Skocz do zawartości

Komputer do ~1500zł do League of Legends i na studia


Recommended Posts

Ok już poprawiony koszyk. Dodałem tego MSI. Poza opinią Vanalrika przemawia do mnie oprogramowanie MSI Afterburner, dobre chłodzenie, wygląd i dodatki: przejściówka do zasilania karty, przejściówka VGA, naklejka. Razem wychodzi 1778zł. Niepokoi mnie jeszcze jakaś słaba obsługa przejściówki VGA przez tą kartę. Monitor tak jak pisałem zmienię za jakiś czas, ale nie wiem czy z obecnym VGA nic się nie stanie albo czy nic się nie stanie karcie (na Morelach piszą że pojawiają się jakieś paski).
Co do pasty to rozumiem że nie ma sensu jej kupować na procesor skoro jest nie do podkręcania (ewentualne kupię później dla lepszych temperatur), a jeśli chodzi o kartę graficzną to raczej zmiana pasty nie wchodzi w grę bo będzie to oznaczało koniec gwarancji?( zerwanie plomby na chłodzeniu)


Jeszcze się wstrzymałem z zakupem, bo było w piątek święto, kurier nie pracował więc by mi nie dostarczyli jeszcze w tym tygodniu. Moglibyście się wypowiedzieć w sprawie odpowiednika cenowego karty graficznej- GeForce GTX 760? Cena ta sama, a posiada takie bajery jak PhysX i inne. Taka wydaje mi się bardziej do grania jest ta karta. Macie jakieś rady? Opłaca się ją wybrać?

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli jak rozumiem polecasz? :) Wersja też od MSI? Wszystko z tego zestawu+ zmieniona karta graficzna jest nadal kompatybilne?

Aa on kosztuje więcej... Ok więc zostanę przy Radeonie :D Bo 660 jest gorszy...


Eeej... A podrzucicie (prośba szczególnie do olo163 bo zestaw mi się podoba)  procesor za podobną cenę tylko z AMD i płytkę pod ten socket? Tak dla rozeznania, bo może trochę taniej to wyjdzie jak wezmę od AMD.

Edytowane przez Studioworks2
Link to post
Share on other sites

Odradzam AMD tak dla zorientowania:

FX6300 - 370 pln na bazowych zegarach słabszy od i3 4150 po oc @4,5GHz może z nim konkurować porównywalny w grach lepszy w obróbce video i grafice 3D

Płyta do oc FX'a - 250-300pln

Chłodzenie - minimum 100pln za sensowne

Fx pobiera zdecydowanie więcej energii szczególnie po oc (nawet dwa razy więcej)

 

Moim zdaniem wyjdzie to drożej (około 770pln) za minimalne lepszą wydajność (tylko po oc @ 4,5 GHz lub więcej) - jak chcesz się w to bawić to kombinuj ale w takiej sytuacji lepiej kupić bazowy model i5 od intela i budżetową płytę (około 800pln). Będzie wydajniej, szczególnie w grach.

Link to post
Share on other sites

Ejej... Powiecie mi coś więcej o zużywaniu kart przy kopaniu monet? Bo są na allegro karty po 4 na raz wystawione wszystkie używane więc pewnie służyły w jakiejś koparce. Jak jest gwarancja to można brać? Czy bezpieczniej nie? Teraz jest Gigabyte 270x za 469zł więc bardzo tanio, ale pewnie z koparki. Trzeba podjąć decyzję zanim wykupią :)
Jeszcze kupiony w Czechach :S


Ok jednak nie biorę tej karty z Czech. Facet mi odpisał i powiedział że były w koparce i że na gwarancję do Czech musiałbym wysyłać (nie ma polskiego odpowiednika tego sklepu). Dodał też że w przeciągu pół roku oddał na gwarancję 12 kart... Więc chyba coś nie ma do nich dobrej ręki ;)

Edytowane przez Studioworks2
Link to post
Share on other sites

jezeli karta ma dluga gwarancje z jakiegos "normalnego" skelpu to bierz smialo, to czy kopala czy nie, ma drugorzedne znaczenie. Jak sie zepsuje to wymienisz. Mialem kilka kart po koparkach (kupowalem dla sienie i znajomych - R9 280X i R9 290), nie ma jak dotad problemow z zadna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...