Skocz do zawartości

FRAPS vs programy od producentów GPU


Recommended Posts

Ktoś sprawdzał jak chyba król popularności do nagrywania FRAPS, wypada na tle darmowych programów od producenta GPU?
Od NVIDIA GEFORCE SHADOWPLAY, od AMD Gaming Evolved Game DVR.
Prosił bym redakcje o porównanie jak takowego nie ma. Bo raczej rzadko kto oprócz redakcji (tej czy innej strony) ma po jednej karcie z dwóch firm. 

Link to post
Share on other sites

Fraps na tle GeForce Expierience, czyli jak to nazwałeś "NVIDIA GEFORCE SHADOWPLAY" wypada bardzo słabo.
Miałem przyjemność pobawić się tym i stwierdzam że obciążenie sprzętu było znikome, dużo mniejsze niż w przypadku frapsa.
No i ma o wiele więcej możliwości, plus program jest cały czas rozwijany :)
Na temat cuda od AMD nie mam zdania, nie miałem okazji się jeszcze tym pobawić. Choć był podobny temat, w którym skarcono ich program za brak prostoty w obsłudze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja mam r9 270x i testowałem frapsa oraz amd więc tak fraps obniżna wydajność jest skomplikowany i ma słabą jakość amd jest prosty za pomoca ctrl +: odrazu zaczyna się filmik robią kopie w cfg + sreena wszytsko ładnie i szybko sie zapisuje możliwosć nagrywania fhd


Ps: działa podbnie do steama za pomoca ctrl+shift otweria sie cały profil gracza ze znajmoymi itp.

Edytowane przez Pawskill
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam GTX'a od Msi i aplikacje Gf experienc.Shadow play jest 1000 razy lepszy od Frapsa pod względem wykorzystania sprzętu (które jest znikome).Niektóre gry podczas nagrywania frapsem ostro zamulaly ale po użyciu programu z karty mimo nagrywania działają płynie.Jakość też jest bardzo dobra.Możemy wybrać w jakiej jakości chcemy nagrywać jest:niska,srednia i wysoka oraz w preferencjach jeszcze mnóstwo innych ustawień np.nagrywanie kamerki,mikrofonu.

Jedynym programem ,z którym miałem styczność i dorównuje temu z karty geeforca jest Action;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...