Skocz do zawartości

Roccat Ryos MK Glow vs. Razer Blackwidow Ultimate 2014


Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, która klawiatura z wyżej wymienionych jest lepsza i jaką Wy polecacie. Oto cechy każdej z nich, które się dla mnie liczą:

 

Roccat Ryos MK Glow:

 

+podkładka pod nadgarstki

+3 przyciski pod spacją

+sprawdzone Cherry MX

-duże rozmiary

->niebieskie< podświetlenie

 

Razer Blackwidow Ultimate 2014:

 

+>zielone< podświetlenie (preferowane)

+przełączniki dedykowane graczom

+polecana przez zawodowców

-Razer = 2x drożej?

-brak podkładki pod nadgarstki

 

btw. czy razerowe przełączniki to nie jest czasem jakiś kit marketingowy? Że to np. przemalowane Kailh'y?

 

Chciałbym zobaczyć wasze opinie, szczególnie jeżeli mieliście do czynienia z tym sprzętem.

Dzięki za odp. i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Trochę nie od tej strony zacząłeś wybieranie klawiatury, roccat ma przełączniki black, razer to kailh (niby to blue i brown) czyli zupełnie inne charakterystyki.

 

Oczywiście razera z całego serca nie polecam 

 

Zawodowi gracze polecają klawiatury firm, które ich sponsorują a nie najlepsze klawiatury, jak by tak było to by wszyscy mieli das keyboardy, topre (te akurat do granie to może nie).

 

Najlepsze klawiatury zazwyczaj nie wyglądają imponująco (ale najładniej imo) cm storm quickfire xt, cm storm quickfire rapid, cm storm trigger, ducky shine, 

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

 

 

razer to kailh (niby to blue i brown)
Chodzi co i wersję 2013? W nowej 2014 są inne przełączniki, bardziej podobne do black.

 

 

Najlepsze klawiatury zazwyczaj nie wyglądają imponująco (ale najładniej imo) cm storm quickfire xt, cm storm quickfire rapid, cm storm trigger, ducky shine,
Nie chodzi mi o ekstremalną niezawodność bo nie jestem e-sportowcem, tylko zwykłym graczem :) Dużo bardziej cieszy mnie logo sławnej marki/podświetlenie/efektowny wygląd, niż wydawanie pieniędzy na coś, czego pewnie nie wykorzystam tak dobrze.
Link to post
Share on other sites

2013 i wcześniejsze mają przełączniki cherry mx, 2014 mają kailh.

 

biedronka to też sławna marka...a jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na coś czego nie wykorzystasz to nie potrzebujesz przycisków macro. 

Link to post
Share on other sites

Nie no makra to mi się może przydadzą, tylko chodzi mi o to, że nie wiem za co w np. Ducky Shine płaci się tak słono i za podobne pieniądze mam coś (dla mnie) ładniejszego, efektowniejszego. W e-sportowych (najczęściej amerykańskich, więc trudno dostępnych w Polsce) markach typu Ducky czy Zowie, płaci się głównie za wytrzymałość, niezawodność i sposób pracy, co trudno dostrzec i docenić. Dlatego wolałbym Razera czy Roccata, tylko nie mogę się zdecydować który z nich :P

Link to post
Share on other sites

Tłumaczymy żebyś nie kupował razera bo to najniższa klasa jakości klawiatur, napisałem jakie klawiatury polecam, napisałem, że razer to wcale nie jest dobra marka jeśli chodzi o klawiatury a ty ciągle udowodnij, bo świeci, bo ma kosmiczny wygląd. Po co w ogóle zadajesz pytania. Kup sobie razera i baw się dobrze. Może wytrzyma 7 lat a może 2 miesiące, pościerają ci się klawisze, połamią krzyżaki pod keycapsami albo płytka pcb zacznie wariować lub rdzewieć. Ja zostanę przy swoich klawach costara z przełącznikami cherry i stabilizatorami costar, może i coś im się popsuje ale przynajmniej wiem, że kupiłem coś najlepszego co mogłem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, temat przerodził się w "jaką klawiaturę mechaniczną na 20 lat kupić", a ja pytałem o opinie dwóch podanych wyżej, bo dosyć długo przeglądam różne modele i te dwa mi się najbardziej spodobały. Tak więc proszę o konkrety, a nie o podawanie mi zupełnie innych klawiatur. Poza tym piszecie tak, jakbym się uparł na Razera, a ja rozważam też Roccata ;)

Link to post
Share on other sites

Dobra, bo widzę, że to nic nie daje. Ja swoje, wy swoje, i nie dowiem się tego co chciałem ._. Ale liczę na waszą wiedzę i doświadczenie, tak więc: Jaką najlepszą klawiaturę mechaniczną kupić do ok.400-500 zł. Lepiej? ;) Już chyba wiecie, że bez podświetlenia się nie obejdzie, bo mam komputer pod schodami i jest troszku ciemno :> Wolałbym też MX Red lub Black. Czekam na propozycje! :D


 

 

Najlepsze klawiatury zazwyczaj nie wyglądają imponująco (ale najładniej imo) cm storm quickfire xt, cm storm quickfire rapid, cm storm trigger, ducky shine,

Cooler Master naprawdę robi tak dobre klawiatury mechaniczne? Bo tak to rozumiem...

Edytowane przez Randall282x
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, np moje ukochane blue dla mnie nie nadają się zbytnio do gier gdzie muszę szybko klikać. Brown już znacznie lepiej sobie tutaj radzą. Redy są wprost idealne do szybkiego spamu klawiszy ale za to nie umiem na nich pisać bo klikam wszystko ciągle nie ważne czy chcę czy nie. 

 

Każdy będzie miał swoje preferencje i u każdego będą one inne. 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam możliwości przetestowania choćby jednego rodzaju switchy, bo żaden sklep elektro nie wystawia mechaników na ladę. Czy jeżeli kupiłbym browny "w ciemno" to czy mogę się zawieść? Nigdy nie miałem do czynienia z klawiaturą mechaniczną, więc nie mam porównania. Najczęściej gram w Bf4, czasem coś innego, ale najczęściej w fps'y. Piszę tyle co na forach, nieczęsto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...