Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

przymierzam się do kupna nowego komputera i prosiłbym was o ocenę i odpowiedzenie na parę moich pytań w związku z owym zestawem.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry, przeglądanie internetu, wiele programów w tle, filmy.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5300 zł
  • Których części potrzebujesz?: Cała buda, bez monitora.
  • Czy używane części wchodzą w grę?: Nie.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking) Tak 
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Monitor Flatron M237WDP Full HD. Zamierzam go zmienić w ciągu roku.
  • Specjalne wymagania: Cichy zestaw, który umożliwi granie w najnowsze gry na minimum 3-4 lata
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Własna propozycja zestawuhttp://www.morele.net/inventory/info/AyYyyj/
  • Inne: Mam parę pytań co do swojego złożonego zestawu

 1. Czy warto inwestować w i7? Podobno gry powoli zaczynają wykorzystywać technologię HT. Czy może lepiej kupić i5 4690k i poczekać aż HT w grach zagości na dobre i dopiero wtedy wymienić procka z nowszej już serii?

2. Czy proponowany przezemnie zasilacz jest odpowiedni do OC? Czy warto zainwestować w 650W (http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-power-zone-650w-80plus-bronze-dla-graczy-bn210-607005/ ) ?

3. Czy chłodzenie zaproponowane w moim zestawie jest wystarczające? Czy może warto zamienić je na be quiet! Dark Rock 3 (http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/)? Lub dokupić jakiś dodatkowy wentylator?

4. Czy proponowane kości pamięci RAM są odpowiednio dobrej jakości? Czy może lepszym wyborem będzie Corsair (http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-pro-8gb-2x4gb-cmy8gx3m2b2133c9-582065/) ?

5. Czy obudowa pomieści cały ten sprzęt?

6. Czy warto dawać zestaw do złożenia na morele.net? Słyszałem, że często robią to niechlujnie.

 

Większość zestawu została "zerżnięta" z propozycji purepc. Jestem mało obeznany z większością tego sprzętu. Dzięki wielkie za każdą pomoc. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pan Trzmiel
Link to post
Share on other sites
Czy warto inwestować w i7?

Nie, lepiej wziąć odblokowanego i5 4690K.

 

 

 

Czy chłodzenie zaproponowane w moim zestawie jest wystarczające? Czy może warto zamienić je na be quiet! Dark Rock 3

 

Dark rock 3 jak dla mnie wygląda obłędnie ale macho a DR3 to ta sama wydajność. Chyba że Dark rock3 PRO 

W ogóle chłodzenie BQ to wysoka cena ale wygląda obłędnie. Macho ~ BQ Dark rock 3

 

 

 

Czy proponowane kości pamięci RAM są odpowiednio dobrej jakości? Czy może lepszym wyborem będzie Corsair

A cooler ci się zmieści?  Bo nie poweidziałbym. Bierz niskoprofilowe. Ale te corsairy też wyglądają obłędnie

 

 

 

Czy obudowa pomieści cały ten sprzęt?

Od razu skreśl tą obudowę, jakość 2/10 would go to trash (syf), chyba ona jest zrobiona z papieru. Omijaj szerokim łukiem produktów Srajlentium PC. Sprowadzają chiińszczyzne i naklejają znaczek

 

Zaraz coś złożę.

 

A ten u góry powinien dostać z liścia, chcesz potrolować to idź na pclab. 

 

EDIT: późnije coś złożę, a tak na marginesie to planujesz multi Gpu? to ważne.

szembor albo graabi ci coś złoży

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

A cooler ci się zmieści?  Bo nie poweidziałbym. Bierz niskoprofilowe. Ale te corsairy też wyglądają obłędnie

Tzn. pozostać przy G.Skill?

 

 

Od razu skreśl tą obudowę, jakość 2/10 would go to trash (syf), chyba ona jest zrobiona z papieru. Omijaj szerokim łukiem produktów Srajlentium PC. Sprowadzają chiińszczyzne i naklejają znaczek

Jaką obudowę poleciłbyś pod ten zestaw?

 

 

EDIT: późnije coś złożę, a tak na marginesie to planujesz multi Gpu? to ważne.

szembor albo graabi ci coś złoży

Nie, nie planuję SLI.

Link to post
Share on other sites

Bierz niskoprofilowe bo inaczej cooler ci nie wejdzie ;/

 

Obudowy:

Fractal design R4 -solidna wyciszana obudowa -dla mnie ta obudowa jest marzeniem  :cry: 

+świetna jakość wykonania

+fabryczne wyciszenie
+kontroler obrotów
+design
+ofiltrowanie
+modularność i funkcjonalność

-drzwiczek nie można przestawić aby otwierały się na lewo

 

Fractal design Arc midi R2 -

+kontroler obrotów

+świetna jakość wykonania
+spore możliwości dla chłodzenia wodnego
+3 140mm wentylatory w zestawie
+USB 3.0 i 2.0
+pełne ofiltrowanie
+modularność
+funkcjonalność

-wentylatory nie są najcichsze
-(dla niektórych) front tylko udaje że nie jest plastikowy

 

 

Obie są bardzo solidne i świetne. Jak ci na ciszy nie zależy to mozesz brac arca, jeśli tak - Define R4

 

*zajumane z tematu polecane obudowy*

Edytowane przez haszu
Link to post
Share on other sites

Udało mi się sprawdzić, że G.Skill'e mają 40 mm długości, natomiast jeśli wsadzę Dark Rock Pro 3 to będę miał 41 mm na kości. Myślicie, że 1 mm pomiędzy kośćmi da radę? Czy są jakieś sugerowane "bezpieczne odstępy"? (Nie bardzo się na tym znam)

 

No i czy proponowany zasilacz jest wystarczający? Zwłaszcza jeśli w przyszłości będę chciał robić OC?

Link to post
Share on other sites

przy tym budżecie ja bym zabrał tą i7 bo uważam ze ją więcej podkręcisz niz i5

Co do obudowy faktycznie kicz z3 z oknem ta biała jest dużo lepsza i mi sie podoba. 

Ew nie wiem czy nie warto poczekać na nowe karty od zielonych bo już za miesiąc maja wyjść GTx-y z serii 800

 

Spekulacje // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

 

 

przy tym budżecie ja bym zabrał tą i7 bo uważam ze ją wiecej podkręcisz niz i5

Tak uważasz i źle uważasz, wszystko zależy od trafionej sztuki...

Ale mnie kurde bierze zeby cie zreportować.

 

@UP Można zrobić zestaw bez karty graficznej :P hehe

Za zaoszczędzone pieniądze kupisz sobie monitor. 

Nie jestem wróżbitą ale raczej coś-tam spadną ceny.

Pamięta ktoś sytuacje z premierą 7xx, czy wtedy ceny 6xx spadały? Mnie wtedy na świecie nie było.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...