600W jeszcze jak tanio kupuję.

 On musi być dobry elektrycznie tzn. utrzymywać stałe napięcia na każdej z linii, kolejnym ważnym elementem jest przetwornica prądu zmiennego na stały oraz patrzy się ile Wat dostarcza do +12V. Bardzo wskzane żeby był cichy.  to co kupiłeś pisali ci wcześniej jednym słowem chińczyk.

 

 

 

Cooler Master g550m 250zł z wysyłką minimum, a bardzo wskazane jest CM g650m 280zł zasilacz im ma mniej do nakarmienia (energią) tym dłużej żyje. Oba mają 5 lat gwarancji, wielki +.

 

Te karty mają ten sam chip = zbliżona wydajność, tyle że inny system chłodzenia GB się opłaca

Link to post
Share on other sites

No tak ale ten zasilacz co teraz mam mam go na gwaracji chyba 36 miesięcy 80+ Piszę na pudełku wszystko co najlepsze i nie wiem czy kupować tą kartę i zmieniac zasilacz nie zmieszczę się w budżecie jednak wezme tego R9 280x Windforce 3x OC jak myślisz ile fps bd miał na tej konstrukcji.

Intel core I5 4440 

Asrock B85M Pro4

8GB Goodram play blue 1600 Mhz

R9 280x 3Gb windforce 3x OC ?


Jeszcze 1 pytanie czy ten sprzęt który ci podałęm  pociagnie Deus G1 600W ? 80 +

Link to post
Share on other sites

Cały twój sprzęt będzie pobierał ok 415W bez OC . Nie katuj tej karty na tym zasilaczu.

 

TAK deus g1 da radę w tej konfiguracji.

 

Odnośnie fps zapraszam tutaj --> http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_280x_modele_niereferencyjne?

 

Sam sobie zobacz jaki tytuł Cię zainteresuje. Miej też na uwadze ze ich proc to wyczynowy Intel Core i7-3960X4500 MHz, ty będziesz miał kilka/ kilkanaście klatek mniej.

 

PS: Nie podkręcaj zegarów do czasu nowego zasilacza. Na takie jak przyjdą ( stock-owe wartości) twoja G1 da radę i zostanie jej ok. 100W, więc będzie mały zapas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...