Skocz do zawartości

Kłopot ze złożeniem komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ifter,

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do kupna komputera, ale ciągle waham się jakie części wybrać.

Wierze że mi w tym pomożecie. Komputer składam w morele.net. Chce złożyć taki zestaw by ciągnął BF4 na ultra. Nad takim zestawem się zastanawiam :

 

Karta Graficzna : Gigabyte GeForce GTX770 2GB 

Procesor : Intel Core I5-4570 3.2GHz

Płyta Główna : MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL 

Ram : Pamieć HyperX 4GB 1600MHz

Zasilacz :SiletiumPC Vero L1 500W 80Plus

Obudowa : SiletiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090

Cena : 2646,28 PLN 

 

Dysku nie kupuje, bo mam 320GB. Jestem ograniczony pieniężnie do 2700 zł

Moje pytanie czy ten zestaw pociągnie najnowsze tytuły gier na ultra? Ram jeszcze kupie, drugie 4GB ten sam model. Jeśli macie wątpliwości co do tego zestawu, podajcie swoje pomysły. 

Niecierpliwie oczekuje na odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@azus PL? wtf? wtf? wtf?

 

 

1. dałbym temu zestawowi 2/3 dni nim by wybuchł, jak miał byś szczęście to 4 dni nawet bez wybuchu.

 

KONIECZNIE zmień zasilacz na http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

- modularny, 488W na +12v

 

 

2. Obudowa jest z kartonu/ papieru, podzespołu lepiej trzymać w normalnej obudowie.

 

Najlepiej by było:

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201

 

-dobre blachy, solidna, 4 wentylatory, okno etc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A Grafika będzie dobrze współgrała z procesorem? 

Jak najbardziej. Zastanowiłbym się jednak nad kartą od innego producenta, tj.  MSI lub Asus. Asus ma bacplate, ale też gorszy serwis. Dlaczego taka zmiana? GTX770 od Gigabyte lubią piszczeć, co jest dosyć uciążliwe, tym bardziej, że karta kosztuje niemałe pieniądze.


Trochę taniej jest R9 280X, który oferuje podobną wydajność, a posiada więcej pamięci Vram (2 vs 3 GB ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli komputer taki jak podałem z poprawą zasilacza i obudowy polecacie?

Tak. Można pokusić się o nowszy i szybszy procesor - 4590. Wtedy sklep musiałby wykonać aktualizację BIOS, a ostatnio morele miało z tym wielki problem, mimo, iż powinni to zrobić zgodnie z swoim regulaminem. Sam tego nie zrobisz, gdyż jest potrzebny starszy procesor.

 

Pomyśl o tym, co pisałem w kontekście karty od Gigabyte.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak najbardziej. Zastanowiłbym się jednak nad kartą od innego producenta, tj.  MSI lub Asus. Asus ma bacplate, ale też gorszy serwis. Dlaczego taka zmiana? GTX770 od Gigabyte lubią piszczeć, co jest dosyć uciążliwe, tym bardziej, że karta kosztuje niemałe pieniądze.
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...