Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

mam w zamiarze kupno nowego sprzętu, zainteresowały mnie dwa modele Acer Switch i Asus t100, trochę się waham dlatego proszę o pomoc, szukam czegoś do przeglądania internetu, czasem zagram w jakieś proste gierki, często zdarza mi się zabierać kompa w podróż  :)  będę wdzięczna za podpowiedzi

Edytowane przez swallow
Link to post
Share on other sites

Asus jest na rynku od gwiazdki 2013, ogólnie ceniony i dobry model. Acer miał premierę w czerwcu tego roku. T100 miał pewne niedociągnięcia, które w Switchu zostały wyeliminowane, mianowicie:

 

- lepszy jakościowo ekran

- aluminiowa obudowa zamiast błyszczącego plastiku

- głośniki z przodu a nie z tyłu

- większa, wygodniejsza klawiatura

- można bardziej odchylić ekran

- łączenie jest nie na zatrzask a silny magnes (naprawdę solidne)

- w związku z powyższym ekran można wpiąć odwrotnie i postawić jak Lenovo Yogę

- przycisk Windows pod ekranem

- nowszy procesor

 

To tyle co kojarzę :) ogólnie odkąd Switch trafił do sklepów to prawie wyłącznie on się sprzedaje, a w Media/Saturn dodają do niego jeszcze etui firmowe. Cena identyczna a różnic jak widać jest sporo. Jest jeszcze w ofercie Lenovo Miix2, ale jak dla mnie model bez rewelacji - jest co prawda FullHD, ale ekran jest bardzo ciemny, nie można regulować odchylenia ekranu, sam ekran bardzo słabo się trzyma klawiatury on i nie ma dodatkowego dysku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witaj Swallow!
Fajny nick, stanąłem w zeszłym miesiącu dokładnie przed tym samym wyborem co Ty, gandalf23 już uwypuklił Ci największe niuanse jeśli chodzi o sprzęt, jednak mnie przekonalo do tego sprzętu głównie możliwość wpięcia na odwrót i korzystanie z klawiatury jako podstawki, bardzo fajny motyw i najczęściej tak wykorzystuje swojego switcha. No i etui odrazu w zestawie, super sprawa, wartość takiego etui patrząc po konkurencyjnych modelach to okolo 100-150zł, więc przy tej cenie to świetna wartość dodana. Do zakupu t100 zbierałem się rok, nie żałuje zwłoki, bo switch to o niebo lepszy odpowiednik, aluminiowe poszycie do złudzenia przypomina te stosowane w mcbookach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...