Skocz do zawartości

Wydajność Multi-GPU R9 290X, a ASUS GTX 780 Ti Matrix Platinum


Recommended Posts

WItajcie. Więc moja (przyszła) płyta główna obsługuje 2-Way SLI i 3-Way CF. Widziałem na testach, że GTX 780 Ti jest wydajniejsza niż R9. I teraz nie wiem co wybrać. 2-Way SLI  GTX 780 Ti Matrix Platinum, czy 3-Way CF R9 290X Matrix Platinum. Zamierzam karty podkręcać.

 

To jest konfiguracja mojego przyszłego PC:

 

CPU - i7 4790k

GPU - ??
MOBO - GA-Z97X-Gaming 7
RAM - Crucial Ballistix Sport 16 GB 
Obudowa - Corsair Carbide 500R
PSU -  Corsair 1200W 80 PLUS Platinum
SSD - OCZ Vector 150 240 GB
HDD - Seagate Desktop SSHD 2 TB
Pasta - NT-H1
Chłodzenie - Noctua NH-D14
 
Link to post
Share on other sites

Z Twoim budżetem ( wnioskuje, że jest zadowalający )2-Way SLI  GTX 780 Ti Matrix Platinum zdecydowanie. Zieloni to zieloni i gry ostatnio są pod ich karty robione i ze sterownikami też u nich sprawa fajnie wygląda do firmy amd jestem jakoś uprzedzony ale to takie moje widzi mi się

Link to post
Share on other sites

Crysis 3 jest ogólnie wymagający wiec w 2560x1080 może być cieżko z 60fps ale bf powinien chodzić z taką liczbą klatek w tej rozdzielczości, na monitorze fhd w bf'ie byś miał 90-100 fps chyba a w crysis może te 60 ale pewien nie jestem. Może być, że gadam głupoty musiałbyś poczekać za kimś kto ma większe doświadczenie z SLI w takich grach i rozdziałkach.

Edytowane przez Raszi94
Link to post
Share on other sites

Zmien bude na obsydian 750d bedziesz mial mozliwosc usuniecia koszykow dzieki temu bedziesz mial lepszy airflow ktory sie liczy przy multi gpu i czemu nie jakis kraken? Albo h100i? Takie prosie jak ta noctua jakos mi sie nie widzi przy 2 gpu...

Link to post
Share on other sites

Crysis 3 jest ogólnie wymagający wiec w 2560x1080 może być cieżko z 60fps ale bf powinien chodzić z taką liczbą klatek w tej rozdzielczości, na monitorze fhd w bf'ie byś miał 90-100 fps chyba a w crysis może te 60 ale pewien nie jestem. Może być, że gadam głupoty musiałbyś poczekać za kimś kto ma większe doświadczenie z SLI w takich grach i rozdziałkach.

 

Crysis 3 przy jednym r9 290 45 fps przy 2 r9 290 75fps w rozdzielczości 2560x1080 a przy full hd 60 fps 1 karta r9 290 dopiero 2 karty 100fps

 

co do pytania

Teraz mam jeszcze jeden dylemat. Co wydajniejsze? GTX 780 Ti, R9 290X, czy Radek 7990?

 

proponował bym ci crossfire r9 290 wydajność ogromna za cene jednej kary gtx 780 ti, r9 290x czy 7990

 

przy 2560x1080 podkręcanie kart graficznych się po prostu nie opłaca taki gtx 780 crysis 3 45 zrobiło się 47 a szum wentylatorów jest o ból głowy

 

masz taki bega zasilacz 1200w ze 3x r9 290 możesz połączyć to dopiero 100fps przy 2560x1080 w crisis 3 ja przy 750w bronze mam 2x r9 290 to widac gdzie kary sie dobrze skalują a gdzie w cale no ale jak robimy sli lub crossfire to juz dla tych najlepszych gier gdzie gpu sie liczy na obliczenia

 

po zatem zauważyłem 3-4 gier gdzie procesor jest mimo wszystko wąskim gardem i majac 4gpu czy 2 gpu czy 1 gpu mamy tyle samo fps

 

company od heros 2

ta gra z procesorem i 7 4770 i 1 lub 2 kartami czy gtx 780 generuje przy większych bitwach na mapie az 22 fps tak samo nvidia i podkręceniu procesora na 4ghz nic praktycznie nie zmieniło bo dalej się tnie ta gra przy większych scenach

 

tak samo 3 inne strategiczne gry

 

jeszcze nie miałem 6 rdzeniowego lub 8 rdzeniowego procka może w tedy fpsy poszły by w góre

benchmark nie pokazuje minimalnych fps gdzie procesor w danym momencie ma wąskie gardło i bitwa ma bardzo duzo postaci na mapie i generują zawsze taka samą ilość fps mimo więcej gpu na komputerze

 

ale przy grach typu rpg strzelanka samochodówkach  to fpsy są bardzo wysokie ale i tak przy crisis 3 przy jednej gtx 780 czy r9 290 spada do około 30 klatek jak pojawia sie wybuchy itp ale przy 2 to skalowanie jest aż do 55 fps i żadne podkręcanie gpu nie pomoże mi osiągnąć taki wynik :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...