Skocz do zawartości

Telewizor ~40cali w cenie 1500-1700zł


Recommended Posts

  • Rozmiar: 40-42

  • Budżet: 1500-1700

Odległość od TV: 4-5m

Warunki: bez znaczenia

Przeznaczenie: oglądanie meczy, filmy z pendrive

3D: raczej nie

Internet: raczej nie

Ile osób będzie oglądać TV: 1-2

Wymagania specjalne: najlepsza jakość w tej cenie :)

Preferencje co do miejsca zakupu: allegro

Własna propozycja: brak

 

bardzo proszę o pomoc, niedługo startują ligi :)

 

Link to post
Share on other sites

Na razie nikt nie licytuje, ale trzeba poczekać na ostatnią godzinę :), jak to na allegro. Obejrzyj 40PFH4509, w media ekspert jest cena dobra. Po za tym możesz też przyjrzeć się Samsung UE40H5500, LG 42LB5700, Samsung UE40F6320 i LG 42LA6130. LG jest na matrycy IPS.

Link to post
Share on other sites

Zależy co rozumiesz przez lepsze. IPSy mają lepsze kąty widzenia, lepszą głębię kolorów, bardziej naturalne kolory i lepszy kontrast, w LG szczególnie ze względu też na zastosowany procesor Triple xd engine. Z szybkimi scenami też jest lepiej, telewizory mają dobry input lag do grania. Może nie tak dobry jak np co niektóre Sony, ale cena nie jest taka wysoka. Tak przeglądając oferty to nie ma innej ciekawej pozycji z IPSem w tym przedziale cenowym, może ktoś coś znalazł. Ja bym się chyba zdecydował na LG 42LB5700, oglądałem go dzisiaj pod kątem cloudingu w sklepie, daje się zauważyć w rogach takie lekkie przyciemnienie przy jasnych scenach, jak ktoś jest super wyczulony to zauważy też, ale ogólnie obraz czarny jest bardzo ładny na tym materiale wideo co puszczali. Btw są nowe ulotki Samsunga w sklepach.

Link to post
Share on other sites

chłopie, straszne jaja, skoro tak piszesz to myślałem że przyglądnę się temu LG 42LB5700 i się na niego zdecyduje, byłem dziś w rtv euro agh znalazłem ten telewizor i patrzyłem na niego z 15 minut, wydał mi się naprawdę beznadziejny obraz, słabe kolory i czerń jakaś taka szarawa - bez porównania z innymi stojącymi w około tv.

Obok tego LG stał  Sony KDL-40R485B i jego obraz wydawał mi się zdecydowanie lepszy, ładniejsze kolory, czarna czerń itd, no jak na moje oko o niebo lepszy. Kosztował 1799zł. http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40r485b.bhtml#opis

 

Aż się spytałem obsługi czy ten LG to IPS i czemu ma taki słaby obraz ale usłyszałem że po porostu sony jest lepszy, troche lipa bo gość którego zapytałem nie ogarniał wgl tematu i nie był w stanie mi nic doradzić.

Może ten LG był jakoś źle ustawiony ? Nie mam pojęcia co teraz.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że mój osąd nie był błędny, wiem co widziałem, obraz na LB5700 podobał mi się. Co do Sony to od dawna mówi się, że jest najlepszy, więc każdy kto się średnio zna tak pewnie powie. Nie mówię, że nie jest to prawda, mają lepsze i gorsze modele, niektóre więcej kosztują niż inne z tymi samymi funkcjami. Natomiast w tego typu sklepach czasami stawiają obok siebie TV, czasami po prostu coś podkręcają żeby zrobić pewne wrażenie. Nie chcę tutaj wchodzić w jakieś intrygi. Może nie był dobrze skalibrowany, kto wie. 40R485 to TV z poprzedniego roku. Podobno 2013 to już starocie (nie zgadzam się z tym).

Link to post
Share on other sites

Sam już nie wiem, jutro może wpadnę do media, mam nadzieje że będą coś mieli z tych TV.

a co myślisz o tym  sony  40W605, gdize wyczytalem ze dobry pod konsole, kiedyś napewno też kupię, 1835zł w morele.

chyba żeby kupić zwykłego szajsunga ue40h5000 za 1400zł a nie na siłe szukać lepsze i dokładać hajs ?

Link to post
Share on other sites

40W600 ma input lag 29ms. 605 powinna mieć nie gorzej. Ale jakoś 29 to nie jest najlepszy wynik jak na Sony, oczywiście patrząc pod lupą, bo 30 to też jest dobry wynik, ale np LG w tegorocznych TV ma lepsze wyniki, można powiedzieć też pod lupą bo kilka ms to nie jest duża różnica. Masz kilka fajnych TV upatrzonych, teraz pewnie zakup będzie łatwiejszy i rozmowa z gościem w sklepie też łatwiejsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...