Skocz do zawartości

Komputer za 1720zł (+200 na obudowę) - wycena


Recommended Posts

Witam, mam do oceny zestaw komputerowy, który ma posłużyć do grania i do pracy (programy graficzne). Podzespoły powinny się mieścić w cenie 1720 oraz mam ekstra do wydania 200zł na obudowę. Tutaj zależy mi na jakości wykonania i funkcjonalności. Również nie chciałbym popełnić znowu błędu z doborem złej obudowy - tak aby nie było problemów z montażem i umiejscowieniem wszystkich elementów. Mam wątpliwości do procesorów firmy intel ponieważ wydaje mi się że te z AMD oferują o wiele więcej chociaż nie jestem pewien. GTX musi zostać ze względu na CUDA.


 


  • Zastosowanie komputera: Do gier oraz do pracy (potrzebne CUDA do Cycles)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1720PLN + 200PLN na obudowę
  • Których części potrzebuję: Komputer (najważniejsze podzespoły + obudowa)
  • Czy używane części wchodzą w grę?:  Nie
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:​ Aktualnie bez monitora.
  • Specjalne wymagania: Cichy zestaw, CUDA, 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawuhttp://www.morele.net/inventory/info/B7W2Oz/

 


 


Link to post
Share on other sites

W zestawie zasilacz jest koniecznie do zmiany. W tej cenie jest kiepski VS450, a za 20 zł więcej masz XFX Core 450W (OEM Seasonic, sztywne kable, wysoka sprawność), lub Thermaltake Smart SE 530W (gorsze bebechy od XFX'a, lecz posiada częściowo odpinane kable, co przyda się w małej obudowie).

 

Piszesz, że obudowa ma być dobrej jakości, a w zestawie masz M40. To się wzajemnie wyklucza :rotfl:

 

 

o jakie niebo lepszy max 10% przy czym pobiera mniej prądu i przez to ma nizsze temp do tego jest niesłyszalna w strasie, sam mam tą karte i sobie ją chwale.

660'tka również jest chłodną kartą, a cisza to pojęcie względne. Głośność zależy od zastosowanego chłodzenia, nie chipu karty.  


 

 

Podkręcona 750Ti i 660'tka taktowana standardowym zegarem. Ktoś ma pytania? 

Link to post
Share on other sites

Gtx 660 ma o 300 więcej rdzeni CUDA... Już nie mówiąc o tym że podkręcanie nie jest w planie.

 

Czyli zostaje kwestia zasilacza i obudowy...

Myślę że można wziąć z3 plus chociaż jestem do niej średnio przekonany. I czy 450W styknie?

 

EDIT: w temacie powinno być ocena a nie wycena - zaspany byłem :P

Edytowane przez lion742
Link to post
Share on other sites

 

 

. I czy 450W styknie?

Zestaw z GTX660 to ~250W w stresie, więc odpowiedź jest jednoznaczna.  

 

 

Myślę że można wziąć z3 plus chociaż jestem do niej średnio przekonany

W tej cenie jest jeszcze Z9 Plus, ale ona ma dużą siatkę na boku, przez co będzie gromadzić się kurz. Trochę drożej wersja Z9 U3, zamiast siatki jest okno. 

Link to post
Share on other sites

Z9 nie polecam, system zarządzania okablowaniem kuleje, monta dysków beznarzędziowy ale trzeba wkrecic w dysk specjalne gumki przy uzyciu srubokreta ;) blacha cienka, wylamywane sledzie.pomimo tego, ze jest okno to kurzu nadal mnostwo sie dostaje, trzeba dokupic specjalne filtry, by problem sie rozwiazal. Moze fajnym akcesorium jest dolaczana przedluzka 4+4pin dla cpu ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

blacha cienka

Czego można się spodziewać za 200 zł? :-> 

 

 

wylamywane sledzie

Tu rzeczywiście jest spory minus dla Zalmana.

 

 

system zarządzania okablowaniem kuleje

Nie powiedziałbym. Miejsca na kable jest dużo jak na obudowę tej klasy. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten ostatni zacytowany kawałek - dokładnie - w swojej klasie jest dobrze o ile nie bardzo dobrze, niestety dla mnie to wciąż za mało. Osobiście posiadam nzxt h230 - blachy jak trzeba, śledzie wentylowane, wykręcane. Minusem jest jej mała szerokość, przez co wiązka 24pin ugniata matę wygłuszającą a heatpipy od NH-D14 zrobiły w niej dziurki ;) wentylacji nie mam najlepszej, ale planuję zrobić 3x140 na topie co z pewnością poprawi krążenie - zrobię workloga z moimi poczynaniami niebawem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...