Skocz do zawartości

Karta pamięci 8/16GB


Recommended Posts

Witam, kupiłem sobie kompakt HX5V i mam problem z wyborem pamięci. Chciałbym nagrać na nim kilka filmików w 1080i AVCHD i domyślam się, że tańsze karty mogą nie mieć takiej szybkości zapisu, więc moje ogólne pytanie brzmi jak wybrać kartę taka, żeby bez problemu wystarczyła a jednocześnie nie była absurdalnie droga.

Żeby nie było szukałem karty i natknąłem się na taką:

http://allegro.pl/item1153249071_karta_ ... gahit.html

cena/jakość wydaje się ok i a-data nie jest najgorszą firmą. Mam ramy 2000x od nich i złego słowa nie powiem :cry:

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam Ci SanDisk albo Kingston. Sam używam ich kart w lustrzance i jestem bardzo z nich zadowolony. Jeśli chodzi Ci o nagrywanie filmów weź 16gb bo dłużej nagrywać będziesz mógł bez przerwy, ale jeśli masz zamiar nie tylko nagrywać ale też do zdjęć używać lepiej dwie 8gb jedna do foto druga wideo. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Tylko i wyłącznie Sandisk. Konkretnie edycje Extreme II/III. Są droższe, ale i czas zapisu jest rewelacyjny. Chyba nie chcesz by karta pamięci na której zaoszczędzisz była najsłabszym ogniwem zestawu?

Używam kart SanDiska w kompakcie (extreme III) jak i w lustrzance (CF extreme II) i spisują się rewelacyjnie.

 

Zresztą na szkoleniu z Sandiska facet opowiadał, że w niedalekiej przyszłości wprowadzą karty jakby dydykowane do kamer (nagrywania) z oznaczeniem nie ilości pojemności (tak jak teraz w gb) lecz w liczbie minut ile na danej karcie mozemy zapisać np. w FullHD.

Pytałem, czy będą się różnić szybkością zapisu, ale nie chcę teraz zmyślać, gdyż po prostu zapomniałem. :P

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zresztą na szkoleniu z Sandiska facet opowiadał, że w niedalekiej przyszłości wprowadzą karty jakby dydykowane do kamer (nagrywania) z oznaczeniem nie ilości pojemności (tak jak teraz w gb) lecz w liczbie minut ile na danej karcie mozemy zapisać np. w FullHD.

Takie karty już są dostepne (mam je w salonie komputerowym w którym pracuje). Wersje Extreme, zapis 20MB/s, 16 GB - 120 minut nagrywania. 139 złotych polskich nowych :P

Link to post
Share on other sites

Zresztą na szkoleniu z Sandiska facet opowiadał, że w niedalekiej przyszłości wprowadzą karty jakby dydykowane do kamer (nagrywania) z oznaczeniem nie ilości pojemności (tak jak teraz w gb) lecz w liczbie minut ile na danej karcie mozemy zapisać np. w FullHD.

Takie karty już są dostepne (mam je w salonie komputerowym w którym pracuje). Wersje Extreme, zapis 20MB/s, 16 GB - 120 minut nagrywania. 139 złotych polskich nowych :co:

I to jest cena, którą warto wydać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...