Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niedawno w niewiadomy sposób dysk twardy z NTFS-a [nie wiem jak to określić] przełączył się (?) na RAW. Odzyskałem jako taki dostęp do plików TestDisk-iem, ale jest problem. Gdy tylko chce się wykonać jakąś "operację" instalacji czegoś z tego dysku czy przekopiowania danych na [nazwijmy to tak] "zdrowy dysk" zaczyna się seria wielu szybkich rozłączeń-podłączeń, aż w końcu dysk przestaje być widoczny w systemie.

 

Dysk jest podłączony na USB, bo staram się to naprawić na laptopie [brak komputera stacjonarnego].

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Zmiana w tryb <surowych danych> RAW zazwyczaj następuje przy uszkodzeniu głównej tablicy partycji tzw MFT,

w przypadku nośników danych z interfejsem USB jest to częsta przypadłość gdy w trakcie transferu danych

zostaje nagle odcięte zasilanie

http://www.odzyskiwanie-danych.net/artykul_odzyskiwanie_danych_w_trybie_raw.php

http://www.garykessler.net/library/file_sigs.html

Link to post
Share on other sites

Tzn. nie. To nie jest nośnik USB tylko normalny podpięty przez kieszeń - nie mam w laptopie drugiego złącza SATA.

Jak już pisałem udało mi się przywrócić NTFS, ale dysk podczas kopiowania się rozłącza kilkadziesiąt razy, aż w końcu przestaje być widoczny w systemie. Wszystki niby wraca do normy po restarcie [czyt. jest znowu widoczny w systemie], ale nadal ni cholery pików zgrać nie można.

Link to post
Share on other sites

S.M.A.R.T:

 

http://i59.tinypic.com/8yxt2a.jpg

 

ŻADNEJ kopii nie da się wykonać. Jakakolwiek operacja kopiowania kończy się zniknięciem dysku z systemu i to jest główny problem.

 

I na Linux-ie i na Windows-ie.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Ło Matko Boska. Aż tak źle z tym cholerstwem ?! No to pozostaje mi próbować przenosić po jednym folderze, bo to jeszcze jakoś działa. A da się w takim stanie zrobić "re-install" firmware ? To coś pomoże ?

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Systemu nie ma ale system plików ulegnie degradacji, powstanie nowy i pętla się zamyka,

ponieważ nie znany jest algorytm przypisania danych do poszczególnych komórek pamięci

 

Ech... zaznaczam nie jestem guru w temacie recovery z SSD

jeśli sie mylę to niech inni bardziej biegli znawcy tematu pokierują kolegę

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

Skoro przeprowadzona procedura nie poprawiła pracy twardziela a jego czas pracy  przekroczył ledwie 314 h

to nie kombinowałbym więcej tylko skorzystał z serwisu gwarancyjnego

 

Uwaga

Sposób wyrażania kolegi daleki jest od przyjętych zasad netykiety, takie napastliwe szykany

nie wpływają zachęcająco na dalszą pomoc w tym temacie.

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...