Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

A doskonale wiem jak pisze i zdaje sobie sprawę z tego, tylko jak komuś argumentów brakuje to właśnie idzie w tym kierunku na forum. Żałosne to właśnie miałem poprzez mentalność.

 

Publikując cokolwiek i gdziekolwiek należy przestrzegać podstawowych zasad pisowni. Wysyłając CV raczej nie walniesz w nim pierdyliona ortów, okaż więc czytelnikom tego forum taki sam szacunek, albo chociaż napisz bez błędu słowo "Polacy"...

Link to post
Share on other sites

Nowaj doskonale wiesz że moja pisownia jak na drugi język jest bardzo dobra i śmiem powiedzieć że nie kiedy lepsza niż nie jednego na tym forum.

A twój post jak i wielu innych właśnie udowadnia to o czym napisałem.

Szczególnie rozbawiło mnie woła o pomstę do nieba.

 

Kij ma dwa końce może moderacja zrobi to samo? I skończą się te durne zaczepki. Tak jak napisałem ostatnio kółko różańcowe powinno być założone.

 

Było wszystko w porządku do póki nie wpadły te same osoby co nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie i nie umieją podstawowych rzeczy rozróżnić.

 

Powiem wprost sid i omar to dwie osoby które już dawno za takie postępowanie powinny dostać bana.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

 

 

może moderacja zrobi to samo?

 

Zacznie pisać z błędami ?

 

 

 

durne zaczepki.
 

 

Jeśli zwracanie uwagi na konieczność stosowania się do zasad poprawnej pisowni uważasz za durną zaczepkę to nie bardzo mamy o czym rozmawiać.

Link to post
Share on other sites
Jak nie zrozumiałeś co miałem na myśli.

Nie dziwota, że nikt nie rozumie, skoro nie potrafisz się wysłowić. 

 

Przeczytaj se tu, spójrz se tam, cofnij se strone... a jak już nie ma gdzie odsyłać, to odwraca kota ogonem, że go za pisownię szykanują. Jesteś clown nie tester i tyle, jeśli nie umiesz nawet odeprzeć prostych (i w pełni słusznych) zarzutów.

 

 

Powiem wprost sid i omar to dwie osoby które już dawno za takie postępowanie powinny dostać bana.

:rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  MaxForces http://forum.pclab.pl/public/style_images/master/user_popup.png

  • http://forum.pclab.pl/uploads/av-124471.jpg
  • Woodside NY
  • http://forum.pclab.pl/public/style_images/master/bullet_black.pnghttp://forum.pclab.pl/public/style_images/master/bullet_black.pnghttp://forum.pclab.pl/public/style_images/master/bullet_black.pnghttp://forum.pclab.pl/public/style_images/master/bullet_black.pnghttp://forum.pclab.pl/public/style_images/master/bullet_black.png
  • Grupa: Forumowicze
  • Postów: 10481
  • Dołączył: So, 26 Sty 08

Napisany Dzisiaj, 00:54

Szkoda nerwów. Na BMK kóło różańcowe i tak rozwaliło cały temat.  ;)
Edytowane przez gtr76
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewne rzeczy jednak rzutują tu na kompetencję. Jak mam przekonać się co do wiarygodności osoby i ufać spostrzeżeniom kogoś kto:
-nie potrafi się wysłowić, ani nie jest na tyle skrupulatny aby sprawdzić tekst który wysyła (z szacunku do odbiorcy chociażby, jeśli nie z ambicji)
-nie rozumie różnicy pomiędzy słowami producent i importer, nawet jeśli 5 różnych osób to wykłada
-na każdy zarzut, pytanie, wątpliwość odsyła per "zobacz se wykres", a jak już "se" zobaczę i mam dwa razy więcej wątpliwości, zaczyna się "powinni go zbanować"/"kółko różańcowe"/"spiseg"/"ja lepiej piszę po angielsku" (*to pisz, jestem ciekaw ile tam robisz błędów)

To, podsycone faktem, że co dzień chodzi płakać na PCLaba (gdzie u nich na forum wszystkie wałki przejdą), daje mi przekonanie słuszności, odnośnie punktowania tych durnowatych teorii o testowanych tu chłodzeniach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  Też  nie jestem z Polski.

 

Nie mogę powiedzieć skąd, bo jestem poszukiwany.


joke :lol:  :pajac:  %-)  :wariat: 


Proponuję ostygnąć Wszystkim!

 

Również proszę o doradzaniu i  pomocy w zrobieniu testu chłodzeń na 4790K po "delidzie". ;)

 

 Też nie jest o łatwe testowania chłodzeń w takiej napiętej  atmosferze.

 

Autorze jak masz problem z pisownią po polsku,to poproś ładnie i z szacunkiem moderacje o poprawę.Mam pewność,że zawsze ktoś pomoże. :)

 

Wzajemna  i szczera pomóc zaowocuje bardzo dobrymi rezultatami! ;)

 

F.BMK.PL musi trzymać poziom!

 

Peace! 8-)

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie dziwota, że nikt nie rozumie, skoro nie potrafisz się wysłowić. 

 

Przeczytaj se tu, spójrz se tam, cofnij se strone... a jak już nie ma gdzie odsyłać, to odwraca kota ogonem, że go za pisownię szykanują. Jesteś clown nie tester i tyle, jeśli nie umiesz nawet odeprzeć prostych (i w pełni słusznych) zarzutów.

 

 

:rotfl:

Odpowiem na twój post.

Chłopie nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie za każdym razem nie będę ci tłumaczył, jak temat jest ,wystarczy cofnąć się co jest pisane. Tak trudno?

 

Szukasz dziury w testowaniu.Nic bym nie musiał tłumaczyć żebyś miał chociaż 10% tego co ja mam w głowie na temat sprzętu.

 

Zaczęliście zadymę bo OCCT jest wstawione jako przykład jakie opcje włączone, a tu bum najazd całej husarii że przy SC jak robiłem nie załączyłem AVX w opcjach. Gdzie jak byk napisane że jest AVX i z napięciem podane. Odpowiadam że walnąłem błąd jak SC robiłem a Pan SID dalej szuka.

 

Nie przyszło do głowy gdy  cokolwiek zaczyna się testować to się sprawdza wszystko. Dla twojej informacji w 3 programach pokrywają się temperatury CPUID HWMonitor,real temp,HWiNFO64 Program. Po tym jak vcore occt że pokazuje i co całej zadymie nawet nie normalny by się domyślił że odczytu z tego programu nie bierze się na poważnie szczególnie przy nowej platformie.

Ale pan SID dalej szuka że błąd w teście. Wybacz ale klaunem to siebie możesz nazwać.

 

Może jak będę robił test na skalpie to pan klaun nagra film by pan SID był zadowolony. Żałosne.

 

Najlepsze w poprzednim temacie był link i też czytaliście jak testy miały być sprawdzane odnośnie temperatur. A tak dogłębie przeglądałeś poprzedni test że wystarczyło popatrzeć na SC w gry BF3.

 

Co do odsyłania ty jak piszesz ja jestem w pracy a z telefonu posta fajnie się nie pisze.

Myślę że wszystko już sobie wyjaśniliśmy.

Edytowane przez maxforces
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ściana tekstu i zero przekazu. No ale do tego już wszystkich przyzwyczaiłeś... Nadal doczytałem się tu tylko "ja jestem mądry a wszyscy się czepiają"
 

 

walnąłem błąd jak SC robiłem
Nie przyszło do głowy gdy  cokolwiek zaczyna się testować to się sprawdza wszystko.

No nie przyszło... jak widać Tobie też...
 

 

wystarczy cofnąć się co jest pisane
odczytu z tego programu nie bierze się na poważnie

No więc jak? Mam czytać, brać nie na poważnie, a potem co?

Nachodzi mnie identyczna refleksja po raz wtóry, du*a nie test.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już się chlopak poprawił, podał wartości napięć i wyjaśnił chyba wszystko. A wy nadal go linczujecie. Wiem ze sam wytknąłem mu parę błędów, ale to już lekka przesada. Za wszelką cenę, tak rysujecie sytuację, żeby tylko udowodnić swoją rację.

Proponuję wyluzować.

 

@max

Powiem Ci czemu tak to wygląda.

Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja w USA i UK, ale z tego co widzę po zachodnich forach, to ludzie w większości zlewają noob'ków i piszą dalej swoje.

 

Natomiast tutaj takich się tępi bo najczęściej szerzą takie herezje, że szlak człowieka trafia. Co za tym idzie każda niedokładność i niekompetencja są piętnowane. Ci co potrafią znieść krytykę zostają na forum i samodoskonalą się, a Ci co nie wytrzymują presji, znikają szybciej niż się pojawili. W ten sposób, teoretycznie rośnie poziom merytoryczny forum.

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Max publikujesz test, podajesz w nim jakies wartosci i my mowimy "sprawdzam" jak przy pokarze i wychodzi ze nie masz na screenie zaznaczonej opcji avx i program ktorym testujesz podaje zle napiecia. Wiec cala kasa ktora byla na stole nalezy do nas i w nastepnym rozdaniu moze sie odkujesz :)

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie Panowie, ale *********** jak potłuczeni. Oczywistym faktem jest, że software może przekłamywać odczyty i nietrudno się domyślić, że 1,62 V jest wartością nierealną. Żaden procesor, nawet oskalpowany, by tego nie wytrzymał na powietrzu! OCCT często nie daje rady i trzeba to mieć na uwadze. Co do AVX, zwykły błąd na poglądowym (!) screenie i nic więcej. Wiem, że zaraz zostanę "zjechany", ale zamiast czepiać się pierdół, to może zajmiemy się bardziej produktywną dyskusją?

Edytowane przez tomcug
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

No wlasnie chodzi o to ze zaczelo sie od niefortunnych screenow ktore nasunely mnostwo pytan a poprawiony screen jednemu z userow dal jeszcze wiecej watpliwosci :/ Autor zostal poproszony o uporzadkowanie tego zeby nie bylo niejasnosci i zaraz po uporzadkowaniu zaczal pyskowke co do blednych screenow ktore sam zamiescil i komentarzy zwiazanych z tym. Przez co caly temat skupil sie nie na tescie a na metodologi i podejsciu autora testu. Pewni ludzie sa skrupulatni i lubia jak sie wszystko zgadza gdy chce sie cos udowodnic od kiedy to jest zle? Za duzo obcowania z teoriami macierewicza chyba macie ze dla niektory istotne trzeba pomijac i uznawac za przeklamanie bez podania dowodow na swoja teorie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W takim razie wszyscy przestańcie przerzucać się argumentami, które maja na celu tylko i wyłącznie udowodnienie własnej racji.

Mam pełne podstawy dociekać, czy test jest przeprowadzony sumiennie i skrupulatnie, jeśli jego autor wygłasza bardzo odważne teorie o tym, że raz - SPC to polski producent sprzętu (już na szczęście wyprowadzone na prostą), oraz dwa - nie warto inwestować w chłodzenie powyżej 150zł. Jedno jak i drugie, daje do zrozumienia że mamy do czynienia z a) idiotą, b) kolejnym marketingowcem spc z szyldem "grandis krul", c) niefrasobliwym muppetem któremu nie chciało się zadbać o detale - staram się dowiedzieć które dokładnie.

 

Pierwszy test przeprowadza na wszelkiej maści wentylatorach jakie ma pod ręką, i na jednakowych zestawach wychodzą absurdy. Jak pytam dlaczego, to zostaję odesłany z powrotem do testu (?!) a potem besztany że on wie lepiej, no okej.

Drugi jeszcze się dobrze nie zaczął i powychodziły kolejne kwiatki - dlatego reaguję zawczasu, póki jest tu twórca tego arcydzieła, żeby wszystko w miarę możliwości wyjaśnił sam, zanim taki test powisi na forum i sam autor, albo inny mietek który go przeczyta, zacznie polecać ludziom intelowskie boxy, bo w teście wyszło, że to i tak bez znaczenia. 

 

Więc dam autorowi dokończyć to przedstawienie, ale jak szybko nie nastąpi zmiana nastawienia, oraz nie pojawi się chęć do sumiennego korygowania błędów zarówno w pisowni (bo nieprzyjemnie się to czyta) jak i w metodologii (jeśli takie się pojawią), to będziecie się wzajemnie poklepywać na innym forum, że tu jest tak źle i niesprawiedliwie.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Wiesz co Sid, wrzuć na luz. Ja nie neguję Twoich racji, ale dostać ostrzeżenie za gwiazdki to już przegięcie :rotfl:. Samemu nie lubię nachalnej reklamy SPC, nazywania tego importera producentem i tego typu rzeczy. Ale odniosłem się jedynie do zarzutów o napięcia i błędny screen, które były absurdalne.

//polecam zapytać Jacka, co on sądzi o wulgach w gwiazdkach, jeśli czujesz się źle potraktowany. sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

 

 

nie warto inwestować w chłodzenie powyżej 150zł.

 

Gdybym tylko wiedział o tym wcześniej :rotfl: 

 

 Tak na poważnie to zawsze cieszę się z nowych publikacji, ale litości - tych materiałów nie określiłbym nawet mianem pierwszego draftu - to jedynie zlepek obrazków, poprzeplatanych średnio zrozumiałym bełkotem, a i w tych obrazkach zdarza się sporo baboków, których wytknięcie jest natychmiast odbierane jako zniewaga majestatu i określane jako "polska mentalność". Trochę pokory, trochę więcej autokorekty...

 

http://37.media.tumblr.com/tumblr_lo9go5V9zs1qabfx1o1_500.gif

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mam pełne podstawy dociekać, czy test jest przeprowadzony sumiennie i skrupulatnie, jeśli jego autor wygłasza bardzo odważne teorie o tym, że raz - SPC to polski producent sprzętu (już na szczęście wyprowadzone na prostą), oraz dwa - nie warto inwestować w chłodzenie powyżej 150zł. Jedno jak i drugie, daje do zrozumienia że mamy do czynienia z a) idiotą, b) kolejnym marketingowcem spc z szyldem "grandis krul", c) niefrasobliwym muppetem któremu nie chciało się zadbać o detale - staram się dowiedzieć które dokładnie.

 

Pierwszy test przeprowadza na wszelkiej maści wentylatorach jakie ma pod ręką, i na jednakowych zestawach wychodzą absurdy. Jak pytam dlaczego, to zostaję odesłany z powrotem do testu (?!) a potem besztany że on wie lepiej, no okej.

Drugi jeszcze się dobrze nie zaczął i powychodziły kolejne kwiatki - dlatego reaguję zawczasu, póki jest tu twórca tego arcydzieła, żeby wszystko w miarę możliwości wyjaśnił sam, zanim taki test powisi na forum i sam autor, albo inny mietek który go przeczyta, zacznie polecać ludziom intelowskie boxy, bo w teście wyszło, że to i tak bez znaczenia. 

 

Więc dam autorowi dokończyć to przedstawienie, ale jak szybko nie nastąpi zmiana nastawienia, oraz nie pojawi się chęć do sumiennego korygowania błędów zarówno w pisowni (bo nieprzyjemnie się to czyta) jak i w metodologii (jeśli takie się pojawią), to będziecie się wzajemnie poklepywać na innym forum, że tu jest tak źle i niesprawiedliwie.

Jam mam wątpliwości czy przyswajasz co do ciebie się pisze.

Nie napisałem nigdzie że chłodzenie za 150zł starcza tylko że ważny jest docisk i to dużo nie daje przy obecnych procesorach Intela. Eureki nie odkryłem. Ponieważ problem jest znany już od od czerwca 2013 roku. Nazywa się glut pod IHS. 99% nie testuje na HW właśnie przez to co wiadomo już od roku, a z 4790K nic się nie zmieniło.

Co do testowania na tych samych wentylatorach itd... zostało to wytłumaczone w poprzednim temacie, ale napisze jeszcze raz. Może tym razem przyswoisz do wiadomości.

Testowanie z wentylatorem odniesienia to ogólnie stosowana praktyka daje zobrazowanie wydajności samego radiatora.

Dodatkowo w chłodzeniach 140mm dostałeś wentylatory 120 dla zobrazowania co się dzieje jak nie masz 140mm z otworami 120mm i musisz użyć 120mm wentylator. Tym razem odeśle cię do google masę tam testów takich znajdziesz.

 

Co do drugiego zostało wyjaśnione wszystko na pierwszej stronie tematu tylko nie przyswoiłeś.

Gdybym tylko wiedział o tym wcześniej :rotfl:

 

http://37.media.tumblr.com/tumblr_lo9go5V9zs1qabfx1o1_500.gif

I nie wiedziałeś :rotfl:  Mimo że 4770K posiadasz. Wstyd.

 

Szkoda wodę zakładać na te procki bez skalpowania.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Większości z Was brakuje tutaj podstaw. Nie wiem czym się zajmujecie na codzień, ale niektórzy mają tutaj jakiś fetysz na liczby. Nieważne jak one są mierzone, jak pokazywane - liczy się tylko ich ilość...

 

Ja tylko krótką notkę napiszę, że jest ogromna różnica w mierzeniu temperatur i napięć. Programy często napięcia podają błędne. I sam program nie ma większego znaczenia, choć zdarzają się wyjątki. Nawet wartości podawane w biosie nieraz są kłamliwe, widać to doskonale na uszkodzonych zasilaczach (rzadko się zdarza,żeby napięcia w programie pokazywały nieprawidłowości). Przekłamania temperatur zdarzają się dużo rzadziej.

 

Co gorsza - dziwi mnie, że w tej pseudodyskusji uczestniczą moderatorzy. 80% postów powinno iść do kasacji. Autor kilka razy pisał, że opcja zaznaczona była, a tylko źle zrobił screena. To nie jest mój konik, moja wiedza jest podstawowa w omawianym temacie, ale spora grupa komentujących jest kompletnie niewyedukowana. Albo dogadujecie się, że art idzie do poprawki albo w nowych postach piszecie nowe uwagi, spostrzezenia, a nie w kolko klepiecie to samo. W ogole co to jest za forum, że tolerowane są takie posty 43-46 czy 55? Personalne wycieczki, obrażanie - albo piszecie jak poważni ludzie albo nie piszecie wcale.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nieważne jak one są mierzone, jak pokazywane - liczy się tylko ich ilość
No własnie bardzo ważne jak są one mierzone, bo to może bezpośrednio wpłynąć na ich ilość.

 

Przekłamania temperatur zdarzają się dużo rzadziej.
 W mojej kompletnie bezpodstawnej i niewyedukowanej karierze z przekłamaniami temperatur spotkałem się wielokrotnie, z przekłamaniem napięcia o 0,4v nigdy.

 

W ogole co to jest za forum, że tolerowane są takie posty 43-46 czy 55?
Forum przyjazne użytkownikom, gdzie moderacja nie zajmuje się pierdołami tylko skupia się na istotnych problemach. Dziękuję za upomnienie.

 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na elektrodzie masz cały dział poświęcony zasilaczom. Piszę o tym dlatego, że problemy jakie generują niestabilne i słabej jakości PSU są znane nawet amatorom, a skutki często opłakane. Ich diagnostyka jest dużo trudniejsza niż uruchomienie programu i rzucenie okiem na to co wskazują. Dlatego i tak zawsze zaleca się fizyczne mierzenie. A i tu okazuje się, że czasem zwykły multimetr to mało. Możliwe, że Twoja kariera jest tak bogata, że i Ty tego nie robiłeś - dlatego takich sytuacji nie miałeś. Nie znam Cię, dlatego nie wypada mi Twojego doświadczenia komentować, natomiast to co napisałem jest po prostu faktem.

 

Czy dalej masz wątpliwości?

 

No i jeżeli egzekwowanie naprawdę podstawowych zasad kultury to pierdoła - no to cóż, pozostaje tylko ciężko westchnąć. W zasadzie to już nawet nie chodzi o to jak się kto czuje - chociaż takie maniery starszych użytkowników na pewno do forum skutecznie znięcheci, a to, że temat będzie przejrzysty i klarowny. Dziwne, że ktoś o takim statusie tego nie rozumie.

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...