Skocz do zawartości

Przyszłość PC jako platformy do grania


Recommended Posts

Witam

Proponuję dyskusję na temat przyszłości PC. Ostatnio powstało sporo opinii co do grania za kilka/kilkanaście lat. NVIDIA zapowiada zmierzch PC, rozwiązania mobilne mają go zastąpić, a producenci konsol twierdzą, że przyszłość należy do telewizorów i kontrolerów ruchowych itd. Proponuję więc, aby każdy wyraził swoją opinię co do tego, jak będziemy grali w przyszłości. Popatrzmy w szklaną kulę, każdy swoją własną. Jaka platforma będzie przodowała? Czy PC ma zagwarantowaną pozycję jak dotychczas?

Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie nowa generacja konsol zapewni już taki poziom grafiki, że wystarczą na bardzo długie lata do grania, grafika z X360 i PS3 już większości posiadaczy konsol w zupełności wystarcza, a można spodziewać się że nowa generacja będzie miała moc dzisiejszych najmocniejszych PCtów, tak więc przy rozdzielczościach HD lepszej grafiki już prawdopodobnie nie osiągniemy, a i wyższej rozdzielczości za bardzo nie zauważymy, rynek się już nasycił, nie ma przełomów i długo nie będzie

Link to post
Share on other sites

Przełomem gry miała być opcja gier 3D jednak to wyszedł tylko dodatek, jak bany_krk dobrze powiedział, ze następna generacja konsoli wystarczy na długie lata, bo grafika, jak dla mnie stanęła jakies 3 lata temu, teraz ew. dopracowania, ale juz tak nowa produkcja nie zachwyca, Nv wie co mówi, bo widać coraz bardziej że ludzie idą na konsole, nie trzaba martwic sie o wymagania, wrzucasz płyte i grasz, po za tym jest to bardziej "mobilne" od pieca, mozna zabrac na wyjazd jak sie bedzie miało TV. Ale PC nie wyginą chociażby dla rpg czy strategi(no na konsole jako takich nie ma) w które gra sie lepiej na PC ;)

Link to post
Share on other sites

Własnie brakuje jednej rzeczy - dobrych kontrolerów konsolowych do gier RPG, FPS i strategii, chociażby, żeby dało się podłaczyć normalnie klawiaturę i myszkę i używać tego w każdej grze. Wtedy konsola byłaby idealna

Link to post
Share on other sites

DLa mnie PC juz od dawna wyginely , konsole tez! JEdynie AMIGA przetrwała!!!!!!!!!!

 

 

Mówie tak mimo posiadania komputera z I5 i GTX 470. Bo gry na nim mnie nudzą po 20 minutach. Dlatego bo obecnie nacisk najwiecej idzie na grafike w grach ,a zero w nich klimatu. A grafika właśnie dla mnie nie jest ważna. I właśnie na Amidze moge grać po 12 godzin bez znudzenia, dzieki zachowanemu klimacikowi w wiekszosci gier.

Link to post
Share on other sites

No i co z tego, że następna generacja konsol będzie mocniejsza niż najmocniejsze PC jak tuż po ich premierach ukażą się 3 razy mocniejsze PC od PS4 itp.Ehh no ale co z tego jak na konsolach będzie wszystko ładniej wyglądać choć może CryTek pójdzie po rozum do głowy i zrobi Crysisa 3 tylko i wyłącznie na PC.Będzie powtórka z 2007 roku ;)

Link to post
Share on other sites

PC jest i będzie. Może tylko w zmienionej formie, a może będzie ich więcej, na każdym kroku prawie. I na pewno zminiaturyzowany. Ciekaw jestem czy konsole przetrwają, czy też będziemy grali nie potrzebując sprzętu .

Ale jakby tak popatrzeć: jeśli na PC nic się nie poprawi to konsole znacznie wyprzedzą PC pod względem jakości gier, a już na pewno stosunku gry-pc.

Link to post
Share on other sites

DLa mnie PC juz od dawna wyginely , konsole tez! JEdynie AMIGA przetrwała!!!!!!!!!!

 

 

Mówie tak mimo posiadania komputera z I5 i GTX 470. Bo gry na nim mnie nudzą po 20 minutach. Dlatego bo obecnie nacisk najwiecej idzie na grafike w grach ,a zero w nich klimatu. A grafika właśnie dla mnie nie jest ważna. I właśnie na Amidze moge grać po 12 godzin bez znudzenia, dzieki zachowanemu klimacikowi w wiekszosci gier.

Zgodzę się z tobą co do klimatu w grach. Kiedy wspomnę produkcje sprzed kilku lat, np. Gothic, Gothic 2 i porównam z dzisiejszymi jak Risen, to od razu w oczy rzuca mi się brak klimatu, "tego czegoś". Obecnie grafika liczy się najbardziej, taka prawda:/

 

 

nuka157 napisał(a):

Ciekaw jestem czy konsole przetrwają, czy też będziemy grali nie potrzebując sprzętu .

 

 

Ponoć obiecująco zapowiada się OnLive, platforma umożliwiająca granie bez sprzętu. Grafika ma być renderowana w specjalnych stacjach i przesyłana do naszego małego odbiornika w domu i wrzucana na telewizor.

Link to post
Share on other sites

Powiem wam, że mnie przy PC jako platformie do grania trzymają tylko ceny gier i Tycoony oraz wszelakie gry ekonomiczne które uwielbiam.

Prawdę powiedziawszy konsola jest dużo rozsądniejszym i na pewno o niebo bardziej opłacalnym zakupem jeśli chodzi o sprzęt.

Za PC zawsze przemawiały dwa argumenty:

1: Cała masa gier exlusive z dużo ładniejszą grafiką niz konsole (to przestało istnieć wraz z next genami i porąbaną ideą multi platformingu )

2. Sterowanie myszą w Strategiach i FPSach.

 

Jestem pecetowcem od wieków, ale czasem żal patrzeć na nasz światek. Kupujemy jakieś karty z kosmosu w cenie konsoli z osprzętem i nie dostajemy za to nic w zamian. Gry i tak nie ruszą graficznie do przodu do czasu kolejnej generacji konsol.

Pamiętacie jeszcze czasy gdy mniej więcej do roku dokonywał się przełom w grafice w grach?

Dziś jedziemy na unrealu 3 od niepamiętnych czasów i tylko jakimś dziwnym trafem wymagania się zwiększają.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, PS3 ma w sobię grafikę pokroju 7900 GTX i procesor 6 rdzeniowy, a złóżmy komputer z 6-rdzeniowym Intelem i dołóżmy GeForce'a 7900 GTX. Porównajmy wydajność Bad Company 2, Dirta 2 z konsolą przy tej samej jakości grafiki. Wychodzi na to, że na kilkuletniej konsoli da się puścić każdą nową grę na full, a PC żeby osiągnąć tą samą grafikę i płynność potrzebuje high-endowego sprzętu za kilka tysięcy złotych!

Link to post
Share on other sites

i procesor 6 rdzeniowy, a złóżmy komputer z 6-rdzeniowym

Gdzie w PS3 masz procesor sześcio-rdzeniowy? :D

 

PS. PS3 niby wychodzi taniej, ale czy zagrasz sobie na nim w gry z PS2(chyba że marsz pierwszą wersje) albo PS1? nie.

 

A na PC zagrać sobie mogę nawet baaardzo stare gry, czyli bibliotekę najwiekszą ma PC :)

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z tobą co do klimatu w grach. Kiedy wspomnę produkcje sprzed kilku lat, np. Gothic, Gothic 2 i porównam z dzisiejszymi jak Risen, to od razu w oczy rzuca mi się brak klimatu, "tego czegoś". Obecnie grafika liczy się najbardziej, taka prawda:/

W czasach Gothica też tak mówiono. :D Zawsze będzie marudzenie. Podobały mi się stare gry, podobają mi się nowe.

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie zdanie o konsolach: konsole (next-gen) zmieniły rynek gier i (prawie) wszystkie gry są "konsolowe" z ładną grafiką, liniowością oraz prostotą bez oryginalności i jakiegoś tego smaczka starszych gier. Wszystko robią na konsole bo programistą nie chce się ruszyć du :D y żeby optymalizować gier na PC. Aha i jeszcze piractwo, jeśli by wychodziły dużo lepsze gry na PC to by ludzie kupowali... Ja nie mam zamiaru płacić za grę 120zł i grać w nią przez 10h dajcie spokój.

Link to post
Share on other sites

konsole zmieniły rynek gier i (prawie) wszystkie gry są "konsolowe" z ładną grafiką, liniowością oraz prostotą. Wszystko robią na konsole bo programistą nie chce się ruszyć du:cenzura:y

A myślisz że casuale sobie poradzą jak będą mieli 3 odpowiedzi, albo 2 drogi do wybrania? :D:)

Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze piractwo, jeśli by wychodziły dużo lepsze gry na PC to by ludzie kupowali... Ja nie mam zamiaru płacić za grę 120zł i grać w nią przez 10h dajcie spokój.

No dokładnie, wydawać tyle kasy na kilka/kilkanaście godzin grania nie ma sensu. Ja po prostu omijam takie produkcje. 120 zł to można zapłacić albo za kilkadziesiąt godzin dobrej gry, albo za tytuł który nadrabia braki sensownym multiplayerem.

Link to post
Share on other sites

grafa wcale nie stanela w miejscu i nadal bedzie sie rozwijac

stawiam ze bedzie to kierunek fotorealizmu z efektami fizycznymi jak physx, z naciskiem na to drugie

pc nie wygina i nie bedzie miniaturyzacji jak mowi szef nvidii

dlaczego?

bo niedlugo dotrzemy do granicy wielkosci pojedynczego tranzystora, ktory bedzie wielkosci rzedu kilku warstw atomowych, wiec nie pozostanie nic innego jak zwiekszanie powierzchni rdzenia a wiec wzrost pobieranej energii

natomiast komputery kwantowe to odlegla przyszlosc, tym bardziej miniaturowe

 

jesli mialbym na cos obstawiac to bedzie tak

szybkie lacza internetowe spowoduja, ze wiekszosc obliczen bedzie wykonywana po stronie serwerow, a uzytkownik bedzie dostawal gotowy obraz, pozwoli to znaczaco zredukowac wymagania sprzetowe po stronie uzytkownika(a wiec dopiero wtedy moglaby nastapic radykalna miniaturyzacja urzadzen po stronie klienta, serwery obliczeniowe beda za to ogromne), jeszcze bardziej zredukuje rozmiar piractwa

wiekszosc programow bedzie w chmurze

Link to post
Share on other sites

Patrząc na wielkość sprzedaży układów z serii 5000 od ATI, nikt nie powinien mieś żadnych wątpliwości, że PC był, jest i będzie platformą rozwojową, o niezachwianej pozycji. Nie wierzę, że w przeciągu najbliższych 5, czy 10 lat cokolwiek się zmieni. Za minimum 2 lata na rynek wejdzie PlayStation 4, a to znów napędzi rynek PC... Zamknięte, samonapędzające się koło.

 

Odnośnie gier komputerowych. Niektórzy z was zapominają, że wraz z upływem lat zmieniają się gusta. Gracze stają się bardziej świadomi produktu, oraz samego rynku. Stąd idealizowanie tego co wiekowe, i krytykowanie tego co nowe.

Link to post
Share on other sites

grafa wcale nie stanela w miejscu i nadal bedzie sie rozwijac

Nie stanęła w miejscu? To podaj mi przykład gry, która wyszła w czasie ostatniego roku i w znaczący sposób odskoczyła od gier z przed 2-3 lat.

Jak dla mnie to zastój jest totalny.

Link to post
Share on other sites

gry z efektami fizyki, bc2(liczona na cpu) czy te obslugujace physx

to dopiero sie rozwija, nie mowie tu o jakiejs konkretnej technologi(jak nvidii) ale o symulacji zjawisk fizycznych

narazie moc kart graficznych jest za slaba, ale to bedzie podazalo w tym kierunku

jesli chodzi o jakosc grafiki to rzeczywiscie spowolnilo, ale dlatego ze to jest scisle powiazane z tym o czym wspomialem wczesniej czyli symulacja fizyki w grach

 

http://www.wykop.pl/link/410523/symulac ... m-wydaniu/

prawda ze realistyczne? i wg mnie w tym kierunku beda podazaly gry

Link to post
Share on other sites

Patrząc na wielkość sprzedaży układów z serii 5000 od ATI, nikt nie powinien mieś żadnych wątpliwości, że PC był, jest i będzie platformą rozwojową, o niezachwianej pozycji. Nie wierzę, że w przeciągu najbliższych 5, czy 10 lat cokolwiek się zmieni. Za minimum 2 lata na rynek wejdzie PlayStation 4, a to znów napędzi rynek PC... Zamknięte, samonapędzające się koło.

 

Jak? powiedz mi jak napędzi? Gdy wejdzie konsola w cenie powiedzmy 2000 czy wiecej, bedzie oferować możliwość grania jak dzisiejsze PS czy X albo dłużej czyli min, 6 lat. Dając sprzęt który do PC wsadzisz za ponad 5k wiec jak będzie to napędzać PC? ludzie zobacza ze bardziej im sie opłaci konsola i tam zaczną kierować się po gry, wiekszość gier też idzie na Konsole albo najpierw na konsole, przez to że jest większy juz popyt na nie, a co dopiero przy nowej generacji.

Link to post
Share on other sites

@Yezos

Przeanalizuj sobie sytuacje rynku gier komputerowych po premierze tzw. konsol "nowej generacji". Zaczynając od września 1995 roku (światowa premiera PlayStation). Internet jest o tyle ciekawym narzędziem, że przy minimum chęci można znaleźć informację sprzed kilkunastu lat. Artykułów jest masa, a twoim obowiązkiem, jako osoby wypowiadającej się w powyższym temacie, jej ich przeczytanie. Nie licz na skrótowce. Poruszony przez ciebie argument cenowy świadczy, że niestety niewiele wiesz o rynku gier komputerowych, a listopad 2006 zupełnie przespałeś...

 

Za 5 lat w benchmark.pl ponownie ktoś zamieści temat o końcu PC. I za kolejne 5...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...