Skocz do zawartości

Problem ASUS GTX 770 DirectCu II


Recommended Posts

Panowie !

 

 

Mam bardzo poważny problem z moją grafiką. 

 

 

Problem istnieje chyba już od paru miesięcy.

 

 

Otóż podczas grania po jakimś czasie komputer zawiesza mi się i pojawiają się różne odcienie zieleni, bieli itp. Coś na wzór Bluescreena. Dźwięk zniekształca się i jedynym wyjściem jest zrestartowanie komputera.

 

 

Grafika nigdy nie była podkręcana. Jedynie co mi przyszło do głowy do horrendalnie wysokie temperatury podczas grania. Dochodzą prawie do 85 Stopni co nie powinno mieć miejsca przy tej karcie. 

 

 

Próbowałem wiele sposobów jak :

 

 

 

Specyfikację kompa macie na moim profilu.

 

- czyszczenie karty z kurzu

- instalowanie różnych sterowników

- czyszczenie kompa z wirusów itp.

 

 

Jedynym wyjściem jest ustawianie wentylatora na 100%. Wtedy mogę pograć z jakąś godzinę i wtedy zaczyna się zabawa od nowa.

 

 

Moim zdaniem karta jest walnięta choć mam jeszcze jeden pomysł :

 

- zdemontowanie układu chłodzącego i nałożenie lepszej pasty termoprzewodzącej ?

 

 

Napisałem już do działu serwisu ASUS  w Szwajcarii ale odpowiedź dostanę dopiero za parę dni. 

 

 

Moim zdaniem karta jest to wymiany NO ale może są jeszcze jakieś wyjścia

 

 

Co polecacie  ?

 

 

 

Pzdr, Mixtape

Link to post
Share on other sites

@ UP

Grafika nigdy nie była podkręcana.

Dude...

 

@Autor

Jeżeli problem występuje po osiągnięciu tych wysokich temperatur (mówisz, że po zwiększeniu obrotów PC chodzi dłużej i problem następuje dopiero po tym, jak karta znów dojdzie do tych wysokich temperatur) to warto spróbować nałożyć porządnie dobrą pastę i tym samym zmniejszyć temperatury. Nie wiem jaka jest polityka Asus'a, ale warto zrobić to w miarę delikatnie, żeby nikt Ci później nie zarzucił, że problem jest spowodowany właśnie "nieumiejętną" wymianą pasty. ;)

Link to post
Share on other sites

No właśnie też nad tym gdybałem. Zaraz ją wyciągnę i podokręcam śrubki :D Co do pasty to poczekam najpierw co mi ASUS odpisze... 

 

 

Najlepsze jest to, że mam ustawiony FurMark chyba od 30 min i póki co nic się nie dzieje... 

Link to post
Share on other sites

Zaraz puszczę furmarka i zobaczymy jakie będą temperatury.

Niestety. W momencie gdy karta osiągnęła 88 stopni. Wywaliło mi błąd sterowników karty graficznej. Ale przed tym wyskoczył mi zielony ekran i dopiero wtedy wróciło do pulpitu :/ Czyli dokręcanie śrubek nie pomogło.

 

Pozostaje wymienić pastę ale wątpię żeby to coś dało. Póki co czekam na odpowiedź od ASUS'a

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...