Skocz do zawartości

Niska wydajność


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio przy Waszej pomocy udało mi się sieknąć używanego GeForce GTS 250 (512MB DDR3) oraz procka E8400 o bazowym taktowaniu 3GHz. Miałem sporo problemów na początku z podpięciem, z samą grafiką, wyjęciem procesora, ale ostatecznie dozipałem, jednak przy okazji uszkadzając boxowe chłodzenie (jedną stopkę)

 

Gdy podłączyłem E8400 i ze starym Radeonem 2600 Pro miałem Fps większe o ~5-10 na niskich ustawieniach. Jednak, kiedy włożyłem nowego GTS'a miałem diametralne spadki fpsów (najpierw było 60 na wysokiej, potem było już coraz gorzej). Gdy sprawdzałem coś w biosie, przy okazji znalazłem chyba przyczynę tego problemu, a mianowicie 75C temperatury procesora? Czy mogła ona tak drastycznie zmniejszyć wydajność? Bo miałem też podejrzanie duże jego wykorzystanie przy odpalonej grze.

 

Dzięki za pomoc.

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Mobo: As Rock G31M-s

Ram: 2GB DDR2 Kingston

Zasilacz: Corsair VS450

Karta: Radeon 2600 Pro 512MB DDR2/ nowa: GTS 250 512MB DDR3

Edytowane przez Dawidus333
Link to post
Share on other sites

To maksymalna temperatura cpu jaką zanotowałeś w stresie czy masz tyle w idle? Po instalacji nowego gpu robiłeś formata lub chociaź usunąłeś pozostałiści po starych sterownikach (od radeona). Sterowniki (do gts-a) masz najnowsze ze stronu nvidii czy z płytki?

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

 

 

u jaką zanotowałeś w stresie czy masz tyle w idle? Po i
 

 

Dawidus napisał "Gdy sprawdzałem coś w biosie, przy okazji znalazłem chyba przyczynę tego problemu, a mianowicie 75C "

 

W biosie raczej procesor nie mógł być obciążony :)

Temperatura za wysoka.

Zainstaluj aida64 włącz logging i odpal gre i po spadku wydajności sprawdź sprawdz statystyki napięć i temperatur.

napisz wartości napięć i temperatur

Link to post
Share on other sites

Tak, usuwałem sterowniki od AMD a potem zainstalowałem te najnowsze do GTS'a. Wchodziłem do biosu po kilkunastominutowych testach na lolu. Dzisiaj mam zamiar kupić nowe boxowe chłodzenie, bo tamto jest uszkodzone (naniosłem pastę termoprzewodzącą na procesor), zaś owe chłodzenie siedzi tylko na dwóch z czterech stopek. Czy niedociśnięcie chłodzenia mogło doprowadzić do tak kosmicznych temperatur i niskiej wydajności kompa? Po kupieniu i poprawnemu zamontowaniu chłodzenia mam zamiar zrobić formata. 

Link to post
Share on other sites

Nie dawno ledwo dozipałem z budżetem do tego E8400 i GTS 250 (było co do złotówki, bo sprzedający zmniejszył cenę procesora o 6zł po zapytaniu). Mam strasznie niewielką obudowę, toteż szukam narazie innego rozwiązania w postaci boxowego chłodzenia, które schłodzi chociaż do tych 60-65C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...