Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Studia zmuszają mnie na zakup laptopa, a ja jestem kompletnie zielony i nigdy takiego sprzętu nie miałem. Mój budżet wynosi 3500 zł i jest to górna granica, której nie chciałbym przekroczyć. Zalezy mi na grafice serii GTX. Patrząc na obecne ceny laptopów oraz te laptopy, które polecacie na forum zauważyłem, że ten budżet ograniczy mnie do zrezygnowania z jednego atrybutu. Stąd moje pytanie: co wybrać? Laptop z procesorem i5 i dodatkowym dyskiem ssd czy raczej procesor i7. Jak to się ma co do wydajności, a także codziennego użytkowania?  Czy jest możliwość w laptopach firm takich jak MSI czy Lenovo o późniejszy samodzielny montaż dodatkowego dysku bez utraty gwarancji? 

Link to post
Share on other sites

@2xup

 

jedna z głupszych wypowiedzi jaką czytałem... jakieś argumenty??? znajdź jakąś grę (nie licząc Crysis 3), która korzysta z HT.

Ty z tą Twoja i5 to co? pasjans tylko? powiedz wszystkim, którzy grają na i5, że popełnili największy bląd w życiu. i7 to gier to overkill.

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak kwestia - dyski ssd tanieją i w wielu modelach można bez problemu dołożyć je później (to nie powoduje utraty gwarancji). Zaś procka nie wymienisz.

A w grach MMO zwłaszcza nowszych, procesor ma znaczenie - nawet stary Aion sieje mi po wszystkich 8 wątkach. Im więcej aktywnych gracz (np. jakiś siege) tym większe zapotrzebowanie na procek - więc dużo zależy od tego jakie gry preferujesz.

Link to post
Share on other sites

Jezu !!!!

Nie musisz być taki oficjalny, rajben zupełnie wystarczy.

 

Na studiach równie dobrze może chodzić o matlaba lub autocada i wtedy procek byłby bardzo istotny.
Może więc Wilkins by doprecyzował  do czego będzie go używał? Bo z tego co napisał równie dobrze może chodzić o to, że wyjeżdża z domu na studia i nie będzie mógł używać stacjonarki do grania.
Więc kubala może zanim zaczniesz pouczać innych może sam pomyśl nad czytaniem ze zrozumieniem?
Edytowane przez rajben
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście troche zbyt ogólnie przedstawiłem problem. Laptop ma mi służyć głównie do korzystania z programów typu autocad czy corel. Co do gier to nie jest to priorytet, chociaz w wolnych chwilach lubie sprawdzić jakąś "nowość".  Zależy mi głównie na bezproblemowej pracy ze sprzętem przez kilka lat głównie do celów naukowych i powiedzmy raz na jakiś czas odpallić jakiś nowszy tytuł. W temacie chodzi mi głownie o to czy lepiej zainwestować w i7 a później z czasem dorzucić jakiegos ssd czy i5 jest w zupełności wystaraczający i posłuży przez kilka lat pracy + 2/3 nowsze tytuły rocznie

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem i na ten moment Autocad obsługuje max dwa rdzenie, więc i5 wystarcza - ale trzeba zwrócić uwagę na grafikę, bo autocad ma inne wymagania niż gry. Corel może wykorzystać i7 ale z i5 tez da radę, bo jemu bardziej potrzebna grafika. 

 

Z drugiej strony nowe tytuły gier multiplayer mogą potrzebować i7 - jeśli jednak w nie nie grasz to wygląda na to, że powinien wystarczyć Ci i5.

 

EDIT:

Tak jeszcze przyszło do głowy, że może powinieneś zmienić wątek z 'ssd a i7' na' ssd a karta graficzna' :).

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...