Skocz do zawartości

Najtrudniejsze gry w historii na PC lub na emulator na pc, windows, dos


Recommended Posts

Jak w temacie. Szukam takich gierek.  (oczywiscie mam na myśli najwyższy poziom trudności)

 

Na razie mam tak:

 

- Diablo 2 1.13 single

- seria total war

- dark souls 1 i2

- serious sam 1 i 2

- far cry

- doom 1,2,3

- wolverines revenge

- igi i gi 2

- gothic 2 noc kruka

- stalkery

- titan quest

- prototype

- dead space 1,2 na najwyższych

- soldier of fortune 1

- no i wiadomo gry z c64, amiga, atari, bez możliwości zapisu czyli mario, contra, metal slug, mdk i inne

 

Nie wiem co jeszcze - kozacy ?

 

Z góry dzieki za sugestie :)

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

połowa gier które wymieniłeś nie są trudne, ja polecam stare dobre commandos oraz desperados wanted dead or alive, do tego można dorzucić baldurs gate-y oba i ogólnie te rpgi dnd, bitwy na najwyższym poziomie są niemożliwie przesrane np strażnicy ostatniego przejścia w twierdzy strażnika trzy fale tak przerąbanego dziadostwa że już myślałem że to koniec mojej przygody, ale odpowiednio pokminiłem i po 5 godzinach pokonałem , trzeba nieraz podchodzić po 20 razy, z nowszych gier max payne 3 mnie milo zaskoczył na najwyższym poziomie, sieczka prężna, zdychałem co chwile. No i crysis oraz crysis warhead na poziomie chyba delta, może nie jest aż tak przerąbane ale bez taktycznego podejścia, czołgania się i używania maskowania to przejść się nie da. Polecam też cykl RPG-ów Might and Magic, o laboga jak tam się nakląłem, wolno wchodzą lewele, podziemia zawsze narąbane ustrojstwem z którym nie masz szans, lewel 70 drużyny wchodzę do dragon sand w szóstce, a tam w 10 sekund mnie nie ma bo z 50 smoków lata potem kombinowanie jak to ubić, podlot uwalić jednego ucieczka przespać sie i tak to było, haha

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

A wiadomo, najtrudniejszymi grami w historii były stare gry, a najlepiej stare dungeon crawlery, tylko te pierwsze wczesne były w formie dziś nie do przełknięcia dla współczesnego gracza, jedynie wyżej wspomniany might and magic od części szóstej jest już w takiej postaci że i dziś można grać bez uczucia że za stare, nawet ta grafika ma klimacik i można się wczuć, godnie się zestarzały, ale jeśli stać Cie na odwagę to poszperaj za jakimś eye of beholder lub wizardry :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

ok a najtrudniejsze strategie ? Jak tak porównać kozacy vs kozacy 2 vs cywilizacje vs różne total wary vs twierdze vs men of war vs company of heroes to która jest najtrudniejsza ?

 

I jeszcze prośba o wskazanie od najłatwiejszej do najtrudniejszej Twoim zdaniem:

 

diablo 2 1.13 single

rome 2 total war

medieval 2 total war

twierdza

twierdza krzyżowiec

kozacy europejskie boje

kozacy sztuka wojny

kozacy powrót na wojnę

kozacy 2 napoleońskie boje (bitwa o europe)

cywilizacja 1

civ 2

civ 3

civ 4

civ 5

serious sam first encounter

serius sam second encounter

x men 2 wolverines revenge

igi

igi 2

commandos 1

commandos 2

commandos 3

 

Potrzebuję to po prostu :)

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

zdecydowanie commandos najtrudniejsza co do najłatwiejszej to nie mam zdania, ja bym dał diablo bo to gra typu nie można przegrać podexpisz i wszystko idzie zrobić, a z bardzo trudnych strategii to herosy na najwyższym poziomie nadal dają rade, była taka strategia Tzar ciężar korony, kampanie musiałem lekko przyhaxować bo nie dało rady przejść, do tego populous the beginning albo warcraf 2 i 3 oraz pierwszy starcraft, też trudne rts-y 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

zdecydowanie commandos, a z bardzo trudnych strategii to herosy na najwyższym poziomie nadal dają rade, była taka strategia Tzar ciężar korony, kampanie musiałem lekko przyhaxować bo nie dało rady przejść, do tego populous the beginning albo warcraf 2 i 3 oraz pierwszy starcraft, też trudne rts-y 

 

 

a tzara kojarze, grałem wiele alt temu świetna gierka, Co nie dało się jej przejsć jakiś bug ?

Mówisz o misji z valdarem ?

 

 

Która najtrudniejsza z tych - kozacy1i2 , twierdza 1, cywilizacje czy age of empires 1,2,3, jakiś total war ? Bo nie wiem co brać

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

A nie dlatego że bug, tylko dla mnie za trudna po prostu :D już nawet nie pamiętam w której misji tak zbierałem baty, bo tam co druga była przesrana.. dawałem nieraz hax na surowce bo bym przegrał, co też faktem jest że ja nie mam głowy do RTS-ów i w każde gram źle

Każda trudna inaczej z tych co wymieniłeś, ja bym AoE obstawiał bo trudniejszy od kozaków i typowy rts. chociaż strategie to nie moja działka, także nie powiem która wymaga największych zdolności dowódczych

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Z FPS dodam SiN i NOLF 2 ....... Sin za wiele zagadek i rozwiązań które bez podejścia rozumnego i logicznego były nie do przejścia, większość moich znajomych padała już na pierwszym etapie gry. NOLF 2 - tutaj na najwyższym poziomie było bardzo trudno, bez użycia specjalistycznych narzędzi szpiegowskich, skradania, rozeznania terenu i dużej dozy sprytu gra była nie do przejścia.

Link to post
Share on other sites

Far Cry - pamiętam przedostatnią mapę jak się człowiek męczył na najtrudniejszym poziomie trudności. 

Serius Sam: second encounter - ktoś w ogóle to przeszedł na trudniejszym niż normalny? przecież tu jest więcej wrogów na sekundę niż Sam może wyładować pocisków. Zwątpiłem już na pierwszej misji

Ostatnio trudności miałem z Alice: Madness Returns - a raczej na początku. Najwyższy poziom trudności jest naprawdę ciężki w pierwszym rozdziale gdy nie ma się ulepszeń broni i poznaje się system walki oraz przeciwników.

Dead Space 3 na najwyższym, ale to przez porąbany system zapisów w tej grze. Oj wyklinałem twórców za tą zmianę!

DS 2 i 1 nie były aż tak ciężkie, chociaż pamiętam akcję jak zabiłem ostatniego przeciwnika ostatnią kulą (mała ilość amunicji daje się we znaki). Mój kolega przeszedł jedynkę na PC na najtrudniejszym poziomie tylko piłą plazmową :D Mówił, że jakiekolwiek pudło = wczytywanie sava, bo inaczej nie dało rady pokonać bossów.

 

Worms World Party - każdy ruch i każdy robal w turze się liczy :)

 

Ogólnie to wiele gier w których jest możliwość rozgrywki w stylu Game+ tj. fabuła od nowa ale wszystkie osiągnięte ulepszenia pozostają są trudne na tych najwyższych poziomach ze względu na słabą moc nieulepszonych broni

Link to post
Share on other sites

 

 

A wiadomo, najtrudniejszymi grami w historii były stare gry, a najlepiej stare dungeon crawlery, tylko te pierwsze wczesne były w formie dziś nie do przełknięcia dla współczesnego gracza
 

 

Chociaż nie jestem najstarszym wyjadaczem, to widzę jak z roku na rok jest co raz łatwiej. Co prawda lubię filmową akcję, ale lubię też realne obrażenia. Obecny poziom normalny to typu wybiegnij na środek i strzelaj do tych którzy zaczynają strzelać do ciebie... zero myślenia, zero taktyki, zero zabawy... Dlatego jedyny poziom jaki akceptuję to najtrudniejszy, wtedy gra jest wyzwaniem

Link to post
Share on other sites

No ja tak samo. Co do seriousa sama secon enc.. Znaczy nie wiadomo czy ktoś w ogóle to przeszedł na mental difficulty ? :D:D

 

Znaczy w jedynce jest chyba mental najwyżśzy a w dwójce serious

 

 

Znacie jakieś fajne stronki gdzie jest lista wszsytkich gier video ? albo większości oprócz encyklopedia gier online, gamestrade oraz miasto gier ? 

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Encyklopedia gier i miastogier to najlepsze portale więc ciężko coś polecić. A tak pomyślałem o tym poziomie trudności i co osoba to inne wyzwanie, mam kolege co wszystkie tycoony, ekonomiczne, strategie typu europa universalis master of orion itp łykał z palcem w nosie, już wynajdywał jakieś symulatory państwa z odmętów gamingu żeby się zaspokoić, a np tak lamił w każdego shootera że dramat, jeden będzie hardkorem w fps-ach inny będzie czesał punkty w tonego hołka, jeszcze kto inny lubi chamski twardy RPG z toną statystyk i z gigantycznymi podziemiami gdzie każda walka to 2 godziny kminienia. Ja osobiście szukam wyzwań w RPG-ach i skradankach :) stąd moja niechęć do skyrima i współczesnego rpg-owania, gdzie nawet na poziomie legendarnym wszystko idzie ubić w pare chwil. I czemu tak doceniam np stare thiefy, jedynka i dwójka to faktycznie katorga przejść ale sam niedawno skończyłem oba z wielką przyjemnością, deus Ex-y, wszelkiej maści takie sprawy, no i stare dobre RPG im bardziej hardkorowe tym lepiej dla mnie 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No właśnie apropos thiefa. Gdzie go znaleźć ? Szukałem po różnych sklepach w krk i nie ma. Jest tylko ten nowy beznadziejny. Szukam metal age, deadly shadows i jeszcze tam był jeden. Nawet patrzyłem na necie w akcie depereacji czy można jakos pobrać ale też brak. :(

 

Podobnie starych tomb raiderów też nie mogę znaleść. Albo might and amgic 1,2,3,4 i jak je odpalić? jedynka jest chyba z 1986

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Pamiętam że kiedyś Thief był dodany do CDA, może ktoś ma zbędny egzemplarz.

a propos FPS to przypomniał mi się jeszcze Blood 2, tutaj nawet na najniższym poziomie trudności były przechlapane ........ kiedy wychylało się z za rogu trzeba było znać na pamięć rozkład wrogów bo inaczej nie było najmniejszych szans, tylko walka z ukrycia dawała szansę przejścia, pojedynek oko w oko z jednym przeciwnikiem w 90 procentach się przegrywało, z dwoma nie było najmniejszych szans.

Link to post
Share on other sites

http://www.gog.com/game/thief_gold tifa masz na gogu :D kupuj i nie żałuj ani grosza bo gra warta swojej ceny, ja swojego thiefa miałem pudełkowego jeszcze kupionego chyba w 2000 roku z big boxa została mi dość zjechana płytka w opakowaniu plastikowym popękanym ale odpala, dwójka to z jakiegoś sold outa kupiłem w empiku na półce z klasykami :D a pierwsze might and magic odpalałbym spod jakiegoś dos - box-a, w ogóle polecam goga, sporo staroci można kupić, a za darmo są takie klasyki jak tyrian :) to dopiero trudna gra. A czemu polecam kupic na gogu, bo gry mają połatane na współczesne systemy, odpalasz i grasz, a ze starymi wersjami to trzeba wgrywać łaty kombinować żeby w ogóle ruszyło

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Dzięki :)

 

A co polecacie z automatów ? Pamiętam lubiłem cadillac and dinosaurs czy jakoś tak, był jeszcze taki jakby "symulator" walki powietrznej że się nawalało we wroga a potem on nas samolotem wyprzedzał i my musielismy unikać jego ognia. Wiadomo metal slug, jakieś jeszcze perełki kojarzycie ?

 

Może teś coś z nesa/pegazusa ? tudzież amiga/atari ? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...