Skocz do zawartości

jak połączyć zerwany kabelek do mikrofonu


Recommended Posts

Witam... Mam dwa uszkodzone mikrofony zalmana zm mic1
....pierwszy przestał działać-nie znam przyczyny w drugim wyrwałem kabel z jacka. Uciołem kabelek ze starego i podłączyłem do nowego.... Nie działa.

Miałem jeszcze jeden działający microfon...obciełem kolejny kabel i po podłączeniu kabli tez nie działa....te kable są tak cienkie że szok...ogólnie są dwa jeden z jakimś włosem drugi w miarę normalny.... Wie ktoś jak połączyć te kable?!!? Jestem pewny (95%) ze sprzęt jest sprawny.... Problem z połączeniem kabli... Nie jestem pewny czy da się je połączyć ze względu na ich grubość
Fotka poniżej

 

Edytowane przez wiskas
Link to post
Share on other sites

Ale jak podłączyłeś te kable? Skręciłeś? Fotki brak. W większości takich kabli z uwagi na szerokość kabla przewody są izolowane indywidualnie, więc żeby to działało musisz najpierw zdjąć tą izolację (np. przez stopienie jej), a następnie połączyć kabelki przez skręt lub lepiej lut.

E: Srebrny jest minusem i jest nieizolowany, czerwony jest plusem i jest zaizolowany, więc tak jak napisałem wyżej, musisz tą izolację najpierw zdjąć

Edytowane przez bar1004
Link to post
Share on other sites

Fotka jest ...tak kable skręcałem i nadal nic....naprawdę zagadka....kable w tym mikrofonie nie sa izolowane osobno są to dwa kable złożone z cieniutkich żyłek.....w jednym z nich jest jakby sznurek...włos.....

Nie takie roste jak sie wydaje....chciałbym naprawić no ale chyba ne dam rady...kupie trzeci ....do trzech razy sztuka

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to że w ogóle nie przeczytałeś tego co napisałem, kabelki muszą być izolowane INDYWIDUALNIE (dlatego są czerwone, w środku są miedziane), gdyby nie to od razu byłoby zwarcie, dlatego nie działa naprawa przez zwykłe skręcenie ich. Musisz usunąć tą izolację i dopiero połączyć kabelki.

Edytowane przez bar1004
Link to post
Share on other sites

Nie kuma o jaką izolację Ci chodzi...tam nie ma żadnej izolacji jest w jednym warkoczu 20 małych miedzianych przewodów i w drugim to samo plus jakiś sznurek/włos....mam cyknąć fotkę rozczapierzonych osobno kabelków????NIE MA ŻADNEJ IZOLACJI ja bynajmnie nic nie widzę

Link to post
Share on other sites

Te cienkie druciki są zaizolowane indywidualnie (tak, każdy z tych cieniutkich drucików jest pokryty izolacją na całej długości kabla) i dlatego mają czerwony kolor, tą izolację musisz ściągnąć zanim będziesz skręcał, bo z połączenia nici.

A fotki mi nie musisz wysyłać, bo mam mnóstwo takich kabelków pod ręką, a ostatnio nawet taki lutowałem (i tobie też zalecam, połączenie będzie się lepiej trzymać), więc wiem co mówię.

Edytowane przez bar1004
Link to post
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/2a7yloboc1hjojl/DSC_0007.JPG

 

Jeśli każdy z tych ma izolację to chyba trzeba ją zdjąć pod mikroskopem bo dla oka ludzkiego jest to niewidoczne....Nie widzę opcji ściągnięcia niewidzialnej izolacji....i co później połączyć 1 do 1 z drugą stroną kabla 1 do 1  :rotfl: nieważne nie ogarniam wiec temat do zamknięcia...dzięki za poświęcony czas

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...