Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Potrzebuje rady ,a wiec umarł mi procesor E2160 i chce zakupic jakis inny ale też trochce lepszy pod ten socet 775.Czy procki z seri Q8200,Q8300,Q8400, beda dobre? do tego zestawu zabytkowego:).Bede chciał procka krecic.

 

Płyta-ABIT ip-35

Grafika-Radeon HD 5750

Pamieć-2X 1g OCZ DDR2 PC2-6400 800Mhz  i  2x1g Kingston KTC1G-UDIMM

Zaśilanie - Seasonic SS-430GB 430W.

Edytowane przez Martins82
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że jest różnica i to spora, po 1 pamięć cashe quad ma 8mb L2 a pentium ma 1mb po drugie quad to 4 rdzenie, no i jeszcze to że quad też się podkręci przynajmniej do 3,2 ghz, zresztą ja siedziałem na kilku s775 i mam z własnego doświadczenia porównanie bo i E2180 i q6600 miałem

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

No też spoko pytanie tylko czy się tak kręcił będzie żwawo jak q6600, bo tu o to chodzi, każdy quad na standardowym 2 z hakiem ghz to nic, dopiero przy 3,0-- 3,2 ghz pokazuje pazur i grzech nie kręcić, miałem do czynienia z dwoma q6600 i każdy z nich robil 3,4 ghz więc zakładam że się większość świetnie kręci, Q8xxx nie miałem nigdy i nie wiem, q8xxx to typowe 4 rdzeniowce, a q6600 to zlepek dwóch C2d (jakkolwiek to działa) co podobno działała korzystnie na jego OC, no i Twój Abit to fajne mobo i da rade na nim kręcić 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Quad ma 4mb cache X 2 bo jest to zlepek dwóch procesorów dwu-rdzeniowych.

Poza tym nie każda sztuka idzie "bez problemu" na 3.2GHz. Miałem ich kilka więc mam jakiś punkt odniesienia.

Zamiast szukać dziadka 6600 lepiej rozejrzeć się za E5450 w podobnych pieniądzach. Mod socketu nie jest trudny a zysk warty zachodu.

Link to post
Share on other sites

Już padła z mojej strony propozycja Xeona (99zł na alu) i modowania ale chyba Autor tematu nie był tym zainteresowany :/ acz też uważam że to świetne rozwiazanie, natomiast q6600 jest nadal jednym z najlepszych procków pod 775 i chyba najbardziej cenionym quadem przez graczy i fanów OC w czasach świetności podstawki (chociaż wtedy i tak wszyscy lecieli na C2Da najczęściej E8400 bo "po co komu 4 rdzenie do gier" :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie, tak jak mówie miałem do czynienia ze sztukami co z palcem w nosie robiły 3,4 Ghz, a gdyby nie marne chłodzenie które miałem (katana III) to szedł 3,6 stabilnie tylko już za ciepło jak dla mnie bo ponad 70 stopni


tu kolega arek 130 ma w stopce Q6600 wykręconego na 3,6 czyli kolejny przykład i kolejna sztuka która się daje spokojnie podżyłować ponad ghz, chyba nawet zaryzykuję stwierdzenie że trzeba było mieć pecha żeby trafić na quada który 3,4 nie zrobi, a przeciętny quad 3,6 wyżej już doza farta a do 4 ghz już selekty szły

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Mam w kompie (którego obecnie używam) Q6600 który jest w stanie zrobić 4.2GHz na powietrzu przy racjonalnych temperaturach i napięciu (1,4V). Co z tego, skoro tak jak napisałeś jest to selekt. E8400 trzeba było mieć pecha, żeby trafić sztukę co nie robi 4GHz.

Ten co jest w kompie u mnie w domu z palcem w nosie na napięciu 1.34V wyciągał 4.5GHz na powietrzu.

Link to post
Share on other sites

No to na serio gratuluje egzemplarza, bo wcześniej wspominałeś że miałeś do czynienia z takimi co 3,2 miały problem zrobić i sam mówiłeś że się quady kończą tam gdzie E8400 zaczyna a ja osobiście nie spotkałem E8400 który do 4,5 ghz szedł więc pewnie też masz jeśli nie selekta to przynajmniej bardzo porządną sztuke. Skoro jednak Twój 6600 robi 4,2 ghz to nie wiem skąd opinia że się źle kręcą wcześniejsza :) mój się kończył przy 3,8 ghz, chociaż ja go na niższym V-core kręciłem z racji katany i bałem mu się dać papu, plus P45 blood iron to jednak nie było mobo wyczynowe, a i trzeba pamiętać że to jednak 2 kontra 4 rdzenie, wiec można wybaczyć te powiedzmy 300 mhz w OC na rzecz 2 jajec dodatkowo, jednak ja jestem za quadem


a już pominowszy fakt że taki quadzior dobity do 4,2ghz to nawet dziś będzie klatki czesał w grach :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...