Skocz do zawartości

Komputer do 3500 zł


Recommended Posts

Witam,

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł
  • Których części potrzebujesz?: Buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking) Tak
  • Specjalne wymagania: Dysk SSD (dla mnie może w ogóle nie być HDD, 250 SSD wystarczy)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Monitor jaki posiadam: Samsung P2470HD Full HD

 

Wspomóżcie fachowymi radami, jeśli chodzi o wstępne moje przemyślenia odnośnie procesora, karty i płyty to myślałem nad:

 

- i5 4690K

- Geforce GTX 770 OC lub Radeon R9 280X 

- Płyta MSI Z97 Gaming 5 (tutaj nie wiem czy coś tańszego nie można by wstawić, zdaje się na was)

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Msi odpada jezeli chodzi o plyte, Asrock pro 4 lub extreme 4 jest mega.
Co do procka topowe i5, wiadomo ze do renederow bedzie lepsze i7 ale to juz pare stowek wiecej. wiec i5 da rady
Co do karty nic nie powiem bo sam glowkuje w tym budzecie kompa i tez sie wacham

Link to post
Share on other sites

 

 

MSI Z97 Gaming 5 <-- tylko wyglad, mozna sie jarac smokiem wow

Za przeproszeniem, sranie w banie.

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/600

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Zestaw pod OC. R9 280X z 3-letnią gwarancją i wydajnym chłodzeniem, najmocniejsza i5'tka na 1150 z odblokowanym mnożnikiem. Płyta z mocną, 6-fazową sekcją zasilania i sporymi radiatorami, porządne i sprawdzone przez rynek pamięci. Budżetowy, aczkolwiek cichy zasilacz z wysoką sprawnością i odpinanymi kablami, SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell. Wszystko w bardzo solidnej obudowie od Fractala.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

 

Razem: 3481zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Specjalne wymagania: Dysk SSD (dla mnie może w ogóle nie być HDD, 250 SSD wystarczy)

 

To ile tam tych gier wepchniesz ?

 

Skoro zestaw jest do gier to w zestawie wyżej wawalaj póki co tego SSD i pakuj Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda a zaoszczędzone 270 zł dołóż do MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000) 

 

Tutaj zyskasz sporo na wydajności w grach. Wyjdzie to razem około 3600 zł, jeżeli za drogo to możesz też zmienić obudowę na Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

 

Oczywiście jest to zestaw nastawiony pod jak największą wydajność w grach. Sam dysk SSD możesz sobie dokupić z czasem. Wg mnie w zestawie do gier szkoda schodzić z wydajności GPU na rzecz SSD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ile tam tych gier wepchniesz ?

 

Co do Twojego pytania to nie mam zamiaru zapychać całego dysku i robić na nim śmietnika (lubię porządek). Będę miał max 2 gry w jednym czasie więc naprawdę 250GB mi wystarczy :)

 

Propozycja karty bardzo interesująca :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...