Skocz do zawartości

Zasilacz do GTX 770


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem. Potrzebuję dobrać tani, markowy zasilacz do mojego komputera.

 

Procesor: Intel Core i5-750, podkręcony do 3.6 GHz

Karta graficzna: Gainward GTX 770

RAM: 4 kości po 2 GB

2 Dyski twarde

1 Napęd DVD

Edytowane przez Jack0116
Link to post
Share on other sites

Kupić grafikę za ponad 1k i marudzić, że zasilacz za drogi. xfx to najlepszy kompromis, środek seasonica, tak więc elektrycznie na bardzo dobrym poziomie.

Z tańszych to jeszcze ten będzie w miarę rozsądnym wyborem : http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

Pamiętaj, zasilacz to nomen omen najważniejszy komponent komputera, nie warto na nim oszczędzać, bo później można zapłacić owiele więcej.

Link to post
Share on other sites

Ja nie marudzę tylko upewniam się czy nie ma tańszych możliwości :P teraz pytanie czy nie lepiej wziąć jakiś 600w, czy te 550w napewno starczy do tego zestawu? Kiedyś prawdopodobnie będę chciał bardziej podkręcić procesor.

Kolejne pytanie: http://allegro.pl/showItem2.php?item=4466533934

Czy z tym zasilaczem jest coś nie tak? Niby fortron, ale jakiś tani

Link to post
Share on other sites

@friquu ten zasilacz co podałeś nie ma końcówki 6 pin, teraz pytanie jak podłączyć moja grafikę?

 

A do tego 2 rzecz, czy te zasilacze są jakiejś uniwersalnej wielkości czy muszę każdy po kolei sprawdzać czy wejdzie do obudowy?

Edytowane przez Jack0116
Link to post
Share on other sites

Tak jak mik86 pisze ma (6+2) x2, czyli tyle aby zasilić jedną naprawdę mocną kartę.

Nie wiem, czy zasilacze mają uniwersalną wielkość, na pewno te powyżej 1k W są większe, ale raczej nie masz się o co martwić każda obudowa midi pomieści ten zasilacz :)

Pytanie tylko jaką masz obudowę?

Link to post
Share on other sites

Cieżko powiedzieć jaka mam obudowę, jakaś TakeMe, ale jaką nie wiem. Ale ten "zasilacz" Logic,który ma teoretycznie te same wymiary wszedł bez problemu

 

Ponawiam pytanie: http://allegro.pl/showItem2.php?item=4466533934

Czy coś z tym zasilaczem jest nie tak, ze taki tani?

Edytowane przez Jack0116
Link to post
Share on other sites
TT Smart nie ma certyfikatu Bronze.

Oczywiście, że ma, zarówno na stronie komputronika, i agito jest wyraźna adnotacja na ten temat, a jeżeli to nie wystarczy, można zajrzeć na stronę producenta, gdzie jest napisane, iż ww. Zasilacz osiąga 87% wydajności, a certyfikat bronze przyznawany jest od 82% :)

Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale nie sugerowałbym się informacjami podawanymi przez sklep. Potem wychodzą jakieś 8-rdzeniowe FX'y i inne pierdoły.

 

Przykładowe źródło, tj. lista polecanych zasilaczy:

http://i.imgur.com/MdbqwAs.png


Gdyby TT miał certyfikat, to producent na pewno pochwaliłby się tym na pudełku, a tam jest tylko wzmianka o sprawności. Wyrobienie certyfikatu to dodatkowe koszta, więc zasilacz go nie posiada.

Link to post
Share on other sites

Dobra, wiec tak: wacham się miedzy corsairem vs 550w, a thermaltake smart se modular 530w. Teraz pytanie który będzie lepszy? Thermaltake ma modularne okablowanie, czyli ze mogę sobie odłączyć te kabelki które mi nie bedą potrzebne?

Edytowane przez Jack0116
Link to post
Share on other sites

A ja mimo wszystko dorzucił bym 50zl do XFX.

 

@jack

Dokladnie tak jest w teorii, jednak w praktyce powiem z własnego doświadczenia, że sam się napaliłem na modularke jak Putin na Ukrainę, a jak przyszło co do czego to i tak mam podłączone dosłownie wszystkie kable, ale wiadomo - co użytkownik to inne potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak liczyłem na stronie ile będzie zużywał ten komputer to liczyło se ponad 400w.

 

@friquu ale nawet jak będą podłączone wszystkie kable do modularnego to chyba nie będzie różnicy niż jakby były z normalnego zasilacza? Poza tym gdzie ja wykorzystam 6 kabli sata :P

Edytowane przez Jack0116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...