Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar zakupić nowy smartfon. Obecnie posługuję się Samsungiem Wave i już trochę mi służy (ok.4-5 lat)

 

Zastanawiam się nad tymi modelami:

 

Sony xperia z1 (jak to jest z tym ekranem/ folią?)

Samsung galaxy s4 (naprawdę jest taki beznadziejny, jak piszą?)

Google nexus 5

Htc One

 

Co polecacie? Może jakieś inne ciekawe modele w podobnych cenach?

 

Smartfona używam (poza tymi podstawowymi funkcjami jak np. sms-owanie) do robienia zdjęć, kręcenia i oglądania filmów, przeglądania internetu (bardzo często), gier itp.

 

 

Link to post
Share on other sites

Po kolei.

1. Tak, Z1 ma naklejoną folię producenta, alby wrazie upadku spajała szkło. Minusy tego są takie, że owa folia bardzo zbiera rysy. A jeśli chcesz ją odkleić i zmienić na jakąś inną to zejdzie razem z logiem SONY, wtedy smartfon nie wygląda już na taki topowy. Zazwyczaj wiele osób od razu kupuje drugą folię i nakleja na tą od producenta.

2. S4 jest bardzo dobrym smartfonem. Wydajny i świetny pod względem oferowanego oprogramowania. Jedynym minusem jest stary, oklepany już, plastikowy design, ale wersja czarna wygląda bardzo elegancko :)

3. Nexus 5 to czysty android. Nie ma takiego efektu "wow", gdy bierzesz go do rąk. Ale jest idealnie płynny i jeśli zależy Ci na smartfonie, który zawsze jako pierwszy dostanie najnowszą wersję systemu to jak najbardziej mogę Ci go polecić :) a i jego bolączką jest brak możliwości rozbudowy pamięci.

4. Htc one to klasa sama w sobie. Perfekcyjne wykonanie, idealny ekran i świetnie działające głośniki stereo. Jedynym i zasadniczym minusem tego smartfonu jest aparat. Jest to jego bolączka, przez którą wiele osób nie zdecydowało się na jego zakup.

 

Tak na koniec. Który smartfon kupisz zależy od Ciebie. Wydajniesze (z znacznie lepszym procesorem, bo posiadają ten sam) Z1 i Nexus 5 i mniej wydajne (co nie oznacza, że będą jakieś lagi czy spowolnienia) S4 i One. Wszystkie smartfony, które podałeś mają swoje wady i zalety.

Link to post
Share on other sites

Nexus 5 - Czysty android i 3 GB pamięci RAM. Sam posiadam i polecam, jedynym minusem jest brak zachwytu nad aparatem - robi jedynie dobre zdjęcia i filmy, ktoś kiedyś miał iphona to fakt faktem - bez porównania na korzyść iphona. Ponad to w Nexusie zastosowano starszej generacji wyświetlacz - na super amoledach od samsunga obraz wygląda lepiej. Śmiem stwierdzić, że obraz wygląda lepiej lub tak samo jak na samsungu galaxy s+ (bardzo stary smartfon) niż na Nexusie 5. Mimo wszystko w codziennym użytkowaniu Nexus nie ma sobie równych, w tym telefonie płacisz za szybkość działania i braku tak zwanych "zawiech". Dostajesz czystego androida - czyli takiego jaki ma być i aktualizacje do najnowszego andka. Jeżeli 16GB to dla Ciebie za mało - poszukaj dystrybutora który ściągnie Ci wersję 32 GB (Nie dostępną w oficjalnej dystrybucji w PL) 

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites

Poprawiłem się. Faktycznie - 2GB, chodzi mi wszystko tak płynie, że byłem przekonany, że mam ilość ram porównywalną z TAB 3 - 3GB. Co do S4 - potrafi zamulić przeglądając menu. Jest to spowodowane źle zoptymalizowaną nakładką, a nie mocą telefonu. Zapewne są już od dawna aktualizacje, które to poprawiły. Polecam obejrzeć testy owych telefonów na youtube. To rozwiąże wszelkie wątpliwości dla kupującego. 

Link to post
Share on other sites

Miałem Szajsunga S4 - i można o nim powiedzieć WSZYSTKO - ale NIE to, że jest szybki, płynny, nezawodny i dobrze wykonany.

 

Jest powolny, mułowaty, nakładka Touch Wiz jest beznadziejnie muląca i powolna. Sam telefon jest wykonany z przetworzonych butelek PET i reklamówek, po dwóch miesiącach mi trzeszczał, spasowanie było fatalne - 3 inne S4 w pracy tez miałe te objawy. Galaxy S4 to najgorszy szmelc jaki miałem. 3x tańsza Lumia 720 była lepiej spasowana i wykonana o szybkosci nie wspominam.

 

Xperia Z1 - 5 sztuk w pracy :) i KAŻDA sie rozpadła :) kazda, dwa razy byłem światkiem jak Z1 upadajac z 30 cm na biurko udeżyła rogiem i się roztrzaskala :) Z Z2 jest podobnie, jest bardziej odporan ale nadal uważam, że szkło zwłaszcza na tyle to głupi pomysl :)

 

Z tych telefonwów - Nexus 5 lub HTC One, rozwazył bym jeszcze LG G2 - może nie wyglada super, ale to bardzo fajny sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Ravir polecam nie rzucać z1 :) a co do samsunga s4 sam go uzywam jak dla mnie jest ok. Owszem potrafi sie przywiesic ale w moim przypadku tylko przy odpaleniu smartfona :) htc moze ci sie bardzo szybko zarysować. Polecam zalookac na youtube i poszukac recenzji o s4 i g2 lub zastanowic sie nad one plus one :) nowy smartwon ktory bije flagowce;) a kosztuje ok 1300 zl

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...