Skocz do zawartości

Czego sie mozna spodziewac po nowych kartach Gtx 8xx :) ?


Recommended Posts

Jak popatrzeć na rozwój kart graficznych to obietnice producentów nijak się mają do realnych wyników. 

Pewnie, są ok 10% wydajniejsze, ale z tym poborem prądu to bym się wstrzymał z entuzjazmem. Zwłaszcza na poziomie 50%. 

Jak osiągną 20%, to już będzie sukces.

Link to post
Share on other sites

Ja również jestem za mocą a prądu mogą sobie pobierać więcej w skali roku różnica 50- czy 100 zł rachunku za prąd nie ma dla mnie żadnego znaczenia mam nadzieje że te plotki się nie potwierdzą że będzie tylko 10 procent wydajności więcej względem poprzedniej generacji kart

Link to post
Share on other sites

Ja własnie poszedł bym inną drogą niż moc kart, ilośc pobieranego prądu, temperatury pracy, głośność kart czy wymiary kart, popatrzmy na gtx 780 Ti czy R9 290X to istne potwory.

Zapewnienie tego powyżej zaowocowało by składaniem małego komputerka do gier o czym maże od dawna;) 

Link to post
Share on other sites
pobór prądu dla mnie jest bardzo ważny,

wystarczy że będziesz stosował odpowiednie elementy oświetlenia wnętrza domu. Wyłączysz TV na noc i odmówisz sobie 1 piwa tygodniowo. Co da nam większą oszczędność niż mniejszy pobór na karcie.

Karta ma mieć moc i być dobrze wykonana.

Kopanie kryptowalut na kartach energooszczędnych ma sens, a w domowym zastosowani to mija się z celem.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

wystarczy że będziesz stosował odpowiednie elementy oświetlenia wnętrza domu. Wyłączysz TV na noc i odmówisz sobie 1 piwa tygodniowo. Co da nam większą oszczędność niż mniejszy pobór na karcie.

Karta ma mieć moc i być dobrze wykonana.

Kopanie kryptowalut na kartach energooszczędnych ma sens, a w domowym zastosowani to mija się z celem.

 

Dla mnie ma na prawdę znaczenie :P Sam się utrzymuje więc każdy grosz się liczy, po za tym nie mam TV w domu i uprawiam czynnie sport więc alkoholu w ogolę nie pije :P

 

Mam teraz gtx 750 ti i nie żałuje wyboru tej karty między moim starym radeonem 4750 czy gt 440 jest kolosalna różnica :P

Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie podniecał za bardzo. Jak już wspominałem, założenia są, z reguły, spełniane tylko częsciowo. 

Moim zdaniem, każdy powinien wyznaczyć sobie ramy użytkowania komputera: jak chcesz ekstremalnie wysokich detali i 4K, niestety licz się z kosztami. Jeżeli chcesz je uciąć, rozważ mniej wymagające ustawienia, co pozwoli na grę na komputerze bardziej budżetowym. 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nie opłaca się robić kart "przełomowych". Tak jak w samochodach. Byle wytrzymała na gwarancji i heya.

Wydajność pewnie wynosilaby +100%, jednak lepiej karmić ludzi przyrostem +10% i trzepać kasę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...