Skocz do zawartości

proc grafika i plyta pod globusa


Recommended Posts

hejka, mam 700zł do wydania i chcę kupic plyte, procka i grafike pod gre cs:global-offensive , w grze muszą byc stałe 130 fpsów ,proszę o pomoc w wyborze:)

posiadam nowy zasilacz antec vp500pc , nowe ramy 4gb hyperx fury, nowe chłodzenie silentiumpc fera 2

Link to post
Share on other sites

Polecam jakiegoś Pentiuma haskiego do 180zł, silne 2 rdzenie a z tego co wiem GO się zadowala 2 jajkami, najtańsze mobo pod 1150  za 150 zł, i jakiegoś R7 260 bądź 260x akurat chodzą po 350 zł mniej więcej, tylko tak to widzę jak na taki skromny budżet, ale po co 130 fps to po 1, po 2 może i tyle ten sprzęt wyciągnie acz nie dam se głowy uciąć,  muszą być stałe130  to niestety w tym przedziale cenowym nikt tego nie zapewni , GO ma małe wymagania to jest szansa

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

nie zmieścisz się w kasie z i5 nawet z używkami jeśli ma być jeszcze grafa w tym, i3 też nie kupisz nowego, czyli predzej używane i3 plus mobo patrząc tu http://pclab.pl/art38245-4.html nawet 2500k nie wydala przy 130 klatkach a i też wymagania odnośnie GPU wcale nie są tak małe jak myślisz więc nie ma co na grafie oszczędzać http://pclab.pl/art38245-3.html tu na i7 4,5 ghz i HD 7850 nie ma 130 fps


za 700 zl byś kupił jakbyś przyfarcił najwyżej używane 2500k z płytą główną a grafa gdzie?, Przy takim funduszu moja pierwsza propozycja wydaje się najrozsądniejsza, nie będzie to 130 klatek jak się okazuje, ale na pewno pograsz płynnie 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No to uwierz mi że pentium haswell Plus 260x jest  > niż i3 540 + 9800GT czyli wyciągniesz jeszcze lżejszym prąciem te swoje 130  chociaż jak chcesz to szukaj jakiejś używki i5 650(tylko pamiętaj że to 2 rdzeniowiec 4 wątkowy) np na allegro, powinny za około 180-200 zł być, tylko wtedy płyta do OC i jakiś w miarę niezły cooler bo ten procek dopiero po solidnym OC nabiera wydajności

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dla mnie prawdziwe i5 to 4 rdzeniowe, więc nigdy z i3 nie zrobisz i5 a nawet te z 1 generacji są jeszcze w cenie  :D to po 1, po drugie pentiuma nie trzeba podkręcać bo na standardowym 3,2 rdzenie haswell są na tyle wydajne że dają radę chociaż w refreshu wyszedł model do OC, z którego robili po 4,5 ghz :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Podsumowując - za duże wymagania za mały budżet.

 

po 1 po wuj ci 130 fps, stałe >60. a jak nie masz monitora 120hz to po co 130 fps.

Nie za bardzo wiem jak monitor działa ale jak nie masz 120hz monitor (a takie chodzą powyżej 1200zł) to 130 fps jest niepotrzebne.

 

Moim marzeniem jest miec monitor FHD 120hz.

BTW jaki masz monitor?

Link to post
Share on other sites

i3 540 po największym OC może dorównać i5 tylko w aplikacjach które nie używają więcj niż 2 rdzenie, czyli stare gry i jakieś proste programy natomiast nie ma startu do żadnego i5 w dzisiejszych grach jak i profesjonalnych aplikacjach, a co do wydajnosci, to widzisz na testach że w pełnym HD i max detalach mocniejsze procki i karty mają problem uzyskać 100fps w cs go chociaż, jak wyłączysz MSAA, i troszke wszystko podkręcisz

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

moj znajomy ma i3-540 podkrecone do 4.0 plyta p55-ud3l i grafika gf9800gt na rozdzielczosci bodajze 1280x720 wyciaga lekkim prąciem 150fpsow

Pentium na HSW zjada tego i3-540@4GHz. Po co ci 4 rdzenie do gry wykorzystującej 2.

 

Na takim zestawie co podał jarnuszkiewiczm powinienes 150FPS osiągnąc w FHD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...