Skocz do zawartości

Czy opłaca się wymienić GF 8800 GTS na radeona 4890


Recommended Posts

Witam posiadam następujący komputer:

Procesor Intel Core 2 Duo E4300 @ 2400

Płyta asus P5N-E SLI

Pamięć crosair Twin2x 4X1gb 657 mhx CL4-4-4-12

Zasilacz Chieftec 560W(cft-560A-12S)

Karta graficzna GF 8800 GTS 320 MB EVGA

Karta dźwiękową creative sound blaster X-FI titanium pci express

Dyski twarde :

WD caviar SE-16 320 GB

Seagate Barracuda (ST3500320AS) 500GB

Monitor iiyama 22

 

Mam następujące pytania:

1 czy opłaca mi się zmieniać kartę graficzna na radeona 4890 bez zmieniania procesora i pamięci? (chodzi mi o to czy procesor i pamięć nie będzie spowalniał w znacznym stopniu wydajności i karta nie będzie wykorzystana ...)

2 czy zasilacz 560w da rade uciągnąć nową grafikę?

 

Komputer służy mi do grania i chciałbym aby w nowe tytuły można było grać w rozdzielczości 1600X1050 z jak najwyższymi detalami :lol:

Link to post
Share on other sites

HD4890 jest nowością na rynku i jego cena jest niepoprawna. Najtaniej widziałem za 1100zł, przy czym HD4870 można dostać za 900zł, tylko, że nie najtańszy tylko z chłodzeniem vapor-x i pamięcią 1GB (http://allegro.pl/item606918940_sapphir ... por_x.html), a wersja 512MB jest za 750zł. HD4890 nie ma aż tak wielkiego skoku wydajności, a jego cena za 3 misiące pewnie spadnie. Jeśli może być coś innego to faktycznie HD4870/HD4850 i jakiś procesor będą doskonałym rozwiązaniem. Twoja karta pójdzie za około 300zł, czyli byś miał 1500zł (chyba, że 1200 to kwota po sprzedaży GTSki), a wtedy za 900 HD4870 vapor-x (gdybym ja teraz kupował kartę to bym wziął tą, albo iceQ4) i zostaje 600 na procesor. Aha, procek :lol: Sprzedasz tego za hmmm. 200zł?? Nie chce mi się sprawdzać więc jak co to mnie poprawcie. za ~750zł masz super procesor :lol:

 

pozdraiwam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na allegro :lol: Ale ten za 1000zł chyba ma gorsze chłodzenie, niż Vapor-X :mrgreen:

Co do procesora to tutaj chyba nie będę wiedział, jaki można polecić autorowi tematu? Ktoś powiedział, że E8400, ale faktycznie można mieć quad-core niewiele drożej :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam. Pozwolcie ze przylacze sie do tematu pozniewaz chcialbym wymienic karte graficzna na cos lepszego :D oto moj konfig:

 

CPU: Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz

 

karta graficzna: nVidia GeForce 8 8800 GTS 320MB (96SP)

 

pamiec ram: DDR2 dual. 4 GB 800mhz patriot.

 

płyta główna: Asus P5KC Intel P35 / Zasilacz Be Quiet! Straight Power 550W

 

Doradzcie mi co kupic? tak zeby nie wymieniac procesora :P na karte moge przeznaczyc z 1100zł gora :D dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

4850 polecam

Bez OC proca do ok 3.2 GHz to niewiele da, więc trzeba by zainwestować też w chłodzenie, jeśli masz BOXowe (chyba że ci hałas nie będzie przeszkadzać). Poza tym już zakładałeś swój temat i otrzymałeś odpowiedzi (to do Seebol'a), więc nie wiem, czemu się wcinasz w inny temat :D

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem do gier jest kupno Core2Duo 8200 albo 8400 + dobre chłodzenie i próbować kręcić jak najbliżej 4Ghz...

Do tego Radek 4870 I bedzie większość ładnie pływać w 1650x1080. Quad to strata kasy do gier a jeśli chodzi o przyszłość to gdy gry będą w pelni korzystać z Quadów wtedy taki Q6600 i tak będzie za słaby 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...