Skocz do zawartości

Nowy smartfon do 1100 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Technicznie Nexus 5 jest górą. Ma większy wyświetlacz 5" vs 4.5", 2gb ramu vs 1gb, FHD vs HD, parę generacji lepszy procesor (4x 2.3 vs 2x 1.5GHz), pojemniejszą baterię do tego bardzo długie wsparcie i dostajesz aktualizacje Androida jako pierwszy. Ale pewnie i tak przyjdzie ktoś kto powie że cyferki nic nie znaczą bo Windows jest najlepszy i nie potrzebuje takiej specyfikacji, dla mnie wybór prosty.

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

A właśnie. Jak wygląda sprawa wsparcia między tymi telefonami? Do kiedy jest zapewnione? Czy prawdą jest że bateria w Nexusie ledwo wytrzymuje dzień podczas chociaż średniego użytkowania ?

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Myślę że dzisiaj ładowanie telefonu każdego dnia wieczorem jest całkowicie normalne, producenci telefonów nas do tego przyzwyczajają. Oczywiście nie jest to najlepszy telefon w kategorii baterii, ale bym się nie przejmował. Co do aktualizacji to można się tylko posłużyć przykładem Nexusa 4 który po prawie dwóch latach jest na bieżąco z oprogramowaniem, myślę że z 5'tką będzie tak samo ale to tylko przypuszczenia.

Link to post
Share on other sites

Panowie sprawa teraz wygląda tak. Obecniie braciak napalił się na LG G2 - wiadomo pixelki w aparcie robią swoje :) Do piątku chciałby złożyć zamówienie i co teraz? Nexus 5 vs LG G2 ? Dzieciak zaczyna mi działać na nerwy, ale do piątku wytrzymam :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mega Pixele nic nie znaczą - powiedzcie mi proszę co zrobi lepsze zdjęcia NIKON D90 mający 12 MPix czy może Xperia Z2 mająca 20 MPix? :)

 

Lumia 925 bije na głowę LG jesli chodzi o aparat. ma fenomenalną optykę Car Zeiss, bardzo jasną, sama matryca wprowadza małe szumy i robi znacznie lepsze zdjęcia niż LG czy Nexus - zwłaszcza w cięższych warunkach.

 

Co do Lumi - wsparcie i tak ma dłuższe niż LG - bo do 2016 roku, mocno wątpię, czy LG będzie miało wsparcie w przysżłym roku, za 2 miesiące mija rok od premiery, może, przedłuzą wsparcie do połowy 2015 roku i tyle, choć bazując na dotychczasowych przypadkach to mocno wątpię.

 

Jesli chodzi o "flaki" - WP działa świetnie :) Android na takich samych to porażka - moża wysnuć wnioski :) smartfon z WP kosztujący 300 zł i majacy słabe wnętrze dziala świetnie. Android ? Cóż.

 

Do tego Lumia 925 dostaje najnowsza wersję Windows Phone 8.1 Cyan - już dostały Plus, T-Mobile, Orange, na dniach dostaną CV i PLAY. W zasadzie ile minęło czasu od oficajlnej premiery? Dwa tygodnie? Ile LG czekało na na Kit-Kat? Premiera Androida 4.4 była w Październiku 2013 - a LG G2 dostal go kiedy? W Marcu / Kwietniu 2014. Powiedział bym, ze Nokia znacznie lepiej dba o klientów. :)

 

Nie wiem, jak Wy ale ja się czułem nocno wqr... - kupiłem falgowca, topowy model  i czekałem miesiącami na nowy soft - miałem tak z Galxy S4 - tez czekałem 4 miesiące na nowy soft. Nie ładnie. Niby mozna samemu wgrac - ale nie kupiłem mebli w Ikei - tylko telefon :)

 

Tak więc warto się zastanowić :) Nie samym Androidem świat stoi - są alternatywy :) całkiem sensowne.

Link to post
Share on other sites

Dzięki że zabrałeś głos :) Twoja wypowiedź pozwala wysnuć wnioski, że najlepszą z wielkiej trójcy: Lumia 925 vs Nexus 5 vs LG G2 jest Lumia 925 na którą braciak pierwotnie się napalił. Więc powiem mu niech zostanie przy niej i niech już przestanie zawracać mi głowę, a ja przestanę nadużywać Waszej cierpliwości :)

 

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość :)

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam, ze nie do konca Lumia jest najlepsza. Przede wszystkim - kwestia systemu, co kto woli. Na plus G2 to swietna jakosc dzwieku na sluchawkach, bardzo dobry ekran, telefon mimo ponad 5 cali jest bardzo wygodny jesli chodzi o trzymanie w rece.. Ciezki wybor ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko teraz będzie inny problem. Mianowicie Lumia 925 pracuje na karcie micro SIM, a braciak ma chyba SIM z tego co pamiętam. Więc czy wymieniając u operatora na micro SIM nie straci kontaktów i kasy ( ma prepaid )  oraz zachowa numer ?

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites
kupiłem falgowca, topowy model  i czekałem miesiącami na nowy soft - miałem tak z Galxy S4 -

 

 

Dla tego Samsung wypuścił edycje Value  I9515 z Andkiem 4.4.

 

G2ka już ma 4.4.2 Kit Kat. 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Więc ponowię pytanie :) Czy wymieniając kartę u operatora zachowujemy numer, kontakty i kasę na koncie w przypadku prepaid? Jeśli to możliwe to prosiłbym w imieniu brata o wymienienie 3 największych zalet i wad między: LG G2, Nexus 5 oraz Lumia 925.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Ja też nie miałem, wziąłem kartę, wymiary micro sim z internetu, wyciąłem nożyczkami i wszystko działa ;) Co do telefonu, ja bym na Twoim miejscu wybrał G2, podzespoły w topowych modelach już teraz praktycznie niczym się nie różnią (ew. jakieś tam oc), więc na pewno nie trzeba się martwić o przyszłe aplikacje, gry, aktualizacje. Użytkowałem chwilę WP i to zupełnie nie dla mnie, brak niektórych aplikacji i gier, samo poruszanie się po systemie to nie dla mnie (trzeba przyznać, że płynność jest, jednak kupując flagowca z androidem również będzie tak samo płynnie). :)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...