Skocz do zawartości

Karta graficzna do 700-800zł.


Recommended Posts

Oczywiście kolega mówiąc 280x miał na myśli używane. Na pewno chodziły cały czas pod dużym obciążeniem - kopiąc bitcoiny). W tych kartach często zacierają się wentylatory, choć na gwarancji powinni Ci wtedy bez problemu wymienić, a zaoszczędzisz ok. 300-400zł. Jeśli jednak nie chcesz ewentualnego "kombinowania" to bierz nową R9 280, w okolicach 800zł można kupić, ceny wahają się każdego dnia.

 

A druga sprawa, jeśli kupowałbyś nówkę to lepiej poczekaj do końca miesiąca. W ciągu najbliższych dwóch tygodni wychodzi R9 285 i ceny 280 i 280x pójdą nieco w dół.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za brak precyzji, ale mowa oczywiście konkretnie o kartach MSI. Przeglądam ostatnie kilka dni uważnie allegro i widziałem już chyba 7 sztuk MSI po wymianie gwarancyjnej, własnie na wentylatory, z resztą jak się pogrzebie to i w necie można wyczytać. Więc 280x MSI po koparce Z DUŻYM PRAWDOPODOBIEŃSTWEM czeka wymiana. Warto więc wybrać inny model akurat w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

To prawda. TFIV boryka/borykał się z wyciekającym olejem z łożysk.

Problem został dobrze opisany na forach anglojęzycznych:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=MSI%20oil%20leak

 

Tu odpowiedź firmy na oskarżenia odbiorców:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18585437

 

Z tego co wiem, to w tej chwili dochodzi do awarii modeli, które były kupowane na początku br. roku.

 

Autorze: karta ma być nowa, czy używana?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Autorze: karta ma być nowa, czy używana?

 

Najlepiej, żeby była nowa, nie za bardzo mam ochotę kupować używaną.

 

 Jeśli jednak nie chcesz ewentualnego "kombinowania" to bierz nową R9 280, w okolicach 800zł można kupić, ceny wahają się każdego dnia.

 

A druga sprawa, jeśli kupowałbyś nówkę to lepiej poczekaj do końca miesiąca. W ciągu najbliższych dwóch tygodni wychodzi R9 285 i ceny 280 i 280x pójdą nieco w dół.

 

Nie wie czy ja na dobrą kartę się patrze, ale ta karta aktualnie kosztuje ponad 1100zł  na sklepach komputerowych jak i na allegro.

 

PS: Potrzebuje kartę jak najszybciej i nie mam za bardzo ochoty czekać miesiąc na jakieś zniżki 100 złotowe.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie najlepiej bedzie wybrac R9 280. Dobra karta, dobra cena. Jezeli nie radek to polecam GTX 760.

Z R9 280 dobrym wyborem będzie Dual-X Boost od Sapphire.

W testach wypada lepiej niż GTX 760 a jest tańszy. Do tego 3GB pamięci które przydadzą sie w przyszłości.

+Fabryczne podkręcenie.

 

Link: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...