Skocz do zawartości

komputer do gier, sredni budżet.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym was poprosić o wyrażenie opinii i o rady dot. poniższego zestawu.

Intel core i5 4690K

Asus h88m-e

Silentiumpc spartan pro cpu cooler

Kingston hyperx ddr3 2x4gb 1600MHz

Geforce gtx 660 gigabyte 2gb oc

Reszta jest mniej ważna w sumie. Głównie chodzi mi o kartę graficzną. Może znajdzie się jakaś lepsza w podobnym przedziale cenowym? Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o takie rzeczy to jestem laikiem. Jeden kolega mówi, że 750ti lepsza, drugi, że nie. Co myślicie?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Samsung syncmaster B2230. Owszem, planuję. Ale rozważę inne propozycje co do oc :P. Jeśli chodzi o R9 270 to słyszałem, że często są z nią jakieś problemy. Jak mam się odniesć do tych plotek?

Edytowane przez comanche
Link to post
Share on other sites

Słyszałem od znajomego, że miał problem z wyświetlaniem obrazu, następnie coś ze sterownikami. W komentarzach na benchmarku pod tą kartą wyczytałem, że komuś komputer nie odpala za pierwszym razem. Jak już wspomniałem jestem totalnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość :)

Link to post
Share on other sites

Ok, wszystko da się zrobić ale pytam dalej. 

 

Jesteś w 100% zdecydowany na zestaw pod OC CPU ? Wiesz że odbije się to na wydajności GPU. Biorąc pod uwagę rozdzielczość FullHD mamy tutaj ciężki orzech do zgryzienia. 

 

Jakiego rodzaju gry preferujesz oraz na jakich ustawieniach. Są gry które wymagając mocnego CPU ale jeszcze więcej jest gier które opiera się na GPU. Dodatkowo, grywasz online / offlnie. 

 

Idąc w stronę OC CPU masz jeden plus, nie musisz się martwić o jego wydajność przez długi czas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli planujesz w najbliższej przyszłości zmieniać CPU. 

 

Najlepsze rozwiązanie. Zestaw pod OC CPU wraz z używaną R9 280X z jeszcze długą gwarancją z allegro. Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę ? 

Link to post
Share on other sites

Jestem zdecydowany w 100%. Przeważnie grywam w bf`a 3, w planach mam zakup 4 oraz cs`a go. Zazwyczaj gram online. Ustawienia wysokie z rozsądną ilością fpsów by mnie zadowoliły. Co do wymiany cpu nie planuję w najbliższym czasie jednak jeśli chodzi o gpu myślałem kupić gtx 660 oc i w przeciągu półtora roku zaopatrzyć się w gtx 770 lu coś wyżej. Wolałbym aby podzespoły były nowe.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dozbierałem trochę pieniędzy i zaopatrzyłem się w zestaw z gtx 770. Wzorowałem się troszkę też na zestawach innych użytkowników forum jednak nie jestem w stanie teraz przytoczyć dokładnych nazw podzespołów gdyż posiałem gdzieś listę a zamówienie składałem u kumpla. Pozdrawiam :)

Edytowane przez comanche
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...