Skocz do zawartości

Zasilacz 450W priorytet cisza.


Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem zasilacza BE QUIET! PURE L8 430W CMI lub CORSAIR CS450M. Obydwa zasilacze są modularne. Ale tylko BE QUIET podaje na swojej stronie z jaką prędkością obraca się wentylator i jest to maksymalnie 1200rpm a w testach wyszło że te wentylatory pod średnim obciążeniem kręciły się zwykle między 500-750rpm.
Pytanie czy wentylator w CORSAIR CS450M obraca się podobnie czy szybciej. Lub czy do 300zł znajdę zasilacz który podobnie jak BE QUIET! PURE L8 430W CMI wymaga niskich obrotów wentylatora przy średnim obciążeniu?

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz trochę naciągnąć budżet to corsair rm 450. Jeden z najcichszych zasilaczy oparty o bardzo dobre podzespoły oraz jest modularny. Z trochę tańszych to coolermaster g450/550m. Tutaj mogę z własnego doświadczenia przysiąc że jest to bardzo cicha konstrukcja, poza tym oparty na solidnych podzespołach z częściowo modularnych okablowaniem.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przeglądnąłem  specyfikacje tego zasilacza na stronie producenta i masz racje to jest pół pasywny zasilacz, ale ja jednak bym puścił mu wentylator żeby chodził na niskich obrotach, bo w trybie pasywnym by trochę śmierdziało w pokoju. Bo tak mam w Tacens Valeo III niby pół pasywny, ale nagrzewa się okropnie jak wentylator nie chodzi, mimo że inne elementy w kompie są chłodne, a jak gram ledwo pobiera 140w to grzeje się jak piekarnik. Mimo że wentyl enermax 140mm chodzi na 750rpm stale. Bo wadą tych pół pasywnych zasilaczy jest to że przepływ powierza jest gorszy bo mają nawalone tych radiatorów. Chodź jeśli chodzi o tego Corsair RM to wygląda to o niebo lepiej jak Tacens Valeo III. Szkoda że ten Corsair RM niema wentyla 120mm bo te są cichsze od 140mm.

http://www.corsair.com/en/rm-series-rm450-80-plus-gold-certified-power-supply

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...