Skocz do zawartości

Ocena zestawu z Allegro do 1300zł


Recommended Posts

Witam,

obecnie posiadam sprzęt archaiczny który chcę zamienić na coś co będzie działać normalnie...

 

Obecnie mam

zasilacz: Cheftec 350W

HDD: Samsung 160GB 7200rpm SATA

płyta główna: ASAUS M2N-MX SE

procesor: AMD ATHLON 64 x2 Dual Core 4200+

grafika: GeForce 6150SE nForce430

Obudowa raczej do wymiany

Czy z tego starocia jest coś co można wykorzystać ?

 

Wiem, że zestawy z Allegro nie cieszą się tu dobrą opinią ale mi jakoś przypadł do gustu.

http://allegro.pl/gamer-i3-1-0tb-4gb-gtx-650-gddr5-mega-promocja-i4484194228.html

Zastosowanie "do wszystkiego" czyli internet, MSOffice. Gry najbardziej wymagająca jaką na starym sprzęcie widziałem TeamFortres2 ;)

Czy wybrać całość na Allegro czy lepiej poskładać coś w tej cenie ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki SSD system będzie szybciej działał, zaś w grach da to tylko szybsze ładowanie.

Jak nie bawisz się też w fotoshopy itp to lepiej wziąć wersje 128gb.

Póki co najlepszym w stosunku cena/jakość to jest Crucial MX100.

 

Nie lepiej złożyć zestaw samemu i kupić na morele czy gdzie indizej? Oni też mogą złożyć ;f

 

 

EDIT: OD kingstonów trzymaj się z daleka.

Cholernie wolne za przeproszeniem.

Nie opłaca się

Edytowane przez haszu
Link to post
Share on other sites

Ja poleciłbym dokładnie przeczytać opis, bo coś mi nie pasuje za bardzo odnośnie samej obudowy. Na samym początku piszą, że to Medion, potem "Na obudowie brak znaczka Medion", a pod następnym zdjęciem "solidna obudowa firmy MSI", a zaś w tabelce Dane techniczne: Obudowa Akoya. Plus zapytaj o zdjęcia czy przedstawiają one sprzedawany produkt i o te ich Wi-Fi.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze gotowiec. Po drugie 12 miesięcy gwarancji. Ja tam bym sobie odpuścił i coś normalnego złożył do danej kwoty.

To znaczy że gotowiec=samo zło ?

Podpowiedzcie ciekawą alternatywę, napewno się skuszę.

 

Ja poleciłbym dokładnie przeczytać opis, bo coś mi nie pasuje za bardzo odnośnie samej obudowy. Na samym początku piszą, że to Medion, potem "Na obudowie brak znaczka Medion", a pod następnym zdjęciem "solidna obudowa firmy MSI", a zaś w tabelce Dane techniczne: Obudowa Akoya. Plus zapytaj o zdjęcia czy przedstawiają one sprzedawany produkt i o te ich Wi-Fi.

to zestaw Medion Akoya P2310D bez systemu i miniejszym dyskiem

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co patrzyłem w morele to podobna konfiguracja jest min 200 zł droższa.

 

Dokładnie tak ....

 

 

 

W tym przypadku ten zestaw z allegro wydaje się być mocną propozycją jak na tą cenę. i3 + GTX 650 + HDD 1TB + Fortron 450W będą dobry wyborem

 

Piszecie z automatu na temat gotowców a nawet nikt nie raczy sprawdzić co i jak. Wyjaśnij tam dokładnie jak wygląda sprawa z obudową oraz dowiedz się dlaczego jest tylko 12 miesięcy gwarancji skoro producenci dają więcej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wyjaśnij tam dokładnie jak wygląda sprawa z obudową oraz dowiedz się dlaczego jest tylko 12 miesięcy gwarancji skoro producenci dają więcej.

Ponieważ jest to sprzęt powystawowy jak to określa sprzedawca.

 

 

Jaki jest zasilacz i płyta głowna?

zasilacz ATX Fortron 450W

płyta MSI MS-7797 na chipsecie B75 (taka robiona dla Medion)

Edytowane przez tommek
Link to post
Share on other sites

Problemem jest tutaj dogonić ten zestaw pod względem wydajności. Jeżeli chcemy to zrobić to musimy też ciachać na czymś innym.

 

Liteon iHAS124 SATA (black)

Intel Core i3-4150 /3.5GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Chieftec GPA-450S S8 450W iArena 80+ 120mm

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

Gigabyte Radeon HD7770 OC 1GB DDR5 128bit (1050/4500)

Zalman ZM-T4 USB 3.0 (b/z)

MSI H61M-P31 /intel H61, LGA1155/

 

1530 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

 

A więc, wychodzi nam 280 więcej. Jak to uzasadnić. Po pierwsze, zyskujesz wydajniejszy procesor jak i GPU. 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-650/strona/18287.html

 

Po drugie nie kupujesz kota w worku, wiesz dokładnie jaki masz model GPU, HDD czy RAM. Po trzecie, zyskujesz normalną gwarancją. Podzespoły jak procesor, zasilacz, pamięci karta graficzna, płyta główna mają aż 36 miesięcy gwarancji. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze, zyskujesz wydajniejszy procesor jak i GPU.  Po drugie nie kupujesz kota w worku, wiesz dokładnie jaki masz model GPU, HDD czy RAM. Po trzecie, zyskujesz normalną gwarancją. Podzespoły jak procesor, zasilacz, pamięci karta graficzna, płyta główna mają aż 36 miesięcy gwarancji.

 

Najbardziej przekonuje mnie gwarancja.

Ja bardzie myślałem o pójść w stronę i5 niż lepszego GPU bo granie będzie sporadyczne (chociaż kto wie ;) )

No i czy ten zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13347 nie będzie za kiepski ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O cholera, wielkie dzięki. Chodziło oczywiście o MSI H81M-E33


Zasilacz spokojnie da radę, nie mierz za wysoko przy swoim budżecie.

 

 

 

Ja bardzie myślałem o pójść w stronę i5 niż lepszego GPU bo granie będzie sporadyczne (chociaż kto wie )

 

To może złóż zestaw z i5 i jedz na integrze z myślą ewentualnego dokupienia jakiejś GPU w przyszłości ?  

Link to post
Share on other sites

Coś czułem że to za proste znaleźć zestaw i kupić. Teraz będę kombinował może tak, a może inaczej ;)

To pytam dalej.

Czy taka karta graficzna zintegrowana nadaje się do podstawowych zadań i oglądania filmów HD ?

Czy lepiej kupić starszy i5 (może i7) czy nowy i3 ? Dodam że na 99% za jakiś czas nie będę robił upgreadu do nowszego procesora.

Czy jest wyraźna różnica w chpsetach B75, H61, H81 itp ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy taka karta graficzna zintegrowana nadaje się do podstawowych zadań i oglądania filmów HD ?

Jak najbardziej.

 

 

 

Czy jest wyraźna różnica w chpsetach B75, H61, H81 itp ?

H61/B75 to inny socket od H81, różnią się ilością slotów na ram, ilością złącz Sata/PCI-E itd.

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej.

 

 

 

H61/B75 to inny socket od H81, różnią się ilością slotów na ram, ilością złącz Sata/PCI-E itd.

 

dzięki

to jeszcze poproszę o odpowiedź na "Czy lepiej kupić starszy i5 (może i7) czy nowy i3 ? Dodam że na 99% za jakiś czas nie będę robił upgreadu do nowszego procesora."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...