Skocz do zawartości

Komputer do grafiki i gier(4000-5000zł)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera Dość szeroko rozumiana grafika od stron internetowych do jakichś ilustracji, dużych materiałów do druku, obróbka zdjęć itd. Programy: Photoshop, Illustrator, Lightroom. Chciałbym też móc sobie na nim pograć w jakieś nowe gry, które dopiero wyjdą np Wiedzmiń 3 albo GTA V.
  • Maksymalna kwota : 4000-5000 zł, wolałbym raczej skłaniać się bardziej ku tej dolnej granicy, bo mam zamiar też dokupić jakieś krzesło biurowe(swoją drogą jakbyście znali jakieś godne polecenia w okolicach 300zł, to będę wdzięczny).
  • Których części potrzebuję : Całości
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tutaj jestem otwarty na sugestie. Nie miałem nigdy zbytnio z tym do czynienia, nie wiem jak to teraz wygląda więc musiałbym się doedukować.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Asus jakiś 1680x1050, ale tym się nie sugerujcie, bo też mam w planach dokupienie jako drugiego http://www.x-kom.pl/p/163764-monitor-lcd-led-24-dell-p2414h.html?ceneo_spo=true
  • Specjalne wymagania : Fajnie jakby jakaś karta dźwiękowa była, aktualnie mam jakąś starą creative SB audigy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Tutaj raczej nic się nie nadaje, bo wszystko straszne starocie.
  • Własna propozycja zestawu : Tutaj brak, nie siedzę zbytnio w temacie i liczę na Wasze sugestie.
  • Inne : Brak

 

Link to post
Share on other sites

AsRock Z97 Pro4 /intel Z97, LGA 1150/

Corsair Carbide Series 330R (black)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008) + Watch Dogs

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

 

4165 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Mocne 4 rdzenie z możliwością OC. W grafice 2D ciężko o przyzwoite wykorzystanie HT z i7. Dodatkowo 16 GB DDR3, jeżeli pracujesz na dużych plikach to zalecam jak najszybszą rozbudowę do 32 GB. Dysk SSD 128 GB na system oraz soft, dysk SSD 256 GB na scratch disk oraz HDD jako magazyn. Całość zamknięta w fabrycznie wyciszonej obudowie i zasilana zasilaczem opartym o przetwornicę DC-DC.

 

Za wydajność w grach odpowiadać będzie tutaj GTX 660, pozwoli on zagranie w każdą nową grę, jednakże nie ma co ukrywać że trzeba będzie zejść z rozdzielczości oraz jak i z detali na trochę niższe. Możesz też dopłacić do MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1072/6008)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Te karty graficzne mają wejście na dwa monitory? bo nie mogę znaleźć w opisie. Dodatkowo ciekawi mnie czy faktycznie opłaca się przyszłościowo dopłacić do tej lepszej karty i mieć z głowy, czy prócz lekko wzmocnionej wydajności w grach nie zobaczę wielkiej różnicy?

Link to post
Share on other sites

GPU w Twoim przypadku to akurat tylko bardziej pod gry. Pod te karty spokojnie podłączysz dwa ekrany. 

 

Możesz też zrezygnować póki co z dysku SSD 256GB jak i chłodzenia CPU. Wtedy zaoszczędzone pieniądze dokładasz do GPU pod gry, GTX 760 / GTX 770. 

 

Pamięć ram, dysk scratch, chłodzenie na CPU możesz dorzucać sobie z czasem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DO pracy wystarczająca jest 660 - nic więcej nie potrzebujesz.

Możesz iśc za radą Kajtka i zrezygnować z RAM, scratch disk itd. ,ale jedno pytanie ? Składasz kompa do gier czy do pracy ?

Co jest ważniejsze ? Granie czy Źródło utrzymania jakie daje praca? Grow up ...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że praca jest priorytetem, ale wierz mi, że praca grafika jest dość stresująca i po kilku/kilkunastu godzinach pracy miło się odstresować przy jakimś ciekawym tytule. Myślę, że wybiorę 760 i wtedy jeśli dobrze liczę zmieszczę się w 4400, więc zostanie mi jeszcze te 6 stów na biurko+krzesło do komputera.
 

Dzięki wielkie za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...