Skocz do zawartości

Użycie dwóch zasilaczy do jednego komputera


Recommended Posts

Witam, 

Zakupiłem na aukcji kartę graficzną HD6870 i planuje nią zastąpić moją obecną kartę, którą sprzedaje, lecz w tej chwili nie posiadam funduszy na zakup nowego zasilacza i na tą chwilę mam do dyspozycji dwa zasilacze, jeden który aktualnie mam w komputerze to Logic 400w, a drugi to Tracer 4life 400w. Jestem świadomy tego, że oba nie nadają się do niczego, ale żyję w nadziei, że jednak gdy skorzystam z obu mój komputer będzie mógł stabilnie chodzić. Przechodząc do rzeczy. Zamierzam dyski, które w moim komputerze występują w liczbie 2, zasilać za pomocą Tracera. A resztę podzespołów tj. płyta główna, karta graficzna, procesor, pozostawić w ręce Logica. I w tej chwili mam pytanie, czy ten zasilacz będzie w stanie to zrobić? Czy ewentualne użycie Tracera do zasilania jedynie karty graficznej będzie bezpieczne i w jakikolwiek sposób sensowne?

Dodam także, że będzie to jedynie ustawienie przejściowe, a gdy uzbieram na jakiś sensowny zasilacz od razu go zamienię.

Pozdrawiam.

//Ah, zapomniałem o konfiguracji mojego komputera, składa się ona z następujących elementów:

AMD Phenom II x2 555 BE (z odblokowanymi dwoma rdzeniami, co daje łącznie 4), 4gb ram, Asus M4A77TD PRO, Radeon HD5670, dwa dyski 7200rpm, Creative Sound Blaster Audigy SE, brak napędu, na USB podpięte jedynie klawiatura i mysz, brak dodatkowych wentylatorów w obudowie. 

Edytowane przez Adriano97
Link to post
Share on other sites

Kiedyś się interesowałem tym tematem (chciałem poznać coś ciekawego ;)) i powiem Ci, że gra nie warta świeczki, sprzedaj te zasilacze za 20zł/sztuka. Kup jakiś porządny zasilacz za 100-150zł (450-550W znajdziesz i to spokojnie) i wtedy baw się w zmianę karty graficznej, chyba że chcesz stracić mobo/cpu/gpu/wszystko na raz :)

Link to post
Share on other sites

U mnie koparka leci na dwóch zasilaczach.

Generalnie musiałbyś kupić starter odpalajacy oba zasilacze równocześnie, albo spinacz biurowy i wio(trzeba się liczyć z ryzykiem w obu przypadkach, ale drut bardziej ryzykowny).

Po pół roku kopania widzę, że starter lekko się przypalil, więc nie wiadomo ile jeszcze pociągnie,a stres przy pierwszym odpaleniu był spory.

 

Sprzedaj te, dołóż trochę grosza i kup jeden.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym jak włączyć zasilacz nie miałem żadnego problemu, martwiło mnie jedynie to czy da radę. Ale teraz po około godzinie nieustannej pracy nie ma żadnych zaburzeń, więc myślę, że zasilacze pociągną przez te kilka dni. Dziękuję za porady. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...