Skocz do zawartości

Nietypowe uszkodzenie sprzętu (co zawodzi)


Recommended Posts

Witam mam nie typowy problem z komputerem (nie wiadomo co się psuje bądź jest popsute). Objawy wyglądają tak przy większym obciążeniu karty graficznej (HIS Radeon 6970 z zmienionym chłodzeniem Arctic Cooling Accelero XTREME Plus wywala czarny ekran po jakiś 30 s słychać takie wrrrrrrrrrrrr na głośnikach. Szczegóły tego co się tutaj dzieje krok po kroku:

-Włączam komputer (na pulpicie chodził mi cały czas przez 2 h nic się nie działo)

-Odpalam Filmik 1080 p

-Po 53 s pojawia się czarny ekran

-Po około 30 s jest takie wrrrr na głośnikach (coś jakby się dźwięk rozjechał)

- Awaryjnie wyłączam komputer

 

A teraz z testem na programie OCCT (Test GPU)

- Odpalam test

- Mija 53 s testu czarny ekran

- Wyłączam awaryjnie komputer

 

Sprzęt:

MSI B75MA E33

Crucial Ballistix 4 GB DDR3

HIS 6970 2GB Arctic Cooling Accelero XTREME

I5 3350p

Deus G1 600W

 

Na początku myślałem że to zasilacz lecz został on 2 razy wymieniony na nowy ( u producenta) 

Karta graficzna była sprawdzona znajomego po pokazaniu się objawów chodziła 6 min na OCCT (potem musiałem już iść więc zakończyłem test)

Komputer obecnie chodzi z kartą graficzna Asus HD 4850 bez problemowo.

Komputer był formatowany ( z włożoną 6970 i nic się nie działo podczas instalowania.

 

Teraz mam włożonego HD 4850 no i z komputerem nie mam problemów.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobne objawy kiedy wysiadł mi zasilacz (Corsair TX650v2), więc to może jednak Twój chiński Deus pokazuje swoją prawdziwą naturę?
Sprawdziłeś go z innym sprzętem, że jesteś pewien, że zasilacz jest ok? 

Edytowane przez raisroc
Link to post
Share on other sites

Zasilacz że ma napisane 600w to nie znaczy że ma nawet 400,jak masz tylko możliwość zanieść kartę do kolegi niech poużywa jej nawet cały dzień i będziesz wszystko wiedział.Temp karty są jak najbardziej ok.Po restarcie komputera wyświetla ci kod błędu?

Link to post
Share on other sites

Spróbuj tak zrobić jak wróce z pracy. I zobaczymy.

Co do tego co pokazuje program a jest to są dwie różne żeczy komputer nie ma wbudowanego miernika u znajomego który ma zasilacz za 600 zł i wpiete 4 karty graficzne r9 270x tak samo pokazuje a jakos zasilacz bez problemu daje rade utrzymać

Link to post
Share on other sites

Mam ostatnio podobny problem. Dzieje mi się tak na nowej jak i na starej grafice. Którą wymieniłem miesiąc temu. Najczęściej komp się resetuje z opisanym dźwiękiem raz na dwa tygodnie. Moim skromnym zdaniem to mam wrażenie ze coś nie tak jest z płyta główna. Ale to co zaobserwowałem to zbyt dużo pisania. Dodam tylko że temperatury w normach.

Link to post
Share on other sites

Już tak przesadzacie z tym Deusem, są to może nie najwyższych lotów zasilacze, ale daleko im do czarnej listy i typowych no-nameów, miałem Deusa m1 650W i trzymał napięcia jak żyleta a cały zestaw działał stabilnie nawet po ostrym Oc, tyle że piszczały w nim cewki  %-) no to nie ryzykowałem następnego i wymieniłem na corsaira :D 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz dobry nie sluchaj glupot.

Dobry do czego, krojenia ziemniaków?

 

 

Co do Deusa to kupiłem go bo poradzili mi go tutaj na benchmarku na forum ...

Kiedyś te zasilacze były uznawane za dobre w swojej cenie, lecz czas pokazał, jaki to jest syf.


 

 

Co ja pacze masz 8V zamiast 12V???

Programy pokazują głupoty przy napięciach z zasilacza,stąd taki chory pomiar. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...