Skocz do zawartości

Wymiana wiatraków i brak obrotów


Recommended Posts

Wymieniłem stockowe wentylatory z chłodzenia H100i na Enermaxa. To samo z wiatrakiem w budzie. 

W sumie 3 sztuki.

Stockowe wiatraki z H100i mają 4pinowe wtyczki i też do takich 4pinowych wtyczek były podłączone, obecne wiatraki mają 3pinowe, więc tak też podłączyłem do 4pinowych wtyczek.

3pinowe z wiatraków pasują do 4pinowych wtyczek, więc wszystko działa, powiedzmy... 

 

Zaniepokoiła mnie jedna sprawa po wymianie. Mianowicie, stockowe po załączeniu PC dostawały wysokich obrotów, były wyrażnie słyszalne, a następnie po 2s ładnie sie wyciszały, naturalnie przy obciążeniu (np.gry) zwiększały sie słyszalnie obroty. Zdawać by się mogło że chlodzenie działało bdb. 

 

Po wymianie na nowe wentylatory, nie zwiększają sie obroty, nie slychać też aby załączały się wyższe obroty przy obciążeniu. Oprogramowanie do H100i wskazuje lekko wyższe temperatury, dodatkowo też nic nie daje przełączanie z "QUIET" - "BALANCE" - " "PERFORMANCE", Przy stockowych, wyrażnie obroty sie zwiększały na trybie "Performance". 

 

Jak rozumiem, problem leży w 3 pinowej wtyczce z wiatraków? Pytanie, czy coś da się z tym zrobić i czy ew. się przejmować? Proszę o jakąś analize :)

Link to post
Share on other sites

można użyć adaptera 3 pin do 4 pin /manualnego kontrolera obrotów / ustawień w biosie

również można ustawić krzywą dla wentylatorów 3 pin tylko nie wiem czy to możliwe na Twojej płycie

Edytowane przez greghor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisz do mnie po Polsku :) 

Żebym zrozumiał, w obecnym stanie: wentylator ma 3piny i jest wpięty do wtyczki 4piny.

Czy jakakolwiek przejściówka załatwi sprawe? Tak aby powrócić do stanu pierwotnego (czyli działanie jak z 4 pinowymi konćówkami w went. stockowych)?

Bez ustawień w biosie itp. 

Plyta to MSI Z97i 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...