Skocz do zawartości

[Problem]Chłodzenie procesora - zdjecia


Recommended Posts

Witajcie mam problem generalnie od zawsze ( tylko kiedys były to gry) - to wyeliminowałem ale pomyślałem ,ze moze warto go w końcu rozwiązać.

Sprawa dotyczy chłodzenia procesora. Dokładniej chodzi o to ,ze kiedy uruchamiane są procesy np internet czy jakiś program komputer zaczyna się grzać a ten wentylator zasówa tak mocno ze aż słychać dźwięk ta jakbyśmy szlifierką polerowali kamień. Pierwszym razem myślałem ze komputer wybuchnie zaraz i aż wyszedłem z pokoju. Poczytałem trochę ze są różne wentylatory i na pewno da się to wyeliminować ponieważ nie słyszałem jeszcze by u kogoś tak obficie kręcił się ten wentylator. A jestem na 100 tysięcy procent pewny ,ze to on tak wyje.

 

Rozkręciłem gnoja przeczyściłem była masa kurzu. Ostatnio i po około 4-5 dniach znowu zaczął tak robić. A już się cieszyłem ze jest ok .... ehhh

 

http://i60.tinypic.com/33n89ax.jpg

 

 

 

http://i61.tinypic.com/2rqfs4p.jpg

 

 

 

 

http://i61.tinypic.com/k1z1og.jpg

 

a tak w ogóle to ja myślałem ,ze się zmienia wiatraczek np 2-3 śrubki i wsio. jednak to widze jest cały panel i nieda się tak jak myślałem ja :P

 

to jak Panowie pomożecie ?

 mam nadzieje ze dobrze porobiłem wszystkie fotki jak cos będzie trzeba dodatkowo to piszcie i oczywiście ogarniemy :)

Link to post
Share on other sites

Pasta jakieś 5-6 lat temu. Czyli wtedy kiedy kupowałem komputerek.

Tak jest po czyszczeniu niestety nie dałem rady oczyścić jak nowego i tak kombinowałem z zapałkami co dało rade to wygrzebałem.

 

Podaj jeszcze model cpu i mobo

 

Bardzo chętnie tylko musisz podać mi jak to sprawdzić :)

 

zasilacz Tracer 4file a karta NVIDIA G-FORCE 9600GT (1GB DDR3)

Link to post
Share on other sites
Pasta jakieś 5-6 lat temu. Czyli wtedy kiedy kupowałem komputerek

To do zmiany.

 

Tak jest po czyszczeniu niestety nie dałem rady oczyścić jak nowego i tak kombinowałem z zapałkami co dało rade to wygrzebałem.

 To kup sprężone powietrze i przedmuchaj.  

 

 

zasilacz Tracer 4file

Z czarnej listy ale jak już wytrzymał tyle lat to i teraz prawdopodobnie da radę.  Napisz jeszcze ile W. 

 

 

Bardzo chętnie tylko musisz podać mi jak to sprawdzić

Ściągnij CPU-Z  zakładka CPI i Mainboard.

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

 To kup sprężone powietrze i przedmuchaj.  

 

 

 myślisz ,ze to będzie przyczyna??
a moze dołożyć wentylator taki 12x12 tylko ze on wtedy dmuchałby prosto na ten cooler.
nie przeszkadzało by to jemu w odpowiedniej pracy ?
 
Z czarnej listy ale jak już wytrzymał tyle lat to i teraz prawdopodobnie da radę.  Napisz jeszcze ile W. 

 

400W
 
Ściągnij CPU-Z  zakładka CPI i Mainboard.

 

 
Link to post
Share on other sites

Jakimś małym patykiem albo pędzelkiem poruszaj ten kurz w środku, podłącz odkurzacz, przyłóż rurę od odkurzacza żeby ci ten kurz wciągła, w międzyczasie ruszaj tym patyczkiem czy czymś tam. Szybko i bez roznoszenia się kurzu po pokoju jak w przypadku sprężonego powietrza.

Jak po tym zabiegu dalej będzie ci ten wentylator huczał, to kup jakiegoś najtańszego, może być spc zephyr 120mm no i przy okazji pastę termoprzywodzącą na cpu możesz wymienić na np. AC MX-2. Tania i dobra pasta

Link to post
Share on other sites

aha czyli kupić tego zypchera i ustawić aby dmuchał na tego małego wariatraka (collera) tak ?

a temperaturę sprawdzę jak tak będzie buczał chociaż od wczoraj się uspokoił jak go znowu porozkręcałem.

wezmnę albo to powietrze co radzicie albo patyczkiem powygrzebuje. chociaż teraz i tak jest czysty wtedy było kurzu ,że mozan było "kurzowego bałwana lepić" naprawdę takie pozostałości mogą być przyczyną?

 

 

a tak pozatym nie spodziewałem się by taki gó*niany wiatraczek mógł tak zdenerwować cżłowieka

Link to post
Share on other sites

Właśnie te boxowe chłodzenia tak hałasują. 
Pomyśl o zakupie nowego chłodzenia od razu z pastą w zestawie bardziej ci się to opłaci niż kupowanie wentylatora żeby tylko troszkę to schłodził. Przy tym chłodzeniu będziesz przynajmniej miał ciszę http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-lt-he922-spc091-610273/

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...