Skocz do zawartości

Ram do 350 zł


Recommended Posts

 

 

wzioł nskie
  

 

nizki

 

"wzioł" byś i popatrzył jeszcze raz jak piszesz :mlotek: . Oczy mnie bolą. I jeszcze ta interpunkcja...

 

Bierz o niskim profilu bo jak weźmiesz duży cooler to obudzisz się z ręką w nocniku.

A syfiaste LC AiO za 300 zł nie załatwi sprawy.

Link to post
Share on other sites

Wybierając niskoprofilowe pamięci unikniesz problemów z coolerem, jak już koledzy słusznie zauważyli, od siebie dodam, że kupno pamięci 2400MHz to wyrzucanie pieniędzy. Różnicy nie odczujesz, chyba, że używasz karty zintegrowanej. Jeżeli nie, to kup pamięci 1600MHz, ewentualnie dokup kolejny Goodram 1333 MHz. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli procesor obsługuje 1600MHz nie warto się bawić w 2400MHz, lepiej resztę kasy zainwestować w coś innego co Ci się przyda (niekoniecznie do kompa). Albo dozbierać do SSD jeśli nie masz, lepsze ssd i 1333MHz ram niż HDD i 2400MHz ram...

 

Co do niskoprofilowych zgadzam się z przedmówcami. Przez moje Vengeancy nie zmieściła mi się Noctua NH-D14 musiałem zostać przy NH-U12P SE2 (chociaż faktycznie wole U12 bo D14 to wielka krowa) ;)

Edytowane przez The-Wraith
Link to post
Share on other sites

Więc mówicie że nie odczuje w ogóle różnicy pomiędzy 1333 mhz a 2133 mhz.

Co miałeś na myśli czy procesor obsłuży 1600 mhz a nie 2400 mhz.

To dane moje procesora http://ark.intel.com/pl/products/53422/Intel-Core-i3-2100-Processor-3M-Cache-3_10-GHz


Po za tym nie chcę 2400 tylko jedynie 2133 mhz


I jeżeli moglibyście mi objaśnić czemu jeżeli włożę 2 kolejne kostki pamięci po 2133 mhz do kostki 1333 mhz to czemu te wyższe zmniejszą się do 1333 mhz ?

Link to post
Share on other sites

Podam Ci przykład: jeśli zepniesz 3 konie, jeden jest kulawy to czy pobiegną tak szybko jakby wszystkie 3 były zdrowe? 

Płyta zmieni do 1333MHz bo taką ma najsłabszą kość, możesz zmienić na więcej dać więcej Voltów z ryzykiem upalenia kości, ale na więcej niż 1600 z 1333 nie licz

Do tego procesora dokup taką jak masz kostkę zepnij w Dual i nie kombinuj.

SSD masz? Jak nie to celuj w SSD TO JEST RÓŻNICA W PRĘDKOŚCI działania kompa...

 

 

Jakby Ci moja rada nie pomogła to zobacz: 

Rodzaje pamięci

DDR3-1066/1333

 

to z opisu Twojego procka

Edytowane przez The-Wraith
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem o co chodzi z tym rodzajem pamięci.

Czy to informuje mnie że o większym taktowaniu niż 1333 mhz nie obsłuży mi procesor ??


Co do dysku to kupuje SSHD ponieważ nie widzę sensu by wydać 300 zł na dysk normalny a potem kolejne 300 na SSD, wole te pieniądze przeznaczyć na kupno nowej płyty głównej a w niedalekiej przyszłości procesora oraz karty graficznej. A więc to także weźcie pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

A widzisz sens w wydanie 350 zł na coś z czego absolutnie nie skorzystasz? Kup używaną (z gwarancją koniecznie) kostke taką samą 4GB bo Twój procesor nie wspiera pamięci wyższym taktowaniu niż 1333MHz. 

 

SSHD to wg mnie porażka i lepiej dać 200zł na używany SSD (z gwar) 120-128 GB + HDD niż wywalić kasę na takiego cudaka.

Sam miałem zamiar to zrobić kilka mieś temu ale jak włożyłem SSD to go przyspawało do obudowy i nie da się go już wyjąć ! :):):)

Link to post
Share on other sites

Mój procesor nie wspiera pamięci o taktowaniu ponad 1333 mhz ale czy ją toleruje ?

Ponieważ mogę to tak zrobić, kupię tę pamięci 2x4 gb i sprzedam tą kostkę 1333mhz myślę że jeżeli bym ją sprzedał za +80- to by było dobrze.

Sądzisz że to głupi pomysł czy taki sobie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...