Skocz do zawartości

Zakamarek dla fanów Half-Life


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Gość DANNY_79

Istotnie, świetne. Choć ten pierwszy pod względem tech wykonany jest jakby bardziej pro.

 

Wiecie coś może na temat HL2 Episode 3 lub HL3, bo przestałem być w temacie jakiś czas temu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość DANNY_79

Pozwolę zacytować sobie news Jakuba Kralki odnośnie filmu na motywach HL:

 

Nie stoi za nim znane studio, tylko fani-amatorzy, ale po trailerze widzimy, że efekt będzie i tak lepszy niż w przypadku Uwe Bolla.

 

Marco Spitoni wprawdzie na co dzień jest pracownikiem studia WETA, odpowiedzialnego m.in. za ostatniego Avatara, jednak projektu tej skali nigdy "na własną rękę nie tworzył". A jest nim film powiązany z sagą gier komputerowych z serii Half-Life.

 

Pierwsza część Half-Life debiutowała w 1998 roku i znalazła się nawet na naszej liście 100 gier XX wieku. Jej sequel na sklepowe półki trafił w 2004 roku. Obie gry przyjęto bardzo ciepło, a poza niesamowitą grywalnością towarzyszył jej wspaniały klimat - być może tworzony przez bardzo niecodzienny świat i laboratorium badawcze Black Mesa, w którym jeden z eksperymentów poszedł nie po myśli ludzkości...

 

Póki co o filmie na motywach Half-Life nie mówi ani Spitoni, ani Valve. Ale zwiastun już jest - to na pewno dobry początek.

I filmik, aby było ciekawiej:

 

Dodam, że aż podskoczyłem z wrażenia i czekam z ogromną niecierpliwością na oficjalne wieści i oczywiście sam film.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnimi czasy zacząłem wertować co ciekawsze mody do drugiego Half-Life'a i natknąłem się na tego CinematicModa... Ta gra nabiera nowego wymiaru z takim ulepszeniem grafiki, muzyki i klimatu. :] Wiem, że wielu osobom ten mod kompletnie się nie podoba, ale każdy ma inny gust i co innego preferuje. Poniżej możecie obejrzeć krótki filmik z opisem moich wrażeń z CinematicModa 10.90. ^^

 

Link to post
Share on other sites

No ładnie Moskit :)

Heh dajesz radę też mam cinematic moda plus adult colth changer czy coś :)

Dzięki. :] Staram się ciągle pracować nad sobą (^^) i swoim głosem. A że ostatnio trochę filmików porobiłem to przyrost jakościowy jest spory, jak na tak krótki czas. ;)

 

Te "dorosłe" skiny są ogólnie... dziwne. Barney i doktorzy całkiem spoko wyglądają, ale Alyx jest dziwna. Nie mogliby ludki z FakeFactory stworzyć zwykłą Alyx w wyższej rozdziałce? :P

Link to post
Share on other sites

zwykłą Alyx w wyższej rozdziałce?

wydaje mi sie ze jest a przynajmniej w wczesniejszych wersjach byla...

http://cinematicmod.com/images/cm_4/cm_4_03.jpg

ps: FakeFactory to tylko jedna osoba :]

http://cinematicmod.com/fakefactory.php

1. Zdjęcia nie ma. ^^

 

2. "It was never planned as a community-project. I just share my work."

Na początku to był projekt jednej osoby, ale potem ta praca była jakoś rozdzielana i pod FakeFactory tworzy kilka osób już. Przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

Link to post
Share on other sites

a on działa tylko pod hl2, czy da się go zainstalować też na episode one i two?

Ja akurat skupiłem się na HL2, ale wersja 10.90 - czyli ta najnowsza, na której ja grałem - wymaga posiadania "dwójki" oraz obydwu epizodów.
Link to post
Share on other sites

2. "It was never planned as a community-project. I just share my work."Na początku to był projekt jednej osoby, ale potem ta praca była jakoś rozdzielana i pod FakeFactory tworzy kilka osób już. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Źle ci się wydaje ^^ "To (mod) nie było planowane jako projekt społecznościowy (zbiorowy, itp.) Po prostu dziele się (ja autor) swoją pracą (efektem końcowym)."

 

FakeFactory to jeden bardzo ambitny człowiek... z chorą obsesją na punkcie Adriany Limy, stąd taka, a nie inna Alyx. Sam autor gdzieś chyba mówił, że to JEGO mod i wszystko będzie wyglądać jak on chce - w końcu nikogo nie zmusza do używania jego (darmowego) moda. Jak się komuś nie podoba i tak można używać modeli low-res.

 

Sam mod natomiast powinien wszystkim konsolowym fanboyom bredzącym o mocy Cella i innych bzdurach zamknąc usta raz na zawsze.

Link to post
Share on other sites

2. "It was never planned as a community-project. I just share my work."Na początku to był projekt jednej osoby, ale potem ta praca była jakoś rozdzielana i pod FakeFactory tworzy kilka osób już. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Źle ci się wydaje :P "To (mod) nie było planowane jako projekt społecznościowy (zbiorowy, itp.) Po prostu dziele się (ja autor) swoją pracą (efektem końcowym)."

 

FakeFactory to jeden bardzo ambitny człowiek... z chorą obsesją na punkcie Adriany Limy, stąd taka, a nie inna Alyx. Sam autor gdzieś chyba mówił, że to JEGO mod i wszystko będzie wyglądać jak on chce - w końcu nikogo nie zmusza do używania jego (darmowego) moda. Jak się komuś nie podoba i tak można używać modeli low-res.

 

Sam mod natomiast powinien wszystkim konsolowym fanboyom bredzącym o mocy Cella i innych bzdurach zamknąc usta raz na zawsze.

No dobra, może się mylę. Drobny detal, ponieważ widać, że ten gościu to dosyć specyficzne indywiduum. :) Ale teksturki konkretne wrzucił, na AFx8 i AAx4 gra wygląda miejscami obłędnie. :)

 

PS. Przez wymagania i modyfikacje silnika miałem problemy ze zgrywaniem obrazu przy wysokich opcjach wygładzania krawędzi i tekstur, ponieważ miałem przycięcia w rozgrywce. W celach nagraniowych musiałem je obniżyć praktycznie do minimum. ;) Choć po dekodowaniu i konwersji na serwerach YT i tak różnicy nie byłoby widać. :D

Link to post
Share on other sites

HL2 przechodziłem 2 razy w tym ten drugi na bardzo mocnym swego czasu GF 6800 zmodowanym na model GT i wtedy gra wyglądała pięknie (jak na tamte czasy). Gdybym miał więcej czasu na giercowanie, to pewnie wróciłbym do tego tytułu z powyższym modem, nawet na filmiku z tuby wygląda bardzo ładnie. Prawdziwa gratka dla fanów Gordona i spółki.

Link to post
Share on other sites

odpalal ktos cinematicmod na 2gb ramu i xp bo nie chce na darmo tego sciagac.

Czy najnowsza wersja (10.90) będzie dobrze działać? Nie mam zielonego pojęcia, ale już te starsze edycje powinny bez problemu działać. :) Może nawet ta najnowsza będzie dobrze działać, jeżeli nie będziesz włączał jakiś wysokich rozdzielczości i wygładzania krawędzi. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...