Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: programy do firmy - subiekt itp
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2200 zł netto
  • Których części potrzebujesz?: Cała skrzynka
  • Czy używane części wchodzą w grę?: Nie
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking) Nie
  • Specjalne wymagania: wydajny
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Własna propozycja zestawu: brak

Proszę o pomoc w celu złożenia jak najwydajniejszego sprzętu :)

 

a czy może takie coś ma rację bytu ?

 

Procesor Intel CORE I7-4770 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770 - 1099 zł

 

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL - 265 zł

 

Pamięć GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9 - GY1600D364L9/8GDC (GY1600D364L9/8GDC) - 299 zł

 

Zasilacz Aerocool AEROPGSSTRIKE-X-500M - 226 zł

 

+ ewentualny ssd

+ zwykły hdd

Edytowane przez Dejff0
Link to post
Share on other sites

wiem wiem :) ciotka do firmy chce kupić kilka kompów do 2200 netto za sztukę. Pytała informatyka który budował im sieć w firmie i jej za tą cenę zaproponował komputer z i3 i i5 a jego wycena wyglądała tak:

komputer z i3 za 1800

komputer z i5 za 2200

i koniec :o

 

z programów na pewno będzie subiekt nexo a reszty na razie nie wiem. ponoć program wymagający.

możliwe że ktoś z forumowiczów złoży bardzo fajny zestawik do tej ceny :) proszę o jakieś propozycje :)

 

może lepiej by było kupić w miarę dobry komputer a tani i do tego dorzucić monitor 25"21:9

Edytowane przez Dejff0
Link to post
Share on other sites
komputer z i3 za 1800

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock H81M /intel H81, LGA1150

Zalman ZM-T4 USB 3.0 (b/z)

Corsair VS 350W 80+ 120mm

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

 

1930 zł brutto + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

 

Myślę że pod względem wydajności nic więcej tutaj nie potrzeba. Skupiłbym się natomiast na obudowie. Wiadomo jak to w biurze, postawi się i stoi kupę lat nie ruszane, nieczyszczone.

 

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z) - dobrze zabezpieczona przed kurzem obudowa z filtrami siateczkowymi, do tego razem z stacją dokującą na dyski 2,5" oraz 3,5". Oczywiście można wybrać lepiej ale i tym samym drożej. Tutaj jednak można postawić jeszcze na solidny zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC, który sprawi że aktywne będą stany uśpienia CPU, zwróciłbym na to uwagę przy zestawach do biura - Cooler Master G450M

 

Zestaw ten razem z obudową M25 i zasilaczem G450M kosztować będzie 2065 zł brutto. Dbając o kulturę pracy wcześniej wspomniany cooler SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

może lepiej by było kupić w miarę dobry komputer a tani i do tego dorzucić monitor 25"21:9

 

To jest koszt około 1000 zł ....  może jakiś kompromis w postaci takiego kompletnego zestawu: 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock H81M /intel H81, LGA1150/

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)

iiyama Prolite E2280WSD-B1 (LED, 16:10, 5ms, DVI, głośniki)

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

 

2695 zł brutto co da jakieś nie całe 2180 netto. 

 

Zestaw z procorem i5, dyskiem SSD na system i soft, dyskiem HDD na magazyn, z tym lepszym zasilaczem jak i z lepszą obudową oraz z monitorem 22 cale w proporcji 16:10 przy 1680 x 1050. 

 

Myślę że jest to idealny kompromis. 

Link to post
Share on other sites

zaproponował komputer z i3 i i5 a jego wycena wyglądała tak:

komputer z i3 za 1800

komputer z i5 za 2200

i koniec :o

 

 

Tak robi większość firm, wciskając konstrukcje Fujitsu. Cenowo idealnie pasuje : ) Kupując komputer na firmę mowa tylko o legalach. Powyższe składaki są super, ale należy doliczyć do nich po 500 zł brutto (szt) za windows w wersji PROFESJONALL. 

 

Stąd nie szalał bym tak w składakach : ) Kupno systemu operacyjnego (z legalnego źródła) w innych wersjach niż PROFESJONALL jest legalne, ale w firmie bez użyteczne : ) - Tylko Windows Prof. pozwala na pracę w domenie i ukazuje pełnie w połączeniu z serwerem. Jeżeli Ciocia kupuje kilka komputerów od razu to zgaduje, że i zajdzie potrzeba pracy w domenie lub wspólnej sieci.

 

Ponad to od razu należy upewnić się jaki soft (jakie programy firmowe) będą używane w firmie... Dużo producentów z góry uprzedza klientów, że ma być Windows 7 Pro. w wersji 32 bitowej i w przypadku 64 bitowych Windows nie udzielają wsparcia w postaci np. sterowników pod drukarki, które są użytkowane z ich softem np. wydruk rozliczeń lub faktur.

Link to post
Share on other sites

kajtek. jak zawsze rzeczowo i na temat ;) dzięki wielkie ;)

zagadałem z ciotką i sprawa wygląda tak że wezmą 4-6 komputerów gdzie sama skrzynka ma być maksymalnie do 2200 netto i chciałaby wykorzystać w pełni tą kwotę. Monitory będą kupione osobno do około 600-700 zł. Windows 7 też będzie kupowany do każdego kompa w wersji professional 64 bit ;)

Link to post
Share on other sites

Będzie to lekki przerost treści nad formą ale ok ....

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=62519

 

Dla mnie to jest już aż nadto. Najmocniejszy procesor serii i5 bez możliwości OC. SSD o pojemności 256 GB oraz 8 GB DDR3 1600 MHz. Wybrałem obudowę jak i płytę w standardzie mATX. Obudowa dodatkowo fabrycznie wyciszona. Jeżeli będą potrzebne jakieś stacje dokujące, wtedy warto inwestować w M40 od SPC. 

 

Można tutaj wywalić chłodzenie, dać budżetową obudowę i wciskać tym samym nawet Xeona 1230v3 (+GPU) czy tez nawet i7, pytanie tylko po co ? 


Do tego oczywiście 16:10 - iyama Prolite E2280WSD-B1 (LED, 16:10, 5ms, DVI, głośniki)


Jeżeli te 17 zł ponad budżet będzie boleć to Zalman CNPS10X Optima

Link to post
Share on other sites

Zamiast m40 jest GELID DARKFORCE - on też posiada stację dokującą ale jest solidniejszy  :> . Chociaż, to nie ta sama cena. (chyba).

 

By sztucznie zapchać budżet można też osobną kartę graficzną, ale nie wiem czy jest w tym sens.

 

I zamienić cooler na fortisa 2, tylko 10 zł droższy.

Edytowane przez haszu
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy obudowa z oknem to dobry pomysł przy zestawach do biura. W zasadzie przy takich obudowach nikt raczej nie będzie grzebał i nikt nie będzie tam zaglądał, jak się postawi tak będzie stało. 

 

Do tego pytanie, czy aby stacja ta w ogóle będzie używana. 

 

Osobna GPU jest tutaj całkowicie zbędna. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...