Skocz do zawartości

Windows 7 nie można zainstalować


Recommended Posts

Witam mam problem ponieważ chciałem sobie przeinstalować kompa , mam windowsa 7 na pendrive , wchodzę do instalatora windows 7 i gdy chce sformatować dysk C nie mogę wyskakuję mi błąd że jakaś tabela mbr i jakiś styl gbt . Nwm co zrobić mam nowe części w kompie .

Link to post
Share on other sites

miałem podobny problem z dyskiem ssd i nową płytą msi z biosem uefi, okazało się że bios nie miał sterowników do dysku i działy się różne rzeczy podczas instalowania windowsa, między innymi nie dało się sformatować dysku a czasami go nawet nie wykrywało.

Link to post
Share on other sites

też mam ten Bios, musiałem wymienić dysk i ram bo nie były kompatybilne i komputer się zawieszał, dzwoniłem do serwisu MSI i powiedzieli ze jeśli mi zależy to mam przysłać konfigurację a może dołożą sterowniki do Biosu. Spróbuj jeszcze zaktualizować
Bios.


spróbuj również zmienić tryb Sata na IDE, może coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy masz niekompatybilny bo powodów może być wiele, np. uszkodzone sektory, napisałem jaki ja miałem problem, który był trochę podobny do Twojego. Jeśli potrafisz to zaktualizuj Bios, musisz wgrać na pena ściągnięty najnowszy Bios ze strony producenta, a jak wejdziesz do Biosu to powinieneś mieć funkcje M-flash czy jakoś tak i tym aktualizujesz-ostrzegam ze aktualizacja biosu to nie przelewki i jak coś spieprzysz to nie będzie ciekawie. ale wcześniej tak jak mówiłem zmień w ustawieniach Biosu tryb Sata na IDE, może pomoże.


możesz również sprawdzić ram a jak masz to podmień na inny

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Czyli raczej masz zwykły HDD zakładam że nie zakupiłeś 500Gb dysku SSD, najprawdopodobniej masz coś źle z partycjami na dysku. Czy jesteś w stanie usunąć całkowicie partycję C, i czy masz jakieś dane na tym dysku już?

Link to post
Share on other sites

Wejdź do instalatora i przed wybraniem "zainstaluj" naciśnij shift + F10 . Pokaże Ci się wiersz poleceń wpisz  Diskpart , a następnie

 

1) list disk

2) znajdź dysk , na którym chcesz zainstalować i wpisz select disk x   , gdzie x - numer dysku

3) wpisz: clean

4) wpisz : convert mbr

 

Napisz czy pomogło ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...