Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Pisałem już jakiś czas temu. Byłem prawie zdecydowany na Acera V3 i7 GTX 760 FHD jednak dzisiaj byłem zobaczyć go na żywo. I powiem szczerze że trochę mnie ten plastik przeraził i niestety jest 200 zł ponad budżet(3,5k). NIe był wykonany źle jednak obok stały inne, znacznie lepiej wykonane. Bardzo mnie zaskoczyły Asusy pod względem wykonania. I chyba tu poszukam czegoś. Co myślicie o tym ? Premiera dopiero 20 sierpnia ale chyba poczekam : http://www.x-kom.pl/p/203289-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-win8-gtx850.html

 

Nie wiem tylko czy grafika ma pamięc GDDR3 czy GDDR5 bo na różnych stronach różnie pisze. Co o nim myślicie ? I jak wygląda sprawa z wykonaniem tego Acera ? Może wygląda tylko tandetnie a jest całkiem ok i nic się nie psuje ? Czy najlepiej wziąć Lenovo Y510 z GT755 i i7 bo też mi się podobał.

Link to post
Share on other sites

Poważnie uważasz, że R510 jest lepiej wykonane od V3? :o Acer bije go zdecydowanie na głowę, plastiki są dużo sztywniejsze i barwione w masie, ta obudowa jest praktycznie nie do zdarcia przy normalnym użytkowaniu. Poza tym w V3 masz dużo większy i wydajniejsze układ chłodzenia co znacząco wpływa na żywotność sprzętu. Jeśli chodzi o pamięć to w Asusie niemal na pewno będzie GDDR3 bo to jest ich "podstawowy" model notebooka.

 

Jeśli chodzi o Lenovo, to masz mniejszy ekran, mniej wydajną kartę graficzną no i w tej cenie raczej nie dostaniesz FHD. Poza tym obudowa nie jest zła, natomiast ma pewne szczeliny przy touchpadzie i nad klawiaturą w które lubi włazić kurz no i pod obciążeniem osiąga wysokie temperatury.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma się co obawiać tej obudowy V3 i śmiało brać ? Nic tam nie trzeszczy ani nie pęka ? Acer V5 już mają lepszą aluminiową obudowę :D Asusy miały podobną. Jest sens dokładać 200 zł do FHD ? Czy nie odczuje różnicy przy normalnym użytkowaniu internetu, office, oglądaniu filmów na necie ?

Link to post
Share on other sites

Obudowa jest spoko, nie masz się czym przejmować ;) Jeśli jesteś w stanie dołożyć do FHD to inwestycja jak najbardziej warta świeczki, ponieważ obraz jest bardziej szczegółowy/więcej się wyświetla, kolory są lepsze no i przy wyższej rozdzielczości ekran jest matowy. Lepszy obraz doceni praktycznie każdy użytkownik komputera :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...