Skocz do zawartości

Komputer "zasypia" podczas ładowania się gier.


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem. Gdy włączam jakąś gre podczas ładowania sie np mapy, levelu zacina mi sie nagle dzwięk i monitor się wyłącza i jedyne co moge zrobić to zrestartować komputer. Dzieje się tak w gta4, trackmani, warcrafcie 3, Guitar Hero 3 a nawet w tak starej grze jaką jest Counter Strike 1.6. W innych grach jeszcze nie próbowałem. Moja konfiguracja to: Geforce gtx 260, Intel core 2 duo e8400, asus p5nd, ram:2 x 1 gb 800 mhz hyper, 2 x 1 gb 800 mhz patriot. Komputer nawet oddałem jakiś czas temu do serwisu powiedzieli mi, że wszystko jest ok i rzeczywiście przez jakiś czas było dobrze ale teraz znowu zaczęło sie to dziać i nie wiem co mam zrobić. Robiłem testy różnymi programami 3d mark, hdtune, Burnintest i niby wszystko w 100% sprawne. Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Gasnący monitor sugeruje problemy z kartą graficzną. Zainstaluj najnowsze sterowniki. Może karta się grzeje? Sprawdź temperatury (choćby Riva Tunerem). Spróbuj pograć przy otwartej obudowie. Jeśli to nie pomoże obniż taktowanie rdzenia i pamięci (również za pomocą Riva Tunera). Jeśli możesz to pożycz od kogoś inną grafę i zobacz czy z inną kartą komp działa poprawnie.

PS. jaki masz zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie temperatury są ok. Jak robiłem test w 3dmark 06 ani razu mi sie nie wyłączyło chociaż wentylatory na karcie graf były ustawione na minimum a temperatura wynosiła 85 stopni. Zasilacz Chiftec 600-14cs. A co do kondensatorów nie są spuchnięte. Robiłem nawet 5 dni temu reinstall z xp na vistei zainstalowałęm najnowsze stery.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wszystkie temperatury są ok. Jak robiłem test w 3dmark 06 ani razu mi sie nie wyłączyło chociaż wentylatory na karcie graf były ustawione na minimum a temperatura wynosiła 85 stopni. Zasilacz Chiftec 600-14cs. A co do kondensatorów nie są spuchnięte. Robiłem nawet 5 dni temu reinstall z xp na vistei zainstalowałęm najnowsze stery. Sory za 2 posty ale mi coś zwariowało xP

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...