Skocz do zawartości

Monitor 27'' do zastosowań "ogólnych"


Recommended Posts

Cześć,

 

poszukuję monitora do zastosowań ogólnych. Pogrywam trochę w rozliczne tytuły (głównie strategie i RPGi, FPS'y też, ale zdecydowanie rzadziej), oglądam filmy no i pracuję (głównie edytory tekstu, czasami grafika). 

Do tej pory cały czas byłem nastawiony na Benq XL2720Z, ale im dłużej nad tym myślę tym bardziej się waham. Co prawda bardzo kuszą mnie customowe ustawienia do Starcrafta, 3D oraz szybki czas reakcji, ale z drugiej strony nie spędzam przy grach 10 godzin dziennie i zdecydowanie spędzać nie będę. Dodatkowo to TN'ka czyli bądź co bądź technologia starsza, a ja bardzo nie lubię się w sprzęcie cofać. 

Czy nie bardziej przyszłościowo byłoby uderzyć jednak w IPS'a? a jeśli tak to w jakiego? Podkreślam, że interesuje mnie 27'', z dobrym odświeżaniem (rozdzielczość większa niż 1080p, której brakuje w xl2720z, też była by spoko) 

 

Ogólnie rzecz ujmując, szukam monitora który będzie dobrze sprawował się we wszystkich aspektach, niezależnie czy włączę nowego wiedźmina, odpalę film czy offica.

 

Jeśli chodzi o konfigurację sprzętową:

Mobo: Asus Maximus VI Extreme

Procesor: i5 4690K (lub i7 4790K, w tym miesiącu będzie decyzja)

GPU: Evga Nvidia GTX 780 SC

Ram: Crucial Ballistix 8GB

PSU: XFX XTR 550W 80Gold+

 

Budżet na monitor: ~1700 zł (a przynajmniej to była górna granica, którą byłem gotów przeznaczyć na Benq, ale jeśli uda się mniej to chętnie)

 

Z góry dziękuję za Wasz czas i odpowiedzi.

Edytowane przez barteksnk
Link to post
Share on other sites

 

 

Co prawda bardzo kuszą mnie customowe ustawienia do Starcrafta, 3D oraz szybki czas reakcji,

Jedyną cechą, dla których kupuje się takie monitor to 120Hz.

Jeśli nie masz zamiaru grać w szybkie FPS'y typu CSGO, Quake, BF'y, COD'y, to taki zakup mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Sto razy lepsza jest dobra  tnka  od byle jakiego ipsa   jeśli chodzi o gry  dzięki takiemu monitorowi ma się znaczna przewagę  w grach  typu fps   tryb multi  pod warunkiem posiadania  sprzętu który to wykorzysta [ twój  config spokojnie sobie poradzi ]  wadą tanich  monitorów ips jest wysoki input lag i ghosting  co skutecznie uniemożliwia grę w fpsy  .  Lepsze Kolory  nie są aż tak ważne  w grach , poza tym w tanich ipsach są znacznie przesadzone  i walą po oczach  nie pomaga żadna kalibracja . Ja zdecydowanie stawiam na płynność obrazu  i niski input lag  niż  lepsze kolory  i większe kąty widzenia  po co mi to skoro i tak siedzę na wprost od monitora . na dobrej Tnce kolory są bardzo  przyzwoicie odwzorowane   . Obecnie nie ma  monitora 120 lub 144 hz na matrycy ips  za wyjątkiem  http://www.ebay.com/itm/New-YAMAKASI-Catleap-Q270-2B-Extreme-OC-120Hz-IPS-1440p-Monitor-Perfect-Pixel-/140922305094?hash=item20cf9fba46#shId&pt=Computer_Monitors

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@gloryseeker, rozdzielczość ekranu jest jak najbardziej normalna do proporcji 16:9 . A pivot nie jest 100% wymagany. Owszem, może trochę przesadziłam ze słowem "przystosownay" - zamiast tego wklejam - "odpowiedni" albo "spoko" . Może być? :P .

 

Nawet taki Dell by Ci wystarczył : http://www.morele.net/monitor-led-dell-p2714h-606672/ i masz ponad 500,- w kieszeni.

A jak byś zrezygnował z 27" to już w ogóle xdziesiąt opcji więcej ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@gloryseeker, rozdzielczość ekranu jest jak najbardziej normalna do proporcji 16:9 . A pivot nie jest 100% wymagany. Owszem, może trochę przesadziłam ze słowem "przystosownay" - zamiast tego wklejam - "odpowiedni" albo "spoko" . Może być? :P .

 

Nawet taki Dell by Ci wystarczył : http://www.morele.net/monitor-led-dell-p2714h-606672/ i masz ponad 500,- w kieszeni.

A jak byś zrezygnował z 27" to już w ogóle xdziesiąt opcji więcej ;)

 

no ja wiem, że opcji jest milion na 24" (chociaż prawdopodobnie wtedy nie byłoby pytania i poszedł bym w Eizo Foris'a). Musi być 27", z powodu (może bardzo kobiecego) - "bo tak" :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...