Skocz do zawartości

Zasilacz 1200zł


Recommended Posts

Witajcie. Otóż potrzebuję dobrego zasilacza. W przyszłości będę zmieniał częśći PCta i chciałbym, aby był duży zapas mocy. Będę podkręcał podzespoły, a na zasilacz maksymalnie mogę przeznaczyć 1200 zł.

 

CPU - i7 4790k
GPU - 2x GTX 780 Ti Matrix Platinum (SLI)
MOBO - GA-Z97X-Gaming 7
RAM -  Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1866MHz CL9
Obudowa - Corsair Carbide 500R
SSD - Plextor 2,5'' 256GB
HDD - WD Black 750 GB
Chłodzenie - Corsair H100i
 
Z góry dziękuję za pomoc.
Edytowane przez thethether
Link to post
Share on other sites

Osobiście Korsarzy nie polecam. Miałem już AX'a 1200 - nie trzymał napięć a cewki doprowadzały do szału. Przesiadłem się na 1200 z i, ta sama sytuacja. Aktualnie próbuję z EVGA. Podobno seria G2 jest idealna w stosunku cena-jakość.

Edytowane przez Kamil_
Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem już AX'a 1200 - nie trzymał napięć a cewki doprowadzały do szału.

A to ciekawe...

 

 

 

Przesiadłem się na 1200 z i, ta sama sytuacja.

Równie ciekawe, bo ten zasilacz pod względem regulacji napięć jest jednym z najlepszych na rynku...

 

 

 

Aktualnie próbuję z EVGA. Podobno seria G2 jest idealna w stosunku cena-jakość

SuperFlowery Leadex - bardzo dobre elektrycznie zasilacze. 

Link to post
Share on other sites

Na naszym forum nie wystarczy mieć zdania, trzeba je poprzeć jakimś argumentem - w tym przypadku, metodologią przeprowadzonego testu. Skoro wprowadzasz tu teorię sprzeczną z powszechną opinią/wiedzą o tym zasilaczu, to jej dowiedź, albo zamilcz i nie wprowadzaj tu zbędnego zamieszania.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

http://www.overclock.pl/articles/show/id/599,16,16,podsumowanie

 

Sam miałem większe spadki, czego już nie potwierdzę, bo zasilacz jest w trakcie sprzedaży. Przy tak wysokiej cenie, nie powinno być nawet minimalnego wahania, a to jest dobrym przykładem - http://www.youtube.com/watch?v=-Qt9HqnK-RA.

 

Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Osobiście przerabiałem spor zasilaczy od Corsair`a, wiele razy opisywałem moje problemy jakie mnie spotkały i jest to loteria.

Wadliwa sztuka może trafić się każdemu

i to jest prawda.

Obecnie posiadam owego Corsair´a AX1200i i mogę go polecić nie wykryłem żadnego piszczenia cewek jest cichy. Bez problemu daje radę 3 Radeon R9 290 po OC do 1150 GPU i procesor na 4,8 GHz.  

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli zdarzy się felerna sztuka... od czego jest gwarancja?

 

Od tego, żebyś miał przez dajmy na to miesiąc nie działającego PC. Nie każdy ma takie szczęście, aby mieć dwa, chociaż znam takich ludzi, którzy w domu mają sześć komputerów.

Link to post
Share on other sites

1200 zł zasilacz? Co piłeś? Tutaj masz test EVGA Supernova 1300W za mniej, niż 800 zł. 1300W!!! Ocena - 9,4 na 10. Na portalu TechPowerUp.com Myślę że jakieś 500W zapasu mocy CI wystarczy?

A wiec tak 

Jest głośniejszy niż G2-1000

Efektywność 5VSB nie jest super

Nie wszystkie kondesatory są Japońskie, jak reklamowane, w uja leca.

Powiedziałbym, że Supernowa G2 są tak samo dobre, jak topowe Seasonici, a czasem nawet lepszawe.

 

Unikaj Serie NEX była defektywna, bardzo głośna i miała pewne elektryczne problemy

 

Tak naprwade te 1200 czy 1300 az tak ci nie potrzebne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...